Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426332 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2016, 22:11:22
Отговор #610

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В този си вид ще мине през КАТ, само ако техника е сляп, пиян или дрогиран, или може би и трите заедно :D :D

Юли 29, 2016, 23:36:22
Отговор #611

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
В коя държава живееш?! Аз как мислиш, че минах КАТ със зелената Шкода? O:-) C:-)

p.s. певди да ме нападнат някои колеги, че пропагандирам корупция - мисля в Германия и други "бели" автомобилни държави минаването е още по-лесно - има си категории за рат автомобили, както и за другите тунинговани... само че там вероятно регистрацията им е като на хисторик колите - не за ежедневна употреба, а за специални случаи: изложения, събори и т.н...
« Последна редакция: Юли 29, 2016, 23:47:53 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 29, 2016, 23:57:57
Отговор #612

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Няма никакви проблеми да си я регистрира в София с толбухинските номера.

Юли 30, 2016, 08:55:22
Отговор #613

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В София може и да мине, ела я прекарай при нас, освен това трябва да се минават и прегледи, а пунктовете нали се сещаш, че вече са с камери, които повярвай редовно се проверяват от ДАИ. И в двата случая ти гарантирам че яко я е окъсал, говорим без корупция. Не знам как е в София, явно корупцията здраво работи, то там и коли в данъчното не регистрират хората.В повечето малки населени места всеки си пази хляба, и ако допреди години се минаваше преглед или КАТ без дори да погледнат автомобила, сега нещата са различни. Само това, че категорично те отсвирват без квитанция за платен данък е достатъчно показателно.

Юли 30, 2016, 20:57:38
Отговор #614

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
Тази кола не ли само на външен вид така. Имам предвид, ако механично е здрава не виждам какъв проблем има да се регистрира.

Юли 31, 2016, 01:45:48
Отговор #615

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
голямо внимание му обърнахте на тоя рат-род боклук ...

Юли 31, 2016, 15:41:16
Отговор #616

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
Както казаха по-рано, за всеки влак си има пътници. Не мисля, че е справедливо да се нарича боклук, ако има хора които го харесват.

Юли 31, 2016, 16:53:43
Отговор #617

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Ще си позволя да кача линк към цялата история на колата. Собственика си се грижи идеално за колата.
http://hoodride-bg.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?38735

Юли 31, 2016, 20:05:19
Отговор #618

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Както казаха по-рано, за всеки влак си има пътници. Не мисля, че е справедливо да се нарича боклук, ако има хора които го харесват.

Това, че може да има хора, които го харесват, не значи че не е боклук (за мен лично) ... нямам предвид марката и модела на колата, а визуалното й превъплащение, а под внимание визирах цялата сага около възможността й за регистриране и техн. преглед.


Ето нещо по-интересно: Alfa Romeo 145 "Limited 500"
http://en.wheelsage.org/alfa_romeo/145/2serie/145limited/






Юли 31, 2016, 21:03:48
Отговор #619

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
голямо внимание му обърнахте на тоя рат-род боклук ...

Да, така е.
Рат-рода по дефиниция и ориджин/произход, е евтинджос правен Хот-род, с избангйосани/тюрлю събрани поне външно части.
Което значи, че базата му трябва да е някакво американско на произход купе/седан/пикап/каприо, по възможност на предивовенна база, може и/или много самоделно.
Но трябва да е американска техниката/шасито, и да е във всички случаи осмак мотора, за да е истински Рат-род.

Тук в тоя отпадък, както правилно го определи колегата Данчо, няма нищо такова.
Може би по правилно е такива малолитражки с предно ако са окепазени, да им се вика: Евро-рат.  :))
Въобще нещо окепазено или захабено може да рат, а и евро колата на произход си е евро кола, затова и  комбинацията между двете не е Рат-род в никой случай.
« Последна редакция: Юли 31, 2016, 21:07:52 от USfan »