Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426065 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2014, 16:41:43
Отговор #330

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
За мен този модел на Ягуар си е чисто и просто Форд Мондео в друга кожа и само дето има по-мощни двигатели.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Април 19, 2014, 19:34:46
Отговор #331

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Дали?  :))

Април 19, 2014, 20:40:16
Отговор #332

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За мен този модел на Ягуар си е чисто и просто Форд Мондео в друга кожа и само дето има по-мощни двигатели.

Абсолютно вярно, колата е построена на платформата на мондео. Ягуар престана да съществува с купуването си от форд, да не говорим чия собственост е в момента.Ягуар с предно, дизел и комби, не мисля че си струва даже да се коментира.

Април 19, 2014, 21:18:09
Отговор #333

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Мичев е прав.Съсипаха и тая марка.

Април 19, 2014, 21:20:46
Отговор #334

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами то на англичаните само Морган им остана като английска фирма, жалко за традицийте :(

Април 20, 2014, 02:19:45
Отговор #335

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Хайде разкажете ми как този S-type го направихте на мондеовска платформа  :)) И как X-type 2,5 и 3,0 са с предно  :))

Април 20, 2014, 09:07:49
Отговор #336

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Абсолютно вярно, колата е построена на платформата на мондео. Ягуар престана да съществува с купуването си от форд, да не говорим чия собственост е в момента.Ягуар с предно, дизел и комби, не мисля че си струва даже да се коментира.

Напротив,едва сега след придобиването от Тата Ягуар по скоро възкръсна.Дори Топ Гиър го признават.А то глобализацията за съжаление е необходимо зло.То малко са самостоятелните марки.Дори и Мерцедес го правят. Рено Канго Мерцедес Ситан :(

Април 21, 2014, 00:06:25
Отговор #337

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мичев е прав.Съсипаха и тая марка.

Е, това е, бих казал, донякъде обобщено повърхностен поглед.  ;)
Така че колегата Лъки е прав, ние истинските фенове, направо трябва да целуваме ръка  O:-) на индустриалеца Ратан Тата, за инвестициите и вярата в тая марка.  ;D

Да, беше си яко размиване на идентичността с Х-тайпа /Мондео платформа/ и и с еС-тайпа /Линкълн ЛС платформа/, допреди 5-10-15 години.
Но сега в момента вече, за голям късмет на истинските фенове и, най-вече, на по-заможните по света ентусиасти кандидат-клиенти на марката, Джаг са отново яко- Бек ту руутс, като характер.  ;D

Аз лично, точно през последните няколко години, съм имал възможността да пробвам по-интензивно някои техни актуални, от тия вече пост-Форд ерата модели, и бих казал, че са си тотално английски, и доста, както и преди- специфични на усещане, и не мейнстрийм луксозни коли.

В частност карал съм средния клас седан ХФ с 8 цил. атмосферен мотор, и съм се возил пак доста интензивно, на ХЖ-Р флагмана /актуалния леко Ситроенски  O:-) на дизайн ХЖ/ с 8 цил. компресорен мотор.
И бих казал, че тия и двата им модела седани са страхотни коли, и имат по някакъв необясним начин, все още духа на старите ХЖ Джагове.
И всъщност, точно тия два седана, нямат за късмет на пуристите в момента, нито плебейски еквиваленти в сегашната Форд програма, нито пък са наследство от отминали Форд девелопмент програми, така че са си напълно самостоятелни Джаг разработки.

А пък в областта на спортните купета, еФ-тайпа, който сега излезе като купе, а мин. година още като кабрио, също е страхотна кола според водещите автомобилни журналисти от по-авторитетните автомобилни медии.

Така че сегашната индийска собственост на Фирмата, всъщност се отразява добре като инвестиции и като свобода на моделната гама, на фона на наистина стремежа към унификация и спестовност по време на Форд периода в последните 20+ години.

По отн. на изтъкването на Морган също бих вметнал, че е релативно опростенческо да се гледа, специално напоследък, на тази фамилна все още за късмет,  :) фирма, като на последния традиционен английски автобастион.
Е да, в посл 2-3 години те пак лансираха, и продават успешно нови версии на едновремешната си триколка, което разбира се, е много похвално.  :D

Но от друга страна, от много време вече, върховите им 8 цил. моделни версии, а именно, футуристичните купе, кабрио и тарга- Аеро 8 модели, са с двигатели, електроника и механика, директно взета от големите БМВ модели.
А пък традиционния им ретро на форма Ве-8 роадстер, мин. година специално, също претърпя много модерни трансформации.  :(
Направиха го по-голям, по-широк, по-комфортен, сложиха му ново някакво там мултилинк окачване, набутаха му ербеци и климатик, а и в крайна сметка, и на него сложиха високо технологичните Хай тек БМВ осмаци мотори.
Така че Морган, в момента точно, според мен също с много условности може да продължи да се приема още за традиционен английски автопроизводител.
Хм, ако още по се вдълбочим в моделната гама на Морган сега, може да се направи извода, че все още традиционно правените модели са по евтините Плюс 4 и 4/4 роадстери.
Те все още се правят с тесното старо боди, и се оборудват с отн. лоу тек 4 цил. мотори.

Така че, абс. традиционни в по-общия смисъл производители на спортни коли сега в Англия, може да приемем, че останаха само тамошните производители на разни реплики и кит-кари.  :))



Май 02, 2014, 23:20:29
Отговор #338

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев





Май 02, 2014, 23:25:34
Отговор #339

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не знам защо, но за разлика от първото поколение Делта, това сякаш не успя да се наложи, за разлика от Дедрата, която си е масова.