Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426182 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 20, 2019, 20:24:51
Отговор #990

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Съгласен съм с Немо защото такива автомобили се движат в трафика на всяко по-голямо населено място и могат да се видят на почти  всеки паркинг ... какво да им гледаме и тук !?
retrobs.com

Април 20, 2019, 20:53:42
Отговор #991

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ако трябва да сме точни то самата тема е безинтересна (поне за мен).Първо такова понятие '"newtimer car" не знам защо не откривам....второ:да снимаш и да постваш някакви съвременни коли (виж заглавието на форума  ;))  или някакви абсолютно банални масови скрапове също е безинтересно,ама пък да имаш 8000+ мнения (голяма част от които са плява) може би е въпрос на престиж...поне в собствените очи на тоя с 8000+ мнения  ;)

ха те наистина били 8000+, не бях обръщал внимание ... явно само твоите очи вадят бройката им!
Но пък ще съм ти благодарен, така периодично да ми връщаш по някой фийдбек относно коментарите ми  ::) така и така ги броиш ...

п.п. мислех да не се впускам в обяснителни режими, но от доста години съм тук и част от безинтересните за някому коли, са били интересни за другиго и на не малко хора съм съдействал да придобият някои от тях, дали за донор или реставриране. (не че това те касае)

« Последна редакция: Април 20, 2019, 22:00:50 от dan4oteto »

Април 21, 2019, 17:16:25
Отговор #992

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Април 22, 2019, 19:04:44
Отговор #993

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ignis Sport (първо поколение) Не бях виждал досега такъв, но за съжаление все още със зимни гуми и неугледни джанти.




Април 22, 2019, 23:33:52
Отговор #994

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Както и да го гледам, тази емблема на Мерцедес и модел Х 250 d - 4 matic, ми подсказват, че вероятно и двамата бъркате... O:-)

Сравни средната част на купето с Nissan Navara. Именно на база на японката е конструиран този Мерц ::)

Април 23, 2019, 01:32:26
Отговор #995

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Сравни средната част на купето с Nissan Navara. Именно на база на японката е конструиран този Мерц ::)

Да, аз мислех, че е на базата на L200 ... ама все тая.
Баничарката пък им е Рено Канго ... а днес в електронното издание на Auto Bild показваха ниското изпълнение в детайлите на новата А-класа (с таблетите отпред по таблото). В коментарите баш швабите иронично коментираха, че новата Дачия има по-високо качество на изпълнение ... с други думи, така се обезличават Мерецедес ...
То и БМВ с тея 1 Актив и 1 Актив Тоурър, а и изобщо с 1-ва серия с предно задвижване са на същата наклонена надолу плоскост. Дори новата 8-ма серия по лично мое мнение е малко по-ъпгрейтната 6-та серия, с козметични екстри от ново поколение ... пълен смях!
« Последна редакция: Април 23, 2019, 01:37:17 от dan4oteto »

Април 23, 2019, 09:56:46
Отговор #996

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Сравни средната част на купето с Nissan Navara. Именно на база на японката е конструиран този Мерц ::)
Написах, че бъркате, малко с насмешка. Платформата е на Навара, мотор и трансмисия са на Навара, като Мерцедес са работили по окачване, интериор и "стайлинг". Въобще, в днешно време, всяка нова кола, която излиза е пълен, интернационален гювеч... :))

Април 23, 2019, 12:14:36
Отговор #997

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, аз мислех, че е на базата на L200 ... ама все тая.
Баничарката пък им е Рено Канго ... а днес в електронното издание на Auto Bild показваха ниското изпълнение в детайлите на новата А-класа (с таблетите отпред по таблото). В коментарите баш швабите иронично коментираха, че новата Дачия има по-високо качество на изпълнение ... с други думи, така се обезличават Мерецедес ...
То и БМВ с тея 1 Актив и 1 Актив Тоурър, а и изобщо с 1-ва серия с предно задвижване са на същата наклонена надолу плоскост. Дори новата 8-ма серия по лично мое мнение е малко по-ъпгрейтната 6-та серия, с козметични екстри от ново поколение ... пълен смях!

Тука при БМВ си абс. прав.
Колкото старата 8-ца от 1989 бе висш клас ГТ купе и радикално новоконструирана кола, от сприамо оригиналната от горен среден клас тип купе 6-ца от 1976 година, толкова актуалните 6 и 8 серии са почти еднакви отдолу и на мотори.

Даже култовото моделно име- 850и, вече не вкл. 12-таци мотори, а само осмаци.
Че то даже нема и версиа с 12 цил. мотор при новата 8-ца.
Хе, даже и 3адните странични малки джамчета, дето почти винаги при висш клас хардтоп купетата на Бенц и БМВ, вкл. и при старите 840-850 са се свалиали, тук са лепени и не се отвариат, като при купешката евтина 2 сериа купе.

Пунти маркетинг номера, дето да минават при новите таргет групи от неоса3нати геичета.  :))
Ами това е положението.
Нормално, необременено с мислене поне по отн. на колите, е и болшинството от идните 3аможни клиенти.
Така че БМВ сигурно са прави икономически, а историазта и субстанциата, аиде, може и на буништето...
« Последна редакция: Април 23, 2019, 12:18:58 от USfan »

Април 23, 2019, 17:58:55
Отговор #998

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Тука при БМВ си абс. прав.
Колкото старата 8-ца от 1989 бе висш клас ГТ купе и радикално новоконструирана кола, от сприамо оригиналната от горен среден клас тип купе 6-ца от 1976 година, толкова актуалните 6 и 8 серии са почти еднакви отдолу и на мотори.

Даже култовото моделно име- 850и, вече не вкл. 12-таци мотори, а само осмаци.
Че то даже нема и версиа с 12 цил. мотор при новата 8-ца.
Хе, даже и 3адните странични малки джамчета, дето почти винаги при висш клас хардтоп купетата на Бенц и БМВ, вкл. и при старите 840-850 са се свалиали, тук са лепени и не се отвариат, като при купешката евтина 2 сериа купе.

Пунти маркетинг номера, дето да минават при новите таргет групи от неоса3нати геичета.  :))
Ами това е положението.
Нормално, необременено с мислене поне по отн. на колите, е и болшинството от идните 3аможни клиенти.
Така че БМВ сигурно са прави икономически, а историазта и субстанциата, аиде, може и на буништето...

Нещо, което пропуснах снощи, като допълнение около целият този смях в 8-а серия е и факта, че пускат дизелова версия с 3 литров редови двигател и 320 к.с., чиято базова цена започва от 198 000 лв!!!!!
Кой бунак, чийто портфейл може да развърже 200 хил. лв, ще си купи дизелово BMW и то с умрелите в кожата си 320 к.с. и тройка мотор?!?!
Ето това вече е бруталният пример за обезличаване и то от най-висша степен!!!

https://auto.dir.bg/news.php?id=27256957

Април 27, 2019, 11:10:05
Отговор #999

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Това с 320 к.с. дизеловия мотор може да е измислено за пазари, където данъците върху мощни и големи двигатели са много високи (пр. Китай, Сингапур). Там хората искат колите само за визията да изглеждат на най-големите богаташи, не за друго...


Кой казва, че когато се ожениш, трябва да продадеш забавната кола?  >:D
Тук не е станало това, и си карат Клио Спорт с багажника отгоре и детската седалка отзад!!