Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426260 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2017, 09:32:17
Отговор #750

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Уникална е,имах удоволствието да ме повозят с тази,това е Алфа.Усещането е на автомобил за шофиране за водача.Не просто превозно средство.
Нооооо парите и са за бели хора в бели държави.
Нищо както казват политиците българинът е търпелив.

Март 12, 2017, 10:09:46
Отговор #751

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Страхотна, страхотна... колко да е страхотна? Вече и дизайнът на Алфа започна да се обезличава, ако се махне характерната предна решетка във формата на щит, останалото може да бъде и от всяка друга марка... а тая антенка тип акулска перка а-ла БМВ направо доубива всичко. А доскро формите Алфа и Ланча бяха синоним на нещо различно, понякога и със спорна трудносмилаема  естетика, но винаги разпознаваеми и открояващи се от сивата маса.

Ще си позволя да не се съглася с теб :)
Цялостната визия на колата е типично традиционна за марката ... тя няма как да не е с тази емблема и с лошият поглед, но единствено можеш да намериш прилика само с новата 3-та серия (BMW F30), но и там приликата е на чист силует и то не толкова осезаема :)
Истината в Алфа е когато седнеш вътре и самото управление и поведение на колата ... повярвай ми, знаят как да ги изпипват нещата и да се чувстваш специален зад волана ;)

Март 12, 2017, 10:47:39
Отговор #752

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Страхотна, страхотна... колко да е страхотна? Вече и дизайнът на Алфа започна да се обезличава, ако се махне характерната предна решетка във формата на щит, останалото може да бъде и от всяка друга марка... а тая антенка тип акулска перка а-ла БМВ направо доубива всичко. А доскро формите Алфа и Ланча бяха синоним на нещо различно, понякога и със спорна трудносмилаема  естетика, но винаги разпознаваеми и открояващи се от сивата маса.
И аз да се включа, като подкрепя това мнение. Беше време, когато италианският дизайн се открояваше осезаемо спрямо другите производители, но сега те вкупом вдигнаха летвата и разликата намаля. Сега мисля, че прекалено се намали жизненият цикъл на моделите и дизайнерите не смогват да измислят все нови и нови елементи, пък и конкуренцията не може да не се отрази. Трудно се правят и продават автомобили на пазар залят от "продукти"- масовки с изпилени цени...

Март 12, 2017, 11:11:25
Отговор #753

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Въпреки, че съм болен БМВ фен, не мога да си кривя душата - Алфата много ми харесва! Това, че донякъде напомня БМВ, не е лошо, взела е правилната доза стремителност и агресия, нещото, което бе започнало да липсва на тази марка. А и отново Алфа се завръща към задното предаване, /въпреки, че тази доколкото разбирам би трябвало да е пълноприводна/ нещо, което няма как да не ми хареса!

Март 12, 2017, 13:01:54
Отговор #754

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
A, V-12 фенове има ли ?
Тая 750ка стои със спаднати гуми в Габрово от известно време. До колкото знам се продава за около 5000лв. Мога да съдействам за контакти ако има някой супер ентусиазиран фен.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 12, 2017, 13:37:02
Отговор #755

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Твърде скъпо удоволствие са 7-ците, не случайно на вторичният пазар най-бързо падат техните цени - не са коли за масовият потребител! Същото важи разбира се и за другите представители във висшия клас, най голяма е обезценката и при S класата на Мерцедес, сравнено с по-малките модели. А конкретният екземпляр, видимо далеч не е в цветущо състояние, предполагам, че ако човек се разтърси, на 5000 лева може да се купи по-прилично Е32, пък нека да не е 12 цилиндрово!

Март 13, 2017, 10:52:38
Отговор #756

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ако трябва да сме по-точни, това не е кола за ежедневно ползване от масовия потребител нито като нова, нито на годинки като в случая. Изключения могат да са само ексцентрични заможни фенове на модела. Голямото падане в цената обаче, както отбеляза Жоро е предпоставка да бъде взета като хобикар от някой заклет фен, който да си я стяга поетапно и да я изкарва само по уикендите и фестовете за кеф :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 11, 2017, 19:40:52
Отговор #757

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
в Русе




Април 12, 2017, 15:55:08
Отговор #758

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
3 неща ме дразнят в тази Шкода - буквално изсраните халогени, високото окачване и малките, за такава моторизация джанти и гуми.

Април 13, 2017, 20:49:24
Отговор #759

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Една много добре пазена кола,която се ползва постоянно.Може да има и друга такава в България,но аз поне не съм виждал.









«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.