Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426383 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2016, 11:27:29
Отговор #670

Неактивен 4ws

  • Публикации: 56
Примерът със Шкода бе доста уместен, защото ако Лексус са загубили идентичността си, какво да кажем тогава за Шкода ^  :))

Или понеже сегашните Мерцедеси и БМВ-та са страааашни  :)) :)) А конфекцията Q7/Кайен/Туарег - това е жалко и меко казано неуважително към хората, които карат тези модели!

"Ферманът" ми беше в чест на първия Лексус, нарича се LS400, никъде не съм коментирал какво се случва по-натам с марката, камо ли за някакви LX-и и т.н.. А някой направи асоциация и с Инфинити - доста показателно :-X  :-X :-X

По принцип съвременните автомобили загубиха отдавна своята идентичност и подозирам че това до голяма степен е причината много от нас да са тук в този форум  :) Ако вземете произволна кола и само сменяте емблемите отпред, може да мине за много неща...

Следвайки правилото "репутация не се защитава" спирам дотук по темата за LS400 - който се интересува винаги може сам да почете, истината за мен е че ако някоя кола заслужава титлата youngtimer #1 - това е този Лекс. Освен че е преход между класическата 80-тарска ера и новите технологии, това е последната кола за която не са жалени пари да бъде направена така че да изкара цял живот вярна на собственика си, вместо да е проектирана за предсрочно скапване и с елементи направени от претопени бъркалки за кафе.

По принцип ми е интересно и защо се скочи точно срещу Лекса, обаче разни невъобразими кенефи над него си се мъдрят необезпокоявани, но няма смисъл от толкова полемика :) Нека оставим темата предимно снимкова, каквато и е идеята поначало. Съжалявам ако съм причинил дискомфорт на някого било то с дълъг текст или преобръщайки представите му за исконните източно-православни и прабългарски ценности, W140 бидейки основната от тях - с него започва и завършва всичко. Ако нямаш пари и бяла 124-ка става O0 ::)  Шегичка... МИР!

Октомври 13, 2016, 12:56:48
Отговор #671

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Всеки от вас е прав и до известна, и до голяма степен.
При все че много харесвам модела ЛС 400, бих се опитал да съм и меродавен като преценка, защото имам известен опит с него. Доста съм карал един такъв в Англия, беше на мой приятел, с десен волан разбира се.
Карал съм и успоредно с него и по-малкия им клас седани- ГС 300, който също въобще не е лоша кола.

И макар ЛС-а да е качествена кола /на купе версията му има и 6 цил. мотори слагани- СЦ 400 с осмаци, и съответно СЦ300 за 6 цил./ конкретно първата и втора серии ЛС на усещане на каране и возене блестят с нещо, и това е- незабележимост. Което не е непременно лошо нещо де, поне за луксозен комфортен седан.
Въобще хайпа при премиерата му беше голям, но реално 1/4 век по късно, не е това определено най-значимия продукт нито на Тойота, нито на Лексус.

Убеден съм, че ако някой от вас го поставим с вързани очи последователно в 1 Ген. ЛС 400, и после, или преди това в- Бенц в140 400се или 500се /които все пак, да дадем кредит на Лексуса, излизат 2 години след ЛС-а/, няма да разбере разликата. Това важи и за мен разбира се.
Е, освен ако не е човека тестов инженер на Лексус или Бенц, разлика няма да усети. Все едни и същи леко бабешки, и доста тромави на пътно поведение и от сегашна, че и от тогавашна гледна точка, луксседани са.

Като много по-основополагащи луксозни седани, при това с елемент на предназначение за активно каране, бих посочил други две коли, които също познавам от каране добре.
Едната е популярната Бимърка 2-ра Ген, седма серия, излязла през 1987 година.
Другата е истинското за мен японско лукс и активно караческо за класа си чудо- седана Инфинити Ку45, който и той излиза през 1989 година, ако не греша.
Имал съм късмета да покарам и един такъв за няколко дена през далечната 1993 година, беше почти нов, и за тогава, единствения докаран в България.

За това първо голямо Инфинити Ку-45 /което обаче не е първото Инфинити въобще/ бих казал, че е хем по-динамичен за каране, хем въобще и по-интересен лукс автомобил от ЛС-а.
А пък за драстично авангардния му и разнообразен и вътре и вънка дизайн, особено на фона на скучния и праволинеен в дизайнерско отношение ЛС, да не говорим.
Всъщност не тогава, а сега вече Лексус е велика марка, и то въпреки гадния РХ. Модела ЛФ-А бе шедйовър.
Също и по-масовите ИС-Ф купе, както и актуалните ГС-и, са истински активни шофйорски седани и купета.

А ето ме и тук с Лексуса на моя приятел в Лондон някъде през 2010 или 2011 год.
Зад него вляво виждате един доста по-интересен пак 8 цил. 4 литров 90-ски автомобил, само че от УС марка и от рядкото за марката купе с 2 врати. Moже ли да познаете какво е?  ;)





« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 13:06:58 от USfan »

Октомври 13, 2016, 13:52:55
Отговор #672

Неактивен 4ws

  • Публикации: 56
Lincoln coupe?

Октомври 13, 2016, 17:03:43
Отговор #673

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да мисля, че е Мк. 8 от края на 90-те.
Знаех си, че ще опрем и до Инфинитито, затова го споменах по-напред... нищо няма да коментирам за динамичните и комфортни качества на тая марка, защото никога не съм имал възможността да я карам, както впрочем и Лексус. Единствено ще дам линка към Уикито и ми кажете с ръка на сърцето - харесва ли ви дизайна на някои от 90-тарските им модели, па особено на Q45?!
https://en.wikipedia.org/wiki/Infiniti
Всичките тия седани изглежда са базирани на разни непопулярни у нас модели Нисан, като изключим Примера и поне за мен са с някакво безлично тип корейско излъчване.

п.с. и за Шкодата ще кажа същото - не разглеждам идентичността и като базова механика /нещата там са ясни/, а в чисто дизайнерски план. Самите немци си признават, че чехите вече ги изпреварват поне в това отношение.
« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 17:10:43 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 13, 2016, 19:09:58
Отговор #674

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
  Някой иска ли да напише защо Лексуса е клекнал като Ситроен?

  Ако зависи от мене, купувам си го веднага, заради надеждността, затова че ще се откроявам с такава кола и личното отношение на компанията към клиента.

Това е много важно.

Не да си купя някакъв луксозен седан и после както се казва - "свирено".
Купувайки си Лексус, ставаш клиент на марката завинаги.
Не знам някой да е казал нещо лошо точно за този модел.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 13, 2016, 20:29:35
Отговор #675

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
  Някой иска ли да напише защо Лексуса е клекнал като Ситроен?
Не знам, да неби и той да е с някакво активно окачване? Людмил след като е карал такъв може да каже има ли такива екстри. Иначе за тия вече почти ретро модели не знам дали все още е в сила фирменото обслужване... както знаеш производителите вече не поддържат на склад резервни части за над 20 годишни модели.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 13, 2016, 21:44:01
Отговор #676

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Сигурно е на възд. възглавници като Мерцедесите ....
Принципно не търся спор за тоя Лексъс, просто защото никога не ми е бил кола, която да ме впечатли с нещо (дори един комшия от съседен блок до скоро караше такъв).
Като каза всичко това в първият си пост по толкова въодушевен начин, ми стана интересно да разбера всички тези преимущества. Някои неща смятам, че са си пресилени, но както и да е ... няма смисъл да спорим.
Иначе честно казано има някои от съвременните Лексъси, които наистина ме кефят ... например RC F Coupe е изключително стилно купе, с което имах възможността да се запозная на живо в Автосалон София в Експо центъра през октомври 2015г. Често пъти из Габрово засичам един IS от най-новите модели в тъмно син цвят, малкият седан в спортен пакет, който също впечатлява ... дори най-старият IS от '99 - '00 година насам с кристалният стоп е много приятен и елегантен малък седан със задно предаване, а интериорът и най-вече циферблатите са много интересни и сега, а какво ли е било за преди 15 години.
Но тези "бабешки" лимузини независимо на коя марка освен Масерати, никога не са ме впечатлявали кой знае колко. Но в крайна сметка това няма никакво значение тук или моето мнение за тях не е важно :)
« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 21:47:08 от dan4oteto »

Октомври 13, 2016, 22:53:17
Отговор #677

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, познахте, Мк8 е Конти купето, то е известно тук. Както знаете, на един колега автомайстор по американки е.
А пейзажа в Англия е, откъдето ходихме той да си го купи преди 5-6 години.

А, откъде да го знам с какво окачване е.
Както писах, точно тоя модел на Лексус чак толкова не ме интересува като кола.
Иначе Линкълните купе /още от Мк7 от началото на 80-те, та до тоя от 90-те Мк8/, са с изцяло пневматично заводско окачване, и то доста добре калибровано и за агресивно каране.

Та на този първи ЛС, че не е активно окачването, в идиома да се накланя в завоите в срещуположните посоки /както Мерцедес го въведе преди няколко години в еС-клас купе/, не е, ама сигурно има някаква хидропневматика.

Иначе аз малко обърках моделите като писах за тях.
ИС-Ф беше 8 цил. им спортен флагман с 4 врати, а всъщност РЦ-Ф е двувратката им.
И аз много я харесах като Данчотето на салона есента.
Беше и в това иначе БМВ-Ауди традиционно турско-синйо, боядисана :)
Жестоко на форма купе,  а и сигурно и ще е много активно за каране.
А и все пак е с ентусиастки атмосферен 450 коня мотор, вместо да е с някое лесно турбо мощността стигната.
« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 22:57:51 от USfan »

Октомври 13, 2016, 23:20:26
Отговор #678

Неактивен 4ws

  • Публикации: 56
Имат опция за въздушно окачване и най-вероятно това е причината да е паметник. Иначе в отношението на сервизното обслужване гарантирам че разлика няма, а ако има, тя ще е в полза на притежателя на LS400. Лексус може да не е марка на 100г. но със сигурност знаят отлично откъде са тръгнали.

Октомври 13, 2016, 23:36:20
Отговор #679

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
ИС-Ф беше 8 цил. им спортен флагман с 4 врати, а всъщност РЦ-Ф е двувратката им.
И аз много я харесах като Данчотето на салона есента.
Беше и в това иначе БМВ-Ауди традиционно турско-синйо, боядисана :)
Жестоко на форма купе,  а и сигурно и ще е много активно за каране.
А и все пак е с ентусиастки атмосферен 450 коня мотор, вместо да е с някое лесно турбо мощността стигната.

Мдааа атмосферните напомпани бензинки са коли за истинските petrol heads, а ето я и красавицата от автосалона миналият октомври: