Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426613 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2016, 23:43:29
Отговор #730

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колега, не си прочел внимателно - имах предвид по-малките 4-цилиндрови мотори 2.0 и 2.4, които се монтират на Себринг примерно. Жена ми кара такъв закупен от Балканстар, дилъра на Мерцедес през 2005 г.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 22, 2016, 20:37:53
Отговор #731

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, Митак, какъв Джойнт венчър и ГЕМА бе, това са маркетингови глупости.
Всички знаят, че тоя 2 литровия 16-Ве мотор, дето е базата на всички сегашни 2 и 2.4 литра Крайслер двигатели, Митсубиши го разработват и пускат в производство още в края на 80-те.
Специално баланс валовете на 2.4 литровия, те ги пускат още по-рано, в 2 клапановите им версии на големите им 4 цил. блоци, в началото на 80-те.
Е, то и сигурно и сега, но определено тогава, Митсубиши бяха на 30-40 % собственост на Крайслер.
Така че да, може да кажем, че тоя основополагащ Митсу-2-валка мотор, е разработен с Крайслерови кинти, и то още по времето, аз и ти като сме били пионерчета.

Въпреки това, не е редно да го споменаваш твоя Крайслер, в едно изречение с истинските все пак такива, дори и полу-Крайслери да са, като 300С. Ще вземеш да обидиш в210 платформата.  ;D
Но, поне 300С го има с истински Крайслерови осмаци мотори.
А твоя, освен че няма УС-мотори в него, че и даже не е и със задно, цялата му ходова част/платформа също е японска.
То не просто конкретно само твоя, целите гами там на 1 и 2-ра Ген. Себринг/Стратус или кво беше, извън външния дизайн, салона, и производството им в САЩ, са си 3/4 на техника Митсубиши.
При твойте моделни гами, например всичко отдолу е само леко модифицирано късно 90-ско Галант/Сигма окачване, вкл. чак до главините на колелата.
Което ти е и улеснение де, ако си търсиш примерно 2-ри чифт джанти за зимата.
Стават и са ти взаимозаменяеми с тези на 6 цил. Галанти, дето са със същите 5 болта главини.

Колега, 300С е създаден към 2004 г., когато Имаше Даймлер-Крайслер, на платформа от MB W210, с двигатели комънрейл от МБ (какъвто е и този от обявата), а не на Митсубиши.....  O0 O:-)

А, има Митсубиши мотори и там.
2.7 литровите бензин шестаци, слагани на 300С, както и на Додж Магнум/Чарджер, са базирани на стария 2.5 литров Митсу мотор. Една лелка моя позната има 300С точно с тоя базов бензин шестак за 300С.
Карал съм го, и ако и да миришеше салона на гадни пластмаси като бе още нова колата, не е лошо за возене комбото на тоя шестак, с това меко Бенц окачване.

E, в защита на 300С, трябва да кажем, че освен с Бенц 3 литрови дизели, огромно количество от тях са произвеждани и с Крайслеровите Нео-Хеми осмаци с обем 5.3, 5.7, 6.1, и кво там беше, чак до сегашния им май 6.4 литра върхов на обем Хеми блок. Тия осмаци блоци са слагани и на базираните пак на Бенц в210 платформа- Додж Магнум/Чарджер/Чаленджер тризнаци.
Иначе не са лоши тия тия коли. Дават му и добро качество на сглобки и експлоатация.

http://usnews.rankingsandreviews.com/cars-trucks/Chrysler_300/

Модела 300С, вкл. и в изтяклата вече моделна година 2016, го има и с двойно предаване, а е и с сериен 8 скоростен автоматик.

Актуалния му лифт обаче е пълен копи-пейст.
Освен взаимстваната от самото начало на производството, пунти-Бентли по форма решетка, фаровете са както от актуално Ауди А4/А6, а джантите пунтират популярния в посл. години модел на ВВС- еленови рога.

http://www.chrysler.com/en/300/





« Последна редакция: Октомври 22, 2016, 20:57:21 от USfan »

Ноември 07, 2016, 12:19:32
Отговор #732

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е го 300с-то на моята позната.
С тия големи ниши за гумите и с отн. чистия дизайн на първия му лифт, и особено с тези малки странични стъкла и снижен грийнхаус, не изглежда зле тоя дизайн.


Ноември 13, 2016, 22:51:24
Отговор #733

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A тоя не много бит Доган е близо до моста Чавдар в Подуене.

Мустанга яйце кабрио и той е сниман там.
Вижда се колегата Сашо, майстора на сервиз Кобра 2, как се чуди може ли тоя кош пак да стане Мустанг.  :))












Ноември 24, 2016, 20:07:53
Отговор #734

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Ноември 26, 2016, 03:28:10
Отговор #735

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Ноември 27, 2016, 20:21:44
Отговор #736

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

Ноември 27, 2016, 22:49:27
Отговор #737

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Данчо, би ли пояснил с какво точно те грабнаха последните две... не знам как точно да ги нарека, а ве Неона и Форда. Има ли нещо рядко точно в тия екземпляри които си снимал?
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 28, 2016, 01:08:12
Отговор #738

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Данчо, би ли пояснил с какво точно те грабнаха последните две... не знам как точно да ги нарека, а ве Неона и Форда. Има ли нещо рядко точно в тия екземпляри които си снимал?

Да кажем, че запазен Неон рядко виждам ... същото мога да кажа за мераклийско Скорпио от последните, което не огледах обстойно, но може би е Ghia изпълнение.
Надявам се да съм задоволил любопитството ти и живият интерес ... другият път може да ме питаш и на ЛС  ;)

п.п. принципно често пъти ме грабват или забелязвам неща, които всеобщата маса народ не забелязват ...
« Последна редакция: Ноември 28, 2016, 01:10:17 от dan4oteto »

Ноември 28, 2016, 13:54:39
Отговор #739

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Даа, неусетно, но бързо,  :)) , изчезнаха всичките хубави Скорпиота, вкл. и тези с тази последната предница.
А това съдейки по джантите, трябва да е Гиа.