Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426397 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 22, 2017, 21:40:09
Отговор #820

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Точно така, а флагът е швейцарски... което доста ме озадачи и разочарова, имайки предвид изчистените линии и изтънчен вкус демонстрирани навремето от Франко Сбаро и Петер Монтеверди... но явно вече традициите не са онова, което бяха :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 23, 2017, 18:25:01
Отговор #821

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Точно така, а флагът е швейцарски... което доста ме озадачи и разочарова, имайки предвид изчистените линии и изтънчен вкус демонстрирани навремето от Франко Сбаро и Петер Монтеверди... но явно вече традициите не са онова, което бяха :-\

Mansory са доста провокативни в това отношение, но почти винаги усещат тънката линия преди кича (поне за моите вкусове). Въпреки, че наистина имат изключително спорни проекти  ::)

Септември 24, 2017, 10:33:25
Отговор #822

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Точно така, а флагът е швейцарски... което доста ме озадачи и разочарова, имайки предвид изчистените линии и изтънчен вкус демонстрирани навремето от Франко Сбаро и Петер Монтеверди... но явно вече традициите не са онова, което бяха :-\

Е, тука много обобштено и леко неточно го даваш.
Монтеверди не е дисаинер, полсвал е в много случаи при творениата си услугите на итал дисаинерски фирми. Тои си е просто конструктор на хибриди /по тогавашниа терк- хибрид е кола с чужд двигател в каросериата и, обикновено американски Ве-8/.

Сбаро расбира се, го е давал доста решително винаги с самостоиателни творениа, но определено и тои не винаги е имал исчистени линии, по-скоро провокативно е чертал.
Друг елемент при Сбаро, прекалената клиновидност, не е негово исобретение, а всеобшта мода в 70-те.
Може да кажем, че творениата на Сбаро тогава не са ги имали савременниците му като исискани, а по-скоро футуристични.

Раѕбира се, СН и тогава е имала традииции в сферата на кича при екстериорен тунинг на Поршета и ваобште суперкари.

Например кои ентусиаст растиал в 80-те, може да не помни Ринспиидовото главно творение- Карерите кабрио с Уаид боди луук ала Тестароса.  :D

По онова време клиновидната тунинг форма на 911, постигнАта с 924 фарове, е толкова популиарна, че даЖе и Порше почват да предлагат своиата фактори версиа с такива шеивнати предни калници, при 930 турбо и при 911 ВТЛ моделите им.

А малак имах плакат с един такава Ринспиид биала Карера кабрио с Тестароса калници.
Тоиа плакат оште е при мен, навит на руло с расни други плакати на некои иконични коли от 80-те.





Септември 26, 2017, 21:11:48
Отговор #823

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ferrari 360 Challenge Stradale, снимано в Русе:

 

Септември 27, 2017, 21:10:38
Отговор #824

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм интересно дали е ориг Чалендж, така отдалеч трудно се разбира.
А като става въпрос за мидмоторни коли, по София вече има доста И8-ци, ето една от тях.



Септември 27, 2017, 22:06:00
Отговор #825

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Mansory са доста провокативни в това отношение, но почти винаги усещат тънката линия преди кича (поне за моите вкусове). Въпреки, че наистина имат изключително спорни проекти  ::)
Пояярвай ми на живо изглежда доста по-зле, докато телефонната снимка донякъде тушира огромния издут изцяло карбонов капак и страничните карбонови елементи на калниците, изглеждащи сякаш като пришити евтини циганско-рацерски мотиви. И отворите по веждите /вероятно за обдухване на дисковете/ също изглеждат меко казано странно... с една дума, ако беше моя не бих подложил и без друго не дотам хармоничната като дизайн Панамера на такава уж луксозна козметика.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 04, 2017, 21:17:32
Отговор #826

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Не знам дали е много ретро, но реших да пусна снимки на въпросната кола.
 Автомобилът е на един съсед, който се занимава с поправка на автомобили. Седеше на отсрещния тротоар близо 5 години. Наскоро го преместиха, понеже сменяха подземни кабели. При желание мога да говоря със собственика.

Октомври 05, 2017, 10:28:03
Отговор #827

Неактивен SlaviZ0

  • Публикации: 27
Бих причислил тази прекрасна Алфа към йънг таймерите. Зимата съм се засилил да си купувам такава за ежедневна кола.

Октомври 05, 2017, 11:11:15
Отговор #828

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
Точно в тази тема пък колите изобщо не трябва да са ретро.

Октомври 05, 2017, 16:29:00
Отговор #829

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Из В. Търново преди месец:




Това Леванте е първото и единственото което съм виждал за сега с български номера