Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426348 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2017, 15:43:49
Отговор #790

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето нещо което много ме учуди когато го видях наживо, а именно Renault Avantime. Доста странен и неуспешен модел, но точно комбинацията купе (2 врати и липса на B-колонки) и ван някак си ми допада.

А за тези на които не им допада Рендето ето един кротко стоящ пред варненски хотел RR Down

Аз на дизайна на Авантайма, и особено ако е с люк, на откритостта му с тоя хардтоп покрив, съм огромен фен.
Адски съжалявам че проспах, а и сигурно и други фенове съжаляват, за наи-ниските му цени доскоро за купуване=
Той поне у нас беше паднал, до 2013-2014 някъде, като беше вече 10 годишен до смехотворни нива. Тогава нов внос Авантайми бяха у нас хубави само на 3500-4-5000 лева първа цена.  ::)
 Повечето бяха от Италия с 2 литра турбо бензин с ръчни, ама имаше и шестаци автомат от СН примерно.
Голяма минавка беше да не си купи човек Авантайм тогава. С
ЕГА ВЕЧЕ СА СКЪПИ, ВНАСЯТ ГИ РЯДКО, НА НИВА ОТ ПОНЕ ПО 7-8000 ЛВ.
А И ВНОСА СЕГА ВЕЧЕ НЕ ИЗГЛЕЖДАТ ПОНЕ ПО СНИМКИ, ТОЛКОВА СВЕЖИ, КАТО ВНОСА В ПЕРИОДА ПРЕДИ НЯКОЛКО ГОДИНИ.

Снимката с Ролса е много добра, почти настига по абсурдност на фона си, качените и тук снимки с Кунтача на Стоенчо, правени пред някакви шперплатови гаражи пред панелки в София преди няколко години.

Всичко пасва, тоталното медитеранно излъване на синия цвят на боята, поръчания с гол алумин преден капак, и това, че е върховия кабрио Гост, а не седана Вреит, или дори само купето.

И всичката тая пищна изисканост, на фона на неравната настилка с локви, релативно за Балканския полуостров луксозния блок белия от едната страна, и доста по-скромния, но пък с присаден климатик,  ;) блок с графити от другата страна.

Такива естетски комбота на нови Ролсове/Бентлита, преплетени с ептен изпоскани пейзажи, на живо съм виждал само в Средна Азия, или пък по Турция, но в Истанбул преди 25 години, преди да оправят улиците, и още като имаше яка прах, кал и локви там.
Сега в хигиенно отношение Истанбул, а и цяла Турция, са си приказка, за разлика от както се вижда, нашите градове.

Юли 30, 2017, 01:55:52
Отговор #791

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Аз на дизайна на Авантайма, и особено ако е с люк, на откритостта му с тоя хардтоп покрив, съм огромен фен.
Адски съжалявам че проспах, а и сигурно и други фенове съжаляват, за наи-ниските му цени доскоро за купуване=
Той поне у нас беше паднал, до 2013-2014 някъде, като беше вече 10 годишен до смехотворни нива. Тогава нов внос Авантайми бяха у нас хубави само на 3500-4-5000 лева първа цена.  ::)
 Повечето бяха от Италия с 2 литра турбо бензин с ръчни, ама имаше и шестаци автомат от СН примерно.
Голяма минавка беше да не си купи човек Авантайм тогава. С
ЕГА ВЕЧЕ СА СКЪПИ, ВНАСЯТ ГИ РЯДКО, НА НИВА ОТ ПОНЕ ПО 7-8000 ЛВ.
А И ВНОСА СЕГА ВЕЧЕ НЕ ИЗГЛЕЖДАТ ПОНЕ ПО СНИМКИ, ТОЛКОВА СВЕЖИ, КАТО ВНОСА В ПЕРИОДА ПРЕДИ НЯКОЛКО ГОДИНИ.

Снимката с Ролса е много добра, почти настига по абсурдност на фона си, качените и тук снимки с Кунтача на Стоенчо, правени пред някакви шперплатови гаражи пред панелки в София преди няколко години.

Всичко пасва, тоталното медитеранно излъване на синия цвят на боята, поръчания с гол алумин преден капак, и това, че е върховия кабрио Гост, а не седана Вреит, или дори само купето.

И всичката тая пищна изисканост, на фона на неравната настилка с локви, релативно за Балканския полуостров луксозния блок белия от едната страна, и доста по-скромния, но пък с присаден климатик,  ;) блок с графити от другата страна.

Такива естетски комбота на нови Ролсове/Бентлита, преплетени с ептен изпоскани пейзажи, на живо съм виждал само в Средна Азия, или пък по Турция, но в Истанбул преди 25 години, преди да оправят улиците, и още като имаше яка прах, кал и локви там.
Сега в хигиенно отношение Истанбул, а и цяла Турция, са си приказка, за разлика от както се вижда, нашите градове.
Радвам се че ви е допаднал Avantime-а и жалко че сте се отказали от покупка (предполагам надежността е изиграла роля за отказа), защото автомобила е не само рядък за един съвременен масов автомобил с под 20000 броя, но и наистина събира погледите. Чел съм обаче и доста от вашите теми и съм наясно че имате и други готини возила  O0 . Щом ви радват контрастните колажи с разни Ролсове ще предложа и тези снимки, на който се вижда този път купето Wrait изтресено до кофите за отпадъци на една панелка във Варна.

Юли 30, 2017, 09:25:12
Отговор #792

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ето още една снимка на Rolls-Royce от Варна, направена миналата седмица. Ако не бъркам моделът е Phantom Coupé. Впечатляващ :-X .
Приятно впечатление ми направи стандартният регистрационен номер!


Юли 30, 2017, 09:38:40
Отговор #793

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, купе Фантом не знаех че има в БГ. Това е най-декадентския модерен Ролс.
От тази гледна точка, че като купе е много по-скъп от горното по-малко купе Врейт, а е доста по-малък на интериорни размери от да го кажем, по-практичния седан- къса база Фантом.
А и на всичкото отгоре Фантомите са по-бавни от Врейт-Гост серията, щото нямат турбота.

Иначе кабрио Фантоми има поне 2-3 броя в БГ. Баневи едно време имаха синйо кабрио.
А тоя там на Елените на 2-3 хотела собственика, Пловдивчанина, има освен седан Фантом и едно кабрио.

А снимката с Госта купе до кофите пак кърти. Отзад както и на предишните снимки, панелките са социално и дизайнерски разделени.   ;D
Лявата си нормална панелка, а дясната е нещо санирана, или просто авангардно оцветена.

Благодаря иначе за оценката на моите коли.
Те в болшинството си не са дизайнерски икони, както приживе даже стана Авантайма /е с изкл. може би на Голф-1 цата/, ама някои са интересни за каране.

Иначе аз на Госта на дизайна не съм много фен, много ми е замазан за Ролс, ама динамичните му качества високо ги адмирирам.
Тоя специално Софииския с 6-те К, мин и по-мин година редовно го засичах по пътя между Влас и Варна, като пътувам лятото по него. На динамика е страхотен, с тия 500-600 коня и сигурно над 800 Нм въртящ момент.
По права линия винаги ме разпорваше на изпреварване по половин км на ускорение, каквато и кола да съм карал пред него.
А и в завоите много не се гъне за толкоз тежка кола.

Иначе Авантайм не си купих като бяха евтини, не толкоз заради надеждността /май само двойните шарнири на вратите са му осн проблем/, а че просто не ми трябва ван, а и покрива му е малко висок за гаража, дето имам.

Но пък иначе дизайна му е да умреш за него, може би е лебедовата песен на Патрик Ле Кеумен, заедно с три-вратия хечбек Меган 2-ро поколение от 2001 год. Да се чудиш как този естет е проектирал екстериора, и въобще като дизайн-шеф на Режията, оторизирал за производство пък едно меганесъразмерно грозилище като лукс седана- Вел Сатис.  :'(

Иначе всеки хардтоп купе на форма много ме съска, вкл и ДКВ-та и Ифи Ф9,  :)) или Вартбурзи 311-312 купе примерно.
Така че за изпуснатите Авантайми като бяха ептен достъпни, много съжалявам.

Но то за сигурно всеки от нас, особено по-старите фенове, има набор от коли които сме изпуснали, в някои кратък интервал от време, а и страна-местоположение, и които за даден период са били супер евтини за купуване, при това в добро състояние.
Ако се хванем с Рено, такива супер изгодни сделки можеха да се правят с Алпини 110 у нас през 80-те, и с Алпини Ве-6 ГТ, че и турбота ГТА, в Западна Европа през 90-те.
Тия приказни пластмасарки в тия периоди бяха паднали до по само няколко хиляди лева, съответно марки или СН-франкове, за кола.
« Последна редакция: Юли 30, 2017, 10:02:02 от USfan »

Юли 30, 2017, 12:40:00
Отговор #794

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Баща ми от време на време почват да го хапят кучетата и търси Авантайм-и. Интересен автомобил е определено и ако е в светло синьо или червено, няма как да го изпуснеш на улицата когато мине. За частите по окачването от другите модели на Рено ще има доста съвпадения, а и цените са поносими. Двигателите се монтират във всичко останало като изключим сапунерките - Клио и Туинго. Проблем биха били, някои по-екзотични неща - елементи по купето, стъкла и пантите на вратите.

Ролса, преди няколко години се разминах във Враца с едно купе с номер СА 666666 - бежов с иноксов капак. Бруталната работа.
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Юли 30, 2017, 19:30:59
Отговор #795

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Златистия с 6-те 6-ци номер го караха мин год редовно по центъра на София, сега не го мяркам.
Иначе на дизайн Фантома купе е яко внушителен, а е и наистина грамадански- 5.6 м дължина.
Ная якото е обаче, че е с хем суисайд врати, хем е хардтоп.
Е това си е тотално завръщане към формата на коач билд гранд рутиерите от 30-те години.

Ето един малък вояж с Фантом къп, правен от иначе за автожурналист литературно правилно говорящея английски, шматарок с туб име- Шмее.

Юли 30, 2017, 19:47:26
Отговор #796

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Винаги съм твърдял,че англичаните са създали изключително интересни и качествени марки автомобили и мотоциклети но  световната конвейрна политика набара нишата "консуматори" и затри усещането за идентичност и квалитет ... за жалост.
retrobs.com

Юли 30, 2017, 19:56:49
Отговор #797

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То в Ролс отдавна няма нищо английско, освен местопложението на фабриката :D Аристократизмът на марката се загуби и според мен, но пък автомобилите Ролс Ройс само спечелиха. Интересно се получи с английското автомобилостроене - в момента на практика, няма нито една чисто английска марка! Бутиковите производители като Морган не ги слагам в сметката.
« Последна редакция: Юли 30, 2017, 20:01:13 от michev »

Юли 30, 2017, 20:43:52
Отговор #798

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
То в Ролс отдавна няма нищо английско, освен местопложението на фабриката :D Аристократизмът на марката се загуби и според мен, но пък автомобилите Ролс Ройс само спечелиха. Интересно се получи с английското автомобилостроене - в момента на практика, няма нито една чисто английска марка! Бутиковите производители като Морган не ги слагам в сметката.

Е, Ники, това е доста повърхностно погледнато.
Да, голите купета на Ролс и още неразпробитите блокове за мотори идват от Динголфинг /бодитата поне, от стария завод на Глас/, Германия, но цялостната сглобка, вкл и всичките дървета и кожи още си идват от Шотландските полета и гори.

Ягуар например е другата тотална съксес стори.
Отдавна няма нищо Фордово в тях, сами си проектират и правят целия хардуер, вкл и на Ленд-Рейндж моделите, всичко.
От алумин окачванията през алумин моторите и до алумин бодитата, всичко при Ягуар си е тяхно английско разработено.

Само собствеността е на Тата, но като чета в по-сериозните финансови анализи за автопрома, там уточняват инсайдърите, че автопроизводството на Тата от 2-3 години е в голяма криза, и само големите финансови печалби от Джаг и Ровър я държат на крака.
Ленд-Рейндж Ровър, който е фузиониран с Джаг също от 2-3 години е тотален успех, и там, за разлика от Ролс, отдавна няма нищо Баварско.

Иначе от всичките оригинални Ролс-Бентли модели, правени преди разпарчетосването им в края на 90те, любимия ми модел е екстремно рядкото тарга купе Континентал СЦ. Tайсън например е имал няколко години едно такова.
На него даже тарга парчетo се отключва хидравлично.

https://www.youtube.com/results?search_query=bentley+continetal+sc



В БГ обаче, ние по принцип сме си селяци и в крайна сметка кифладжии.  :))
Така мисля, понеже на фона на огромното количество масовки Бентлита на Файтон база, които тук се карат и купуват, и които нови и на старо са доста по-евтини от хай-енд моделите на Бентли- Арнаж, Брукландс, и Азур /правени все още на старата Ролс база и мотори осмаци с долен вал и 6,75 литра обем, тук у нас дори и в богатите до 2008 години, почти никой не си купи от тия все още класически Бентлита.
Един нов такъв Арнаж седан само гледах наскоро на Капитолия.
А кабрио от старите и големи само едно знам, карат го по Лозенец още от 2005 год- един син Азур с ляв волан, като този на снимката.


« Последна редакция: Юли 30, 2017, 21:03:32 от USfan »

Юли 30, 2017, 23:13:28
Отговор #799

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Бях още малък, когато ми попадна английско авто списание и още си спомням една реклама на Ролс:
"Every step in the creation of a Rolls-Royce bears witness to the belief, that craftsmanship can last forever."
( Всяка стъпка при създаването на Ролс Ройс доказва вярата ни, че майсторството може да съществува вечно)