Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426926 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 21, 2014, 00:49:38
Отговор #360

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
1) Ако се съди по предната маска и особено по волана, 19-ката е една от последните произведени в Европа - някъде 93-94 година, ако е правена във Франция. В Турция 19-ки са правени до 1996, но доколкото им знам тогавашната политика на Рено, кабриото се е правело само във Франция.
2) Замислих се, като гледам колко снимки изскачат при теб, че имаш архив от 2 до 5000 хартиени и впоследствие дигитализирани снимки - близо ли съм като оценка? :)

Ха, ами не съм ги броил, хартиени снимки имам няколко големи кашона, защото до 2010 вкл, още продължавах да купувам ленти и да цъкам механично.  :D
Даже съжалявам, че изоставих лентите, понеже колкото и да качвам архив в цифров вид на микро -СД карти, флашки и на 2-ри комп. за сигурност, все рано или късно ще се изгубят тия дигит изображения от рзни вируси и преинсталирания.
Докато някак си снимките на хартия, и най вече лентите /и тях си ги пазя, да вадя копия/, ми се виждАТ по-ТРАЙНИ в по-дълъг период от време.

Аа, ЗА кабрио ВЕрсИИТЕ НА 19, ВСЪЩНОСТ НЕ СА ДАЖЕ И ПРАВенИ ВЪВ ФРАНЦИЯ, АМИ РЯЗАНЕто НА КАРОСеРИИТЕ И ФИНАЛНАТА СГЛОБКА СА ПРАВеНИ ВЪВ немската ФАБРИКА НА фирмата КАРМАН В ОСНАБРюК.
ЗАТОВА И ПО КОЛАТА ИМА ОТСтРАНИ ОТЗАД НА КАПАКА НА ГюРУКА- ТАБЕЛКИ С ГЕРБА НА КАРман.

Предполагам, това обяснява поне за мен и факта, че доста малко бройки кабриолети Рено 19 виждам с ръжди по тях.
Предполагам качеството на сглобка и антикорозионното покритие в Карман /където по онова време правят и други кабриолети/, е било по на висота от френската или турска сглобка на нормалните 19-ки.

Иначе Реното освен с ербег беше и с по-новото табло, ама то май е стандартно от 1993 насам, или нещо такова, до края на модела.

Юли 21, 2014, 01:00:16
Отговор #361

Неактивен Radanov

  • Публикации: 43
  • Иван Раданов
По-добре да си дигитализираш всичко - на хартиените копия вече е започнало да изчезва червеното; лентите и те се разлагат с времето. Уебдиск на Гугъл?

Юли 21, 2014, 12:44:20
Отговор #362

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Въпроса със запазване на информация ме вълнува и мен, основно заради снимки и видео записи на децата.На дискове не е ли най-сигурно да се съхранява информация? Доколкото съм наясно там записа е направен чисто механично и дефакто само надиране или деформация на диска може да го повреди.Лично аз към момента трупам всичко на дискове ДВД формат.

Юли 21, 2014, 14:31:55
Отговор #363

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
И аз трупам всичко на ДиВиДи.
Доколкото знам те са сигурни до 10 години/разбира се изкарват и повече/.
После ги прехвърлям на БлуРей и така нататък ...

Юли 21, 2014, 15:38:20
Отговор #364

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По-добре да си дигитализираш всичко - на хартиените копия вече е започнало да изчезва червеното; лентите и те се разлагат с времето. Уебдиск на Гугъл?

Абе прав си, на тия ленти дето имам от над 20 години период, макар и да са пазени на сянка, и на отн. константни температури, вече се порамиват цветовете при ново вадене на снимки от тях.

А какво ще тече това Уеб диск на Гугъл?  :)

Юли 22, 2014, 02:33:35
Отговор #365

Неактивен Radanov

  • Публикации: 43
  • Иван Раданов
Като си направиш gmail account, и автоматично получаваш 15 GB място с него (но отделно от мястото за поща). Не е много, но стига за някои основни неща, особено снимки. Дори и да са с прилично качество ~3MB, ще рече грубо към 5000 снимки.

Юли 23, 2014, 14:06:44
Отговор #366

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Като си направиш gmail account, и автоматично получаваш 15 GB място с него (но отделно от мястото за поща). Не е много, но стига за някои основни неща, особено снимки. Дори и да са с прилично качество ~3MB, ще рече грубо към 5000 снимки.

А, БЛАГОДаРЯ, ЩЕ СЕ ПРОБВАМ ДА направя ТОВА НЕЩО.  :))
БРЕЙ, ДОБРЕ ЧЕ НАЙ НАкРАЯ НЯКОй И-МЕЙЛ ПРОвайдър е дал тая възможност да се складират/пращат снимки с толкоз много обем.

Юли 23, 2014, 18:17:45
Отговор #367

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тони, какво ще рече Блу Рей?

Юли 23, 2014, 19:22:33
Отговор #368

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Следващо поколение диск с по голям капацитет.

А иначе - скоро вече всичко ще е в "облака" , т.н. Cloud Technology , безкрайно място.
Но там работата е че трябва интернет под ръка.

Юли 30, 2014, 11:27:18
Отговор #369

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев