Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426140 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 01, 2018, 23:36:34
Отговор #890

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мда, колкото и избушени и стари коли да има в БГ, които цапат въздуха и т.н, разнообразността на возила общо на Балканите, и особено в нашите големи градове /в конкретните снимки и трите коли са Софииски/, винаги успява да ме зарадва, и често и да ме разсмее.

Бенца купе ЦЛК, собственост на некой фен на конния спорт  :)), и лукс-лимото Кадет пулман с 6 врати  O:-) , са снимки от Нета.
А Широна, черен с бордо салон, заварвам на живо вече 2 пъти тия дни.
Кара го собственика му, доста умерено и културно впрочем, по улиците около Южния парк. 













Октомври 02, 2018, 18:36:45
Отговор #891

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Октомври 02, 2018, 22:09:56
Отговор #892

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Продава се за около 18 000 лева. :P



 

 























Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 03, 2018, 15:51:20
Отговор #893

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Гайтански ли кара Широна?    ...в тая малка и разнебитена България да караш такава кола не изглежда нормално някак... то и вейрона не изглеждаше...

Октомври 03, 2018, 16:55:05
Отговор #894

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май друг е щастливецът https://www.blitz.bg/goreshtite-novini/razkrikha-koy-e-rodniyat-barovets-broil-5-mln-lv-za-novoto-bugati_news398023.html
Нормално е да го кара внимателно, като се има предвид цената едва ли ще рискува да го потроши набързо по софийските кратери :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 03, 2018, 20:39:07
Отговор #895

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Гайтански ли кара Широна?    ...в тая малка и разнебитена България да караш такава кола не изглежда нормално някак... то и вейрона не изглеждаше...

Ха, да, на другия посочен фен е.
Тоя на Гайтански, ако се вярва на медиите, някъде след кризата от 2010 год,  е изкаран да се продава обратно в Западна Европа.
Не знам дали е така обаче, понеже преди 3-4 месеца е в тоя смотан сайт, имаше снимка на двуцветен Вейрон.
Някъде пролетта или лятото по София бе сниман, как се е престроил неправилно на някакво кръстовище.
Имаше примерно 30-40 поста, колко било лошо да се престроява така в последния момент /Вейрона само леко беше стъпил напред и настрани на линиите в кръстовището/.
И всичките лйохмани там драскащи, все пак шофйори, а и някоя значима част от тях, уж автоентусиасти, се концентрираха на нахалството на шофйора, без никой дори мимоходом да спомене колата, все едно сме Родео Драйв у еЛеЙ, та Бугатита и по 10 на ден да се снимат, е най-естественото нещо за града.
Абе, ако не беше кола от такъв калибър, а някоя нормална, за такова леко нарушение нямаше да се възмущават толкова целукупните граждани.
Въобще, големи сме зависници българите, сигурно на глава от населението ако се прави класация, ще сме водещи сред нациите.

Е в тоя сайт беше сниман Вейрона, някъде в постовете с пътни нарушения, 3 месеца назад.

https://grajdanite.bg/signals/gallery

Иначе за карането по преките, и аз не виждам смисъл да се тормози суперкaр в трафика на Cофия, ама на мен ми става готско просто да видя да се карат всякакви интересни коли.
Така допреди 12 години, един чичка караше редовно по кв. Лозенец, близо до площад Хелзинки, един чисто нов оранжев Мурсиелаго, от последната му тогава версия- 640 ЛП.
Тогава таман се бях развел, и редовно ходех по оня квартал по шик заведенията на лов на мацки. ))
И всеки път като го видех Мурсито, настоението ми скачаше на 6, можех и да отсвиря лова, вече си бях щастлив за няколко часа напред, от гледката на огненооранжевото ревящо чудо.  O:-)
« Последна редакция: Октомври 03, 2018, 20:43:36 от USfan »

Октомври 04, 2018, 01:20:57
Отговор #896

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Така допреди 12 години, един чичка караше редовно по кв. Лозенец, близо до площад Хелзинки, един чисто нов оранжев Мурсиелаго, от последната му тогава версия- 640 ЛП.
Тогава таман се бях развел, и редовно ходех по оня квартал по шик заведенията на лов на мацки. ))
И всеки път като го видех Мурсито, настоението ми скачаше на 6, можех и да отсвиря лова, вече си бях щастлив за няколко часа напред, от гледката на огненооранжевото ревящо чудо.  O:-)

ееее мани Мурсито, кажи ся ... хвана ли нещо  :P

Октомври 04, 2018, 14:15:07
Отговор #897

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ее, ти па. Малко се отплесваме, ама айде, мадамите са винаги по-интересни от колите...  :))
Моите истории ще ги оставим за някой друг път, като съм по в настроение за детайли, ама ако обобщим, скромното ми мнение е, /то не че трябва много опит или наблюдения да се стигне до тоя извод/ че центъра на София, па и България въобще, си е нещо като представата за рая на индианците- вечно, а и отн. лесно ловно поле.
Стига нали, човек да не е съвкупност на примерно тия три суперлативи  O:-) - супер грозен, супер беден, и супер неадекватен на приказки, винаги се намират дами.
Особено оная част на Лозенец, за която стана въпрос, наречена долен Лозенец, в която домуваше Мурсито, е пълна с мацки в широкия диапазон 16-46, хахах. Така че, човек време и желание да има за това, пари много не трябват.
А най-оборотното тогава на наличност на мадами в оня квартал, беше бара -Каса де Куба.

Връщайки се на темата, предвид, че тия седмици се направиха вече 30 години от премиерата на модела 80 Б3 Купе, ето малко хубави купета и кабриота Ауди 80, собственост на разни колеги фенове от Ауди купе-кабрио форума, и ВАГ-клуба.





















« Последна редакция: Октомври 04, 2018, 14:57:04 от USfan »

Октомври 06, 2018, 00:42:16
Отговор #898

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Четох за Биомета сега... пълна класика.... татко ми полковник от ДС, бивше аташе навън... сещайте се нататък 91г как се стартира бизнес... ама който го може, го може...

Октомври 07, 2018, 21:45:05
Отговор #899

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1








 
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!