Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 425971 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2016, 17:03:08
Отговор #700

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Иначе не съм фен нито на Крайслер, нито на Ланчия, така че не се притеснявам че не разбирам разликата между двата модела в случая. За мен е жалко единствено че американски динозавър, произвеждал някога велики коли, завърши безславно като Фиат, но дотам...

Хората харесващи Ланчия и запознати с историята на тези велика марка, която м/у другото е доста по-велика от Крайслер, съжаляват доста повече, че марката се обезличи с тези пребандирани модели на Крайслер, които на практика унижават Ланчия, като носят емблемата й!
Американският "динозавър" отдавна е купен от Фиат груп и за това се получи така в опита на взаимно оцеляване ... Фиат също е доста по-велика марка от Крайслер, но и това няма голямо значение сега ...

bomber, да кажеш, че новият Fiat 124 Spider е реплика на Mazda MX-5 е меко казано несериозно и смешно ... чети повечко литература ;)

Октомври 16, 2016, 17:31:50
Отговор #701

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
+1 на мнението на колегата Данчо.
При колите, всяко десетилетие, всяка школа, всяка година дори, си ма плюсове и минуси.
Специално 300-400 СЦ и версиите му Соарър на Тойота, въпреки дължината си за двувратки, и не голямата височина за ГТ купета, на форма са безподобни яйца.  :))

Абе, бяха за времето си 300/400 SC шик, елегантни и актуални купета, но за тогава, за 92-93 година.
Носят обаче в себе си ген на Кадета Е яйце,  O:-)  а това не е определено най-дръзкото дизайнерско послание, което една кола може да отправи към историята.
Има и доста по-безлични и яйцевидни Лексуси от тях де, направо грозни от дадени ракурси, като наследника им- кабриото с твърд покрив СЦ430.







Октомври 16, 2016, 17:34:36
Отговор #702

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
bomber, да кажеш, че новият Fiat 124 Spider е реплика на Mazda MX-5 е меко казано несериозно и смешно ... чети повечко литература ;)
Това го каза USfan още в поста си преди bomber, така че спорът ти трябва да е с него и си мисля, че той е прав, а ти трябва да почетеш малко ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_124_Spider_%282016%29
А превъплащението на Ланча в моделите на Крайслер за мен има много просто и логично обяснение - така те вече се водят произведени в ЕС => ще се продават безмитно и по-евтино на тукашния пазар, по този начин фалиралата марка продължава да живее и да служи на концерна. Надявам се някой ден отново да продължи и със собствените модели, които винаги са били с интересни и открояващи се технически решения и дизайн.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 16, 2016, 17:54:08
Отговор #703

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Тази история с Крайслер отдавна приключи. Ланча вече не съществува. Произвежда се само Ипсилон, само в Италия и само за италианския пазар.
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 16, 2016, 19:55:35
Отговор #704

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Това го каза USfan още в поста си преди bomber, така че спорът ти трябва да е с него и си мисля, че той е прав, а ти трябва да почетеш малко ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_124_Spider_%282016%29
А превъплащението на Ланча в моделите на Крайслер за мен има много просто и логично обяснение - така те вече се водят произведени в ЕС => ще се продават безмитно и по-евтино на тукашния пазар, по този начин фалиралата марка продължава да живее и да служи на концерна. Надявам се някой ден отново да продължи и със собствените модели, които винаги са били с интересни и открояващи се технически решения и дизайн.

Ок, може ... бях на почивка за 3 дни и сега влизам и чета, но от двете страници тоя пост ма кара ... както и да е, нали няма нужда да обяснявам понятието "реплика" какво значи в автомобилния (и несамо) бранш :) Да, знам че е съвместна разработка, но да кажеш реплика на Маздата ...  ::)

Тази история с Крайслер отдавна приключи. Ланча вече не съществува. Произвежда се само Ипсилон, само в Италия и само за италианския пазар.

Да и за щастие. Точно така! В момента Ланчия са в умишлен застой и поддържат само Ипсилон ... това е само и единствено за да не ги закрият, но до колкото знам идеята на "обичания" Маркионе е въпрос на време и достатъчен капитал, както и маректинг за да ги вдигне на крак.
Иначе тези малки Ипсилонки от последните генерации са доста симпатични автомобилчета за класа си и в богата гама свежи цветови комбинаии и двуцветни версии. В интерес на истината из Европа и най-вече южните части доста ги карат. Естествено нашият пазар никога не е мерило за това както в автомобилната индустрия, така и за почти всичко останало спрямо пазара и начина на мислене в Европа.

Ето една интересна Фабийка от първата генерация:





« Последна редакция: Октомври 16, 2016, 20:59:49 от dan4oteto »

Октомври 17, 2016, 11:39:19
Отговор #705

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тази фабия РС преди беше на едно момче от Добрич и допълнително тунингована за драг от ВАГ майстор във Варна до около 250 к.с! Ето описанието в сайта му и не гледайте номерата, че са софийски - колата беше лизингова.
http://guntersport.com/portfolio_cat/skoda-fabia-vrs-blackpearl-gunter-powered/
Преди време успял да я продаде /явно във В. Търново/ и си купи последен модел Октавия РС.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 17, 2016, 12:32:14
Отговор #706

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тази фабия РС преди беше на едно момче от Добрич и допълнително тунингована за драг от ВАГ майстор във Варна до около 250 к.с! Ето описанието в сайта му и не гледайте номерата, че са софийски - колата беше лизингова.
http://guntersport.com/portfolio_cat/skoda-fabia-vrs-blackpearl-gunter-powered/
Преди време успял да я продаде /явно във В. Търново/ и си купи последен модел Октавия РС.
Наблизо е бързата Fabia vRS , в Горна Оряховица. >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 17, 2016, 16:34:06
Отговор #707

Неактивен 4ws

  • Публикации: 56
Искаш да кажеш, че тази кола, която си споделил е по-малко пластмасова ли??? Сериозно ли го мислиш?? хаха
RC F е кола, която определено привлича окото, колкото и да си старомоден, а този мощен атмосферен мотор я прави наистина звяр с мирис на бензин, а самият факт че не е поредният хибрид със затапени или липсващи аусписи ме кара да я харесвам ... не виждам нищо батмобилско в нея

Много хора казват, че не харесват модерните "пластмасови" коли, но това е световна тенденция вече ... всеки избира сам на какво да се радва и колко да е съвременен. Пластмасата навлиза в автомобилостроенето още от втората половина на '70-те ... през '80-те вече е нещо като шик ... през '90-те е нещо не правещо впечатление на никой ... през този век се изумявам, че все още има хора казващи, че не харесват "пластмасови" коли, а някои от тях дори дават за пример, че биха се радвали на кола, която е още по-пластмасова!?

Не мислех да ти отговарям изобщо, защото тия неща с пластмасата не се обясняват, трябва усет за тях. Пластмасата изобщо не навлиза от когато си писал, нито някога е имала тези променливи естетически функции които описваш, мразя такова говорене наизуст - Рекорда ми от 67-ма е беше с пластмасово всичко вътре, но това не го прави пластмасова кола. Никога "пластмасова кола" не е означавало буквално това, то е метафора за употребата на евтини и проектирани за предсрочно скапване елементи, предимно в съвременните автомобили. Гарантирам ти че в SC400/300/Soarer такива НЯМА, той е същата "overengineered" кола като LS400. Можеш ли да гарантираш същото за тоя карбонов RC-F?

Хората харесващи Ланчия и запознати с историята на тези велика марка, която м/у другото е доста по-велика от Крайслер, съжаляват доста повече, че марката се обезличи с тези пребандирани модели на Крайслер, които на практика унижават Ланчия, като носят емблемата й!
Американският "динозавър" отдавна е купен от Фиат груп и за това се получи така в опита на взаимно оцеляване ... Фиат също е доста по-велика марка от Крайслер, но и това няма голямо значение сега ...
Кога Ланчия е била велика марка? Преди половин-един век, когато са били в стихията си, изобретявайки иновация след иновация, доминирайки по ралита и т.н., но какво е Ланчия сега? Какво е Фиат? Нарицателно за посредствени, недоизмислени, шокиращо чупливи и евтини еднодневки, които само италианците си купуват за придвижване от А до Б из града на принципа "караш и фъргаш". Фиат дори не могат и не желаят да създадат висок клас автомобил...  Те погребаха стойностното автомобилостроене, превърщайки го в безкрайна върволица от максимално евтина конфекция и ребаджове. В семейството ми по случайно стечение на обстоятелствата имаме Делта 2 - тази кола е позор за марката Ланчия и за името Делта; и "хората харесващи Ланчия и запознати с историята на тази велика марка" трябва да се срамуват и да негодуват от гротескното падение на някогашните пионери в автомобилостроенето, дължащо се на Фиат до голяма степен. Не на Крайслер. Покажи ми един Фиат от произволна година и епоха, който да може да се доближи поне бегло като автомобил до стойността на този Крайслер например https://www.youtube.com/watch?v=fMtsCfYZlog Що за невежо изказване е че Крайслер унижават Ланчия, носейки емблемата и?? Унизително е че Крайслер са под шапката на Фиат, ето кое е унизителното, защото добре че бяха Крайслер, та Ланчия изобщо да изкарат НЕЩО, което поне да носи тяхната емблема. Жалка история.

Октомври 17, 2016, 18:21:39
Отговор #708

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май го ударихте много на маркова запалянковщина, момчета! Първо помислете за дефиниция на понятието велика марка - да има славна история или в момента да е по върховете... или и двете? Защото примера с Фиат е точно такъв. Легендарните модели на марката в миналото няма смисъл да изброявам - много са, а това че от 80-те г. на миналия век насам силно занижиха качеството явно не им пречи да печелят добре и дори да купуват други закъсали марки... и аз не знам как точно го постигат, но са в първата 6-ца на световния автомобилен пазар и на 3-то място в Европа.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 17, 2016, 18:32:35
Отговор #709

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Не ми се спори с някакъв, който си мисли, че знае много, а не е обективен!
Абе аз отлично знам в пряк и преносен смисъл на пластмасова кола, но пак не си обективен, а субективен към момента към две марки и отричаш много други факти!
За едно си много прав "жалка история" ... а ще стане още по-жалка, ако продължиш да спориш по тази тема!
« Последна редакция: Октомври 17, 2016, 18:48:00 от dan4oteto »