Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 425887 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 22, 2016, 09:35:32
Отговор #650

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
От известно време се подвизава из Търново.




Септември 22, 2016, 22:23:27
Отговор #651

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Mugen CR-Z хибрид паркиран близо до з-д Електроника... не бях виждал досега на живо, определено хваща окото дори в този по-убит цвят.

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 22, 2016, 22:49:07
Отговор #652

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Мислех че е Хонда.Защо Муген?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 22, 2016, 22:50:01
Отговор #653

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Муген прави моторите.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 23, 2016, 01:46:58
Отговор #654

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Mugen CR-Z хибрид паркиран близо до з-д Електроника... не бях виждал досега на живо, определено хваща окото дори в този по-убит цвят.

В Търново има една такава (или е поне една), но никога не ме е впечатлявала тази кола ...

Септември 23, 2016, 09:56:05
Отговор #655

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Муген прави моторите.
Oх, пиле, пак измисли някоя новост.  :))
Даже и отн. базов източник на инфо като Викито не четеш задълбочено.
Според мен, ако акцентираш на ваденката Муген, и и приписваш ниво на марка-бранд, това изисква малко по-пространно обяснение.
Муген бе малка технолаборатория, която навремето поне правеше моторите на Хонда за Ф1, и с това и си остана като пик на славата.
Сега Хонда полват основно от маркетингови причини името Муген, при някои техни по наточени модели, без въобще фирмата с това име Муген, да е заета с разработването дори и само на подобренията по моторите.
Та самата фирма Муген отдавна разработва основно джантите, спойлерите и по-спортните окачвания за модели на Хонда, не друго.

Е, това ползване на славни лейбъли на куха база не е приоритет само на Хонда.
Стдавна и Форд под бранда Шелби, и Бенц под бранда АМГ, сами си разработват по-наточените модели, и само им лепят емблемки с тия именити имена.
Е, от 2009 година, Бенц поне твърдят, че е друго с АМГ.
Приписват на подмарката разработването изцяло на моделите- спрения СЛС, и наследника му- АМГ ГТ.
 
Та на снимката както се вижда, на тази кола емблемите отпред са Хонда, както и цялата кола си е правена в заводите на Хонда вкл. и мотора. Колата е и разработена изцяло от вътрешен Хонда основно японски екип, воден от Норио Томобе.
Освен брандирането с Хонда емблеми, СР-З и си е продавана като Хонда по света, не като друга марка.
Иначе като СР-З Муген е продавана псевдоспортната версия на този така или иначе слабишат на базови мощности така нар. Милд хибрид.

Специално по тая БГ Хонда не виждам нищо Мугенско освен табелката отзад и ваденката на праговете.  ;)
Самата кола и по брони, прагов,престилкие и джанти си е базов СР-З.

https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CR-Z



CR-Z Mugen
Honda CR-Z Mugen at the 2010 Australian International Motor Show.

A sportier and quicker variant of the CR-Z, called the CR-Z Mugen comes with plenty of aftermarket parts from Honda's Motorsport division, Mugen. Parts include a Mugen Aero Package, a tweaked sports suspension, a special glossy black grille with daytime running lights, a triangular sports exhaust, carbon fibre shift knob, and a set of 17-inch bronze/silver Mugen wheels in 7-spoke and minor interior cosmetic bits.

The car will be powered by a 1.5-liter engine which has been equipped with a supercharger and a revised ECU. Thanks to these tweaks, the hybrid is rumored to have 178 hp (133 kW / 180 PS) instead of the concept's 197 hp (147 kW / 200 PS). This will reportedly enable the car to accelerate from 0-60 mph in 6.1 seconds, before hitting a top speed in excess of 130 mph (209 km/h).[59]

The CR-Z Mugen is slated to be launched early 2012 with a base price of approximately £23,000 ($35,820 / €26,780).
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 10:23:30 от USfan »

Септември 23, 2016, 12:20:07
Отговор #656

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да прав си - не съм се зачел, че при този модел Муген добавя само оптичен пакет и дреболии по интериора. Сега като се вглеждам внимателно и сравнявам джантите и престилките също не ми се струват Мугхенски, оригинални изглеждат само задното крило и стикерите... вероятно пак домашен опит за някакъв половинчат тунинг, като парите явно са стигнали само за крилото :)  Иначе заводски моторът не е слаб, за такава малка количка 200 коня мисля са достатъчни.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 23, 2016, 17:48:11
Отговор #657

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Да прав си - не съм се зачел, че при този модел Муген добавя само оптичен пакет и дреболии по интериора. Сега като се вглеждам внимателно и сравнявам джантите и престилките също не ми се струват Мугхенски, оригинални изглеждат само задното крило и стикерите... вероятно пак домашен опит за някакъв половинчат тунинг, като парите явно са стигнали само за крилото :)  Иначе заводски моторът не е слаб, за такава малка количка 200 коня мисля са достатъчни.

Ee, то и аз не се бях загледал че е ваденка тунинг, докато не беше ми акцентирал ти, че е Муген хот-род.  :))
И понеже споменах хот-род, а и става въпрос за отн. ентусиастки коли от последните 10-20 години, вижте до какви падения стигна пост, а и още преди-милениумно, славното мъсъл и персонал купе от 60-те и 70-те, Монте Карло на Шеви.

Това иначе е компресорно 3.8 литра Монте Карло, и е на един колега от УС Форума.
То е с мисля 240 коня мотор, доста е динамично.
Неентусиастко освен тежината, е и разбира се, предното му предаване и автоматика.
Ама пък за типа бабешко купе, каквото е Карлото, ако и да има спойлери, а и за ежедневно каране, това надали е голям недостатък.
Жесток цвят също вади. Бордо харесвам във всичките му нюанси.





Септември 25, 2016, 10:35:29
Отговор #658

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Вече са истинска рядкост (за съжаление) моделите Е36 в оригинален вид, без М-пакети за по 150 лв и всичко останало което вече е буквално банално и виждаме всеки ден по улиците.
Тази кола от лятото е в Търново и я виждам всеки ден, почти не се кара и ми направи впечатление именно този оригинален вид в доста добро състояние, с жълти мигачи и кафяв кожен салон.




Септември 25, 2016, 10:42:18
Отговор #659

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Mного готина.
Малко М-ски привкус дават само по-големите от стандартните за базовов е36 джанти.
Иначе предполагам е 4 цил 318, въпреки вероятно присадената двуцевка, понеже отвора за ауспухната тръба на задната броя е малкия само за една ауспухна тръба оразмерен.
Иначервероятно е нов внос, съдейки по СН регистрацията от кантона Тургау.