Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 432555 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2022, 23:57:22
Отговор #1360

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Извинявам се, но това Register your vehicle as off the road (SORN) какво трябва да означава? Колата, която проверявам си е съвсем легална, но вече с българска регистрация, а до колкото го разбирам според англичаните няма право да се движи по пътищата защото е с SORN V (check)?

Декември 16, 2022, 09:09:40
Отговор #1361

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Не се притеснявай.
Грубо казано - спиране от движение по собствено желание. Може да е по техническа, или финансова причини. Спираш да плащаш пътен данък и уведомяваш DVLA да отбележи в системата, че колата е SORN. От този момент колата няма право да се движи по английските пътища. Трябва да се съхранява в частен имот, извън публичните пътища. Обикновено се спира и плащането на застраховка и не минаваш на ГТП.
Когато решиш, че пак ще се кара, плащаш пътен данък и застраховка, минаваш ГТП, и си отново на пътя.

п.п. Всичко това става онлайн на сайта на DVLA, не се налага да обикаляш по институции. Само за минаването на ГТП трябва да закараш колата в някой сервиз.

Декември 16, 2022, 11:00:36
Отговор #1362

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Благодаря.
Реших, че автомобилът е с някакви документални неуредици в Англия.
Няма да му се случи скоро да се върне в Англия - английският лорд стана българско селянче  :)

Декември 20, 2022, 10:23:10
Отговор #1363

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Ловеч


Декември 20, 2022, 19:14:33
Отговор #1364

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Ловеч

Това е за youngtaimer темата, но както и да е ... Иначе интересно впечатление прави, че е служебен автомобил към БА  :)

Декември 20, 2022, 20:01:48
Отговор #1365

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Това е за youngtaimer темата, но както и да е ... Иначе интересно впечатление прави, че е служебен автомобил към БА  :)

Така и не научих кое, какво и защо беше, но го преживях вече  :)
Колата(макар и бидейки в много добро състояние) я снимах само заради номерата!

Декември 20, 2022, 20:54:33
Отговор #1366

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Така и не научих кое, какво и защо беше, но го преживях вече
Колата(макар и бидейки в много добро състояние) я снимах само заради номерата!

Ако съдим по годината на дебют и начало на производството- 1990, каквато отправна точка аз поне мисля, че е най-удачната /ако няма външни белези за по-късни лифтове по даден екземпляр/, тогава тази Темпра може да я пъхнем даже и в темата с ретроколите.

Поне в БГ, а сигурно и в Европа, най-големите им продажби бяха в диапазона 1990-1992 год. Което тогава направените и произведени Темпри, си ги прави официално ретроколи.

&ab_channel=mdftrasher

Декември 21, 2022, 00:07:02
Отговор #1367

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев

Поне в БГ, а сигурно и в Европа, най-големите им продажби бяха в диапазона 1990-1992 год. Което тогава направените и произведени Темпри, си ги прави официално ретроколи.

Вуйчо ми в зората на '90-те, може би около '91-'92-а години със съдружникът му си взеха чисто нова Темпра за служебна кола ... беше космически кораб за онова време, особено за лапе като мен, около 10-11 гоишен. Не след дълго им я откраднаха в София и след това си взеха по едно Типо. На вуйчо ми беше DGT (с дигиталното табло) във винен цвят, а на съдружникът му някакво резида с аналогов километраж.

Януари 02, 2023, 19:19:48
Отговор #1368

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Вярно, дигиталните табла на Фиат бяха як авангард тогава.
По години на дебют на Европейски коли, тия Фиатовите обаче ги предхождаха на Голф 2 ГТИ и на Кадет Е ГСИ таблата.
Да, точно на Типота и аз също съм виждал дигитали табла.

Ето и няколко ню и янгтаймери, снимани основно от мен, и основно в София /вкл. и сивия РВ регистр. Зет 370/, в посл. седмици на миналата година.

Е46-цата М3 е с редкия хардтоп и рядък за М3 цвят, кара се понякога по бул. Хр. Ботев.
Интересно дали е с ръчните или СМГ скорости, не съм го гледал вътре.
Алфата 164 седеше до есента паркирана близо до КАТ, в кв. Изток.

А по отн. на Лансера на Военна полиция може да се спомене, че и Министерство на отбраната, по подобие на МВР, имат навика да карат и си пазят редки спортни или луксозни коли, предоставени им сигурно конфискувани някога.
Освен тоя Лансер /дето не знам дали е Ево, че има отн. тънка задна ауспуфна тръба/, МО поне преди години имаха и Линкълн Навигатор, Алфа 164 Ве-6 Супер, Форд Ескорт РС Косуърт, и два броя еднакви БМВ-та петици Е39, като тия всичките бяха боядисани в еднакви бордо металик цветове.











« Последна редакция: Януари 02, 2023, 19:34:08 от USfan »

Януари 05, 2023, 00:32:56
Отговор #1369

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Свищов