Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 425923 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2016, 18:43:43
Отговор #630

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Интересен и определено екзотичен за Европа Chevrolet Lumina SS 5.7 V8 мернах днес на паркинга на молл-а в Търново.
По-интересното е, че тази вече австралийска Lumina уж се правят само с десен волан, но явно експортват и за ОАЕ разни модели с лява генерация, каквото беше тази.








Август 09, 2016, 20:11:38
Отговор #631

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Вратите му сякаш са от Opel Omega... Няма да е странно де, той беше ползван за основа и на други GM модели, включително и Cadillac, което е леко смешно, но както и да е...

Август 09, 2016, 21:03:41
Отговор #632

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Вратите му сякаш са от Opel Omega... Няма да е странно де, той беше ползван за основа и на други GM модели, включително и Cadillac, което е леко смешно, но както и да е...

Външно, ако го разсечеш през предният и заден мост и остане само силуета на купето, ще си е чиста Omega B :) Но пък с това се и приключва Опелският полъх ;)

Август 09, 2016, 21:47:06
Отговор #633

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Вратите му сякаш са от Opel Omega... Няма да е странно де, той беше ползван за основа и на други GM модели, включително и Cadillac, което е леко смешно, но както и да е...

Не е само смешно, ами типично и не само за дериватите Кади на база Омега 2.
Кадилак още от 80-те имат дълга традиция с Опеловите платформи.
Тогава правиха недоразумението Цимарон, което си беше чиста Аскона, гарнирана с кожа и климатик.  :))

Август 19, 2016, 17:52:42
Отговор #634

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Интересен и доста лачен C-class, който трябваше да снимам от три различни края на един охраняем паркинг, като фронталната снимка е на поне 150 метра от мен, защото се намираше в дъното на паркинга ... а валеше и не ми се занимаваше да заговарям охраната за колата и може ли да вляза и снимам ...





« Последна редакция: Август 19, 2016, 18:00:15 от dan4oteto »

Август 19, 2016, 17:58:52
Отговор #635

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Добър Мерджан, като изключим оранжевите му предни мигачи :-\...

Август 19, 2016, 20:05:02
Отговор #636

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Точно те го отварят.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Август 19, 2016, 20:37:03
Отговор #637

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Точно те го отварят.

И аз така мисля, че точно те го отварят ... естествено в съчетание с цвета и цялостната стойка на колата :)
Както например ето тази E36 Alpina B3

http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-1994-E36-BMW-Alpina-B3-3-0-Switchtronic-Boston-Green-FSH-Full-MOT-/252504972909?hash=item3aca781e6d:g:faYAAOSwbsBXpfhe&clk_rvr_id=1079497099417&rmvSB=true

Август 19, 2016, 21:50:43
Отговор #638

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Е, всичко е въпрос на вкус, но аз твърдо си мисля, че оранжевите мигачи развалят колата по няколко причини:
- ако идеята е за оранжев мигач, такъв трябва да е този на калника и този на стопа;
- в оригинал няма такава комбинация... Има с бели предни и оранжеви задни. Та и по тази причина този вариант ми стои като скалъпен;
- цялата кола е в неутрални тонове (с изключение на стопа) - нюанси на сиво и черно и най-вече затова щеше да е добре да няма друго, което да шаренее;
- този мигач е за базовите версии... Ако искаха нещо по-така, да бяха потърсили американски мигачи...

Август 19, 2016, 22:08:52
Отговор #639

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Е, всичко е въпрос на вкус, но аз твърдо си мисля, че оранжевите мигачи развалят колата по няколко причини:
- ако идеята е за оранжев мигач, такъв трябва да е този на калника и този на стопа;
- в оригинал няма такава комбинация... Има с бели предни и оранжеви задни. Та и по тази причина този вариант ми стои като скалъпен;
- цялата кола е в неутрални тонове (с изключение на стопа) - нюанси на сиво и черно и най-вече затова щеше да е добре да няма друго, което да шаренее;
- този мигач е за базовите версии... Ако искаха нещо по-така, да бяха потърсили американски мигачи...

Искаш ли да ти призная нещо ... тази кола се намира ниско от една главна улица в Габрово, по която минах в днешният дъждовен ден (само за Габрово) и ако не бяха оранжевите мигачи, може би нямаше да я забележа или да я забележа, но нямаше да ми привлече интереса да се върна ... да позаобиколя и да я нащракам от 3 различни като позиция места. Колата на 99% е нарочно правена с такива мигачи и определено ефектът е постигнат ;) А и не говорим само за едни оранжеви мигачи, говорим за съчетание от страхотен цвят, оптик пакет, окачване, джанта ... абе цялостна визия/стойка на колата и тези акценти с наситен оранжев мигач и червени стопове правят общият й облик.
Вкусове различни, но тук с тези оранжеви мигачи има един тънък момент, когато става въпрос за естетика и чисто '90-тарски автомобил :)
Същото важи за прекият му конкурент Е36. Един комшия има една тъмно сива оригинален цвят 328 Е36-ца седан ... колата е много стегната, със стандартна визия (не е с М-ков пакет) и беше с оранжеви мигачи, които буквално я открояваха от всичко останало. Стояха й страхотно, но минала зима някъде я беше ударил леко отпреде и след ремонта сложи фар с бял мигач ... като цяло си е същата, но се обезличи ... стана поредната Е36-ца на пътя :)
Това е тънкият момент ... въпрос на вкус! Но нека да не продължаваме със спама  :P
« Последна редакция: Август 19, 2016, 22:16:55 от dan4oteto »