Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426011 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2016, 22:50:55
Отговор #690

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз дори не погледнах обявата от линка, пък и не ща въобще да ги виждам тия мастодонти 300С, виж Себринга е друга бира - доста по-елегантен с изключение на последната му генерация... е и прекалено нисък, но нали съм по спортните коли първоначално се подигравах на жената, но после взе да ми харесва особено как влиза в завоите >:D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 14, 2016, 23:56:28
Отговор #691

Неактивен 4ws

  • Публикации: 56
Колега, нарочно пуснах тая обява на кола обявена като Chrysler 300c, а иначе Ланчия, за да онагледя ситуцията с ребаджването на една и съща кола за различните пазари. Явно и продавача не е сигурен какво животно продава по-точно. Иначе не съм фен нито на Крайслер, нито на Ланчия, така че не се притеснявам че не разбирам разликата между двата модела в случая. За мен е жалко единствено че американски динозавър, произвеждал някога велики коли, завърши безславно като Фиат, но дотам...

Октомври 15, 2016, 00:30:22
Отговор #692

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Абе то и Фиат навремето произвеждаше велики коли, ама тия времена безвъзвратно отминаха и вече с каквото и да ги баджосват, все тая... ама нали точно затова сме в тоя авто форум, а не в някой друг където основсно се обсъждат гаранционните сервизи ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 15, 2016, 14:32:37
Отговор #693

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Абе то и Фиат навремето произвеждаше велики коли, ама тия времена безвъзвратно отминаха и вече с каквото и да ги баджосват, все тая... ама нали точно затова сме в тоя авто форум, а не в някой друг където основсно се обсъждат гаранционните сервизи ;)

И тук не си много прав.
Фиат пуснаха сега интересния нов Спидер със задно, който макар и реплика на МХ-5, е едно добро заместване и наследяване на поредицата им от 2-местни спидери/тарги/кабриота, като почнем от 1200/1500 спидер, 850 спидер, минем през 124 спидер, Х1/9, и стигнем до Барчетата.
Фиат все пак са и движещата сила към задномоторния ревайвъл на Алфа, който както знаете, включва и както новата Джулия и брилянтния, всъщност с централен мотор- Алфа 4С.

Така че бъдещето не при всички брандове/марки е тъмно.
Все още буржоазията купува нови спортни и гъзарски возила, слава на бога. :))
Така че след 10-20-30 години, до ретрофеновете ще идват все интересни и различни коли.

Октомври 15, 2016, 22:58:10
Отговор #694

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Това ли е репликата на Мазда МХ - 5?































Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 15, 2016, 23:08:21
Отговор #695

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Лексус LS400 да е пенсионерски? :-\

Това е кола за улегнали бизнесмени, не за тинейджъри.
За да могат да те видят, трябва да караш бавно, не да минеш с 200 километра в час.
Колкото е по-форсиран един двигател, толкова повече се износва.
Дали бизнесмените ще искат да си правят често двигателя, а? :-X
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 15, 2016, 23:55:59
Отговор #696

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Бизнесмените си сменят често колите и винаги с последния модел, та едва ли имат време да счупят мотор... освен ако не са от нашата кръвна група, но такива са малко.

Така че след 10-20-30 години, до ретрофеновете ще идват все интересни и различни коли.
Съмнявам се да издържат толкова години, особено пък моделите на концерна Фиат :P Пък и яките спортни модели обикновено се карат на лимита, а не от някоя бабичка до кварталния супер...
« Последна редакция: Октомври 16, 2016, 00:00:29 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 16, 2016, 07:52:39
Отговор #697

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
След 1995год. се произвеждат високо технологични съвременни боклуци.

Октомври 16, 2016, 09:19:36
Отговор #698

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Оправданията им са екологични - трябва материалите да се саморазграждат бързо, а някои производители толкова са се постарали за това, че този процес започва още веднага след края на гаранционния срок...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 16, 2016, 16:48:32
Отговор #699

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Абсолютно подкрепям. Бих заменил тая пластмасарка за нещо такова any day дет се вика http://ladyonwheels.com/tag/lexus-soarer/  O0

Искаш да кажеш, че тази кола, която си споделил е по-малко пластмасова ли??? Сериозно ли го мислиш?? хаха
RC F е кола, която определено привлича окото, колкото и да си старомоден, а този мощен атмосферен мотор я прави наистина звяр с мирис на бензин, а самият факт че не е поредният хибрид със затапени или липсващи аусписи ме кара да я харесвам ... не виждам нищо батмобилско в нея

Много хора казват, че не харесват модерните "пластмасови" коли, но това е световна тенденция вече ... всеки избира сам на какво да се радва и колко да е съвременен. Пластмасата навлиза в автомобилостроенето още от втората половина на '70-те ... през '80-те вече е нещо като шик ... през '90-те е нещо не правещо впечатление на никой ... през този век се изумявам, че все още има хора казващи, че не харесват "пластмасови" коли, а някои от тях дори дават за пример, че биха се радвали на кола, която е още по-пластмасова!?

Е, аз явно съм широко скроен, защото харесвам ретро колите ... харесвам колите от всяко едно десетилетие ;)