Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 425994 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2017, 18:35:28
Отговор #830

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В София е пълно вече, но повечето от тия които виждам, са циганосани на външен вид ужасно.
Боядисани са/фолирани със сив или черен мат, и са им присадени афтърмаркет шумни крайни гърнета, вкл. и на дизелите.
А още по-гадното, окичени са с предни и задни спойлери/престилки, тип Сивик от ЕТСС шампионата.  :))

Въобще, тая афтърмаркет индустрията много ме учудва и с бързината, и с предприемчивостта си.
Кога излезе Левантето, кога па взеха да се произвеждат вече всякаквите тунинг китове за него.

Изглежда обаче тия тунингованите Леванте не ги карат истински Тридент фенове, което е и очаквано, ами такива, дето искат леко по-различната Х5. 

Октомври 05, 2017, 19:29:24
Отговор #831

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев





Октомври 08, 2017, 00:38:38
Отговор #832

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Пускам тука малко не авторски снимки на няколко страшни пистови оръжия, да им се порадваме и да разпитам дали някой знае какво се случва с тях.
Започвам с този SLS Black Series, който редовно гледах из Фейса преди няколко лета, но изведнъж изчезна. С оглед на сериозно скочилите цени спрямо нов сигурно вече е продаден в чужбина. Все пак за мен си остава страхотна кола с огромния си 6.2 литров атмосферен осмак, произвеждащ 600 к.с. и въпреки кофти славата която има заради по-мудната си 7-степенна трансмисия. Дали някой знае какво се случва с Мерца?

Следващата кола е още по-нова, тя е последното (засега) пистово оръжие на McLaren (Знам че 720S може би ще прави по-добри времена, но той е по-скоро GT) използващо карбоновото шаси познато от MP4-12C и 650S, както и техния 3.8 туин турбо Ве8-мак, но тук вече има 675 к.с. . Ако още не сте се се усетили :D 675 Long Tail Spider. Всъщност спайдърите в БГ са два, но само за един се разчу-зеления. Преди сигурно година четох статия в Българския Top Gear където караха не един, а цели два 675LT Spider зелен и червен и поне от статията останах с впечетление, че и двата ще останат и оттук идва въпроса какво ли се случва с червената красавица?

(Не намерих снимки на червената затова пускам само тази)

Октомври 11, 2017, 22:17:32
Отговор #833

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Пускам тука малко не авторски снимки на няколко страшни пистови оръжия, да им се порадваме и да разпитам дали някой знае какво се случва с тях.
З

И двата Мака са на жители на селището Делта Хил сега.

А оригиналния Блек на СЛС също беше на жител на Делта хил.
Той сега има 2 други интересни Бенца, като еС63 АМГ, както и ултрарядката- Г500 4х4 на квадрат версията на кубчето.
Та там у Делта хил си живеят поне 10-12 хардкор автоентусиаста, всеки с различни занимания, но покрай тях има интересни коли в района.

Блека беше и ходил на пистите на Серес и на други писти, и там по сведения на поддържащия екип от сервиза Кобра 2, разцепил разни Ферарита 458, Корвети ЗР1, Поршета 997 турбо и прочее цивилки.
А собственика му го купи нов през 2012 или 2013, за 230-240000 Евро нещо такова.

А Блека, както и двата 675, се обслужваха в сервиза Кобра 2, намиращ се в Делта Хил, пускал съм им снимки по назад в рекламната тема за сервиза.

За Блека главния майстор на сервиза, Сашо Кобрата каза, че преди около 2 години бе продаден в Германия за 330000 Евро, тоест почти 100 бона печалба, плюс ползването 1-2 години.
Но фона на сегашните експлодирали цени на ориг Блекове СЛС от по 500-600000 Евро, вероятно от днешна перспектива е било финансово малко прибързано да се продава за само 100 бона отгоре.  :))

Абе най изумителните скоци в цените от новите коли правят Бенцовите, явно има защо.
Иначе да се похваля, в Германия през пролетта като бях до централата на Бенц и заводския им Нидерласунг, ме повозиха на наследника на Блека- АМГ ГТ3 модела.
Егати пистарката, стана ми лошо от напречните ускорения и от спирането.
Е тука по Форума в темата за Бенц музея съм пуснал снимки на ГТ3то, барабар с мен в кадър.
ГТ3 на АМГ май и сега държи Рекорда на ринга за сериина кола с нормална пътна регистрация.
« Последна редакция: Октомври 11, 2017, 22:21:35 от USfan »

Октомври 12, 2017, 12:27:40
Отговор #834

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доколкото съм чувал блеците имаха мудна трансмисия, но може в по-новите серии да са я подобрили.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 12, 2017, 16:07:18
Отговор #835

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Доколкото съм чувал блеците имаха мудна трансмисия, но може в по-новите серии да са я подобрили.

Тва па каде си ги чел. Ебаси и по нета какви смехории ги има писани.

Слушаи кратак курс по скорости на модерни Бенцове, да си в час.  ;)
Блековете по принцип са неколко коренно раслични видове.

Стариа и с наи голем на обем мотор- СЛ65 Блек, както и оригиналните АМГ СЛ65, както и нормалните стари еС 600 Бенцове от всичките каросерии на еС-ќлас, купе, седан и роадстер, да може исдаржат на вартиаштиа момент на 12'ците им мотори, беха снабдени далго време сас старите Бенц 5-скоростни трансмисии, които да, са леко бавни на реакциа.
Но таиа бавност на вклучване иа имат всичките степени на форсаж на 12-так моторите, на само АМГ или па само Блек.

Другите по-малки 8 цил. Блекове- ЦЛК63, както и мислиа и пеперудата СЛС. са с новите, е, нови отпреди 10 години, 7 скоростни трансмисии, които са си паргавелки на вклучване.
Тиа с 7 скорости Г-троник кутии обаче са обшти на ВСИЧКИТЕ 6 и 8 цил модели на Бенц, бес сначение на степента на форсаж на моторите им.
Сега при АМГ 63 версиите може да са по упгреиднати да даржат повече вартиашт момент тиа Троници, от сприамо кутиите на 350 и 500 версиите, ама това не ги прави непременно по-бавни на реакциа.

Што се касае по отн. на новиа АМГ ГТ3, при него не сам се ровил в ориг. му рекламни брошури, дето ги всех от фабриката като биах, та да расбера с какви скорости е.
Ама не усетих нешто при восенето много да се бави на вклучването, ако и леко ударно да редеше нагоре-надолу степените.

Октомври 13, 2017, 12:16:51
Отговор #836

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това, което четох /или чух по ТВ/ не помня точно, не беше много скоро, но ставаше въпрос за 6 степенна кутия.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 13, 2017, 19:50:55
Отговор #837

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това, което четох /или чух по ТВ/ не помня точно, не беше много скоро, но ставаше въпрос за 6 степенна кутия.

Грешно инфо или възприятие,  :)) прочети долу по линковете.
Всичките 8 цил версии Блек са с 7 скорости, а само 12 цил. 65 е с 5 скорости.
Никъде нямат 6 скорости Блековете, както впрочем и уточних, и никой от чистите АМГ или нормални Бенц модели, които са с 8 и 12 цил. мотори, нямат 6 скоростни кутии.

Иначе в момента от ентусиастка гледна точка най-добра сделка може да се направи с ЦЛК 63 Блек.
За кола с 500 броя правени, и такава експресивна динамика и дизайн, сегашните цени от по 50-60000 Долара, ако е УС версия, на фона на цените на Блек 65 и СЛС, си е чист подарък.

SL 65 Black series

http://automedia.investor.bg/read/4560.html

CLK 63 Black series

https://bringatrailer.com/2016/10/31/one-of-500-worldwide-2008-mercedes-benz-clk-63-amg-black-series/

C-coupe 63 Black series

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/16889-izkupiha-limitiraniia-c63-amg-coupe-black-series/

SLS Black series

https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_SLS_AMG

Октомври 19, 2017, 23:04:41
Отговор #838

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Докато чакаме Мазда да въплъти легендарния ванкелов двигател в нещо ново, в Търново се появи тази RX-8 нов внос. Добре че не е някоя изтърбушена докарана от Англия, където може да се каже, че са изкушително евтини (нещо от порядъка на 1000-2000 паунда за читава).


Октомври 20, 2017, 00:15:09
Отговор #839

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
На това най малкия проблем е да го купиш... поддръжката после обаче не е за лъжица всеки "фен". В София се търкалят няколко такива с все леви волани. Едната даже паркира често в квартала, доста е поопърпана, но явно на собственика не му стигат силите за малко козметика, предвид останалите разходи по колата/
Тва па каде си ги чел. Ебаси и по нета какви смехории ги има писани.
Може и да съм в грешка за броя на предавките, но бенца Бляк СЛС го тестваха май паралелно с Ламбо Авентадор, който в сравнение с него направо "раздавал ритници" в г..а при превключване. Не съм карал нито едното, но и да бях и едва ли щеше да ми направи впечатление такава подробност предвид мощността.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.