Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426121 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2022, 00:14:16
Отговор #1290

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Горна Оряховица
Колата е комплектна и всичко работи, но понеже е US изпълнение, липсват специални букси за фаровете, които чакат от известно време ...






Март 25, 2022, 08:36:18
Отговор #1291

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Друг да беше - ок, но ти не вярвам да не си обърнал подобаващо внимание на делтичката...
А в служебния паркинг седи един бордо кабриолет ХКР, много красиви извивки има този модел и хваща окото отдалеч. Ще го снимам
we all have wings, but some of us don't know why

Март 25, 2022, 10:30:20
Отговор #1292

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Друг да беше - ок, но ти не вярвам да не си обърнал подобаващо внимание на делтичката...
А в служебния паркинг седи един бордо кабриолет ХКР, много красиви извивки има този модел и хваща окото отдалеч. Ще го снимам

Хм, а не е ли възможно да е Призма, не се вижда задната част...

Март 25, 2022, 13:40:22
Отговор #1293

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
В интерес на истината първо реших, че е призма, но после си помислих, че няма човек на земята дето ще съживява такова купе, освен ако не е интеграле, разбира се. Данчо ще разбули мистерията
we all have wings, but some of us don't know why

Март 25, 2022, 21:33:23
Отговор #1294

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Обикновена Призма си е и реших да я лиша от "внимание" с фотографиите, а и мисля съм я снимал преди време, когато е била в движение.

И понеже стана на въпрос, сега се сетих да проверя в архива си и действително ... същата Призма със същият рег. номер снимана през юни месец 2011 година :D





Евала, че все още е жива :)



Март 25, 2022, 23:02:00
Отговор #1295

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ха! Евала! Необичайно дълголетие за тоя седан се предвижда :)
we all have wings, but some of us don't know why

Март 27, 2022, 12:29:07
Отговор #1296

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Обикновена Призма си е и реших да я лиша от "внимание" с фотографиите, а и мисля съм я снимал преди време, когато е била в движение.

Браво, че си помниш толкова и старите снимки.
Хм, браво и на моята наблюдателност /че ми умря циганката, та да си се самопохваля :)) /.
Причината да акцентирам на Призма като предположение дали е, е леко по-голямото на площ и встрани изобленост задно стъкло на седана, което ми се видя да има този екземпляр на снимката.
Делта е с по-плоско и леко по-малко задно стъкло заради хеча си.

Именно тази тук почти незабележима в повече светла площ отзад, и видимата заобленост настрани към лявата Ц-колона на светлото петно от стъклото, ме накара да мисля, че точно е седана Призма това.
Доста субективно усещане, но както в 99% от подобните визуално граничещи случаи, за които дадена кола е дискутируема като модел и версия, си се оказах прав.

Март 27, 2022, 16:33:26
Отговор #1297

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Браво, че си помниш толкова и старите снимки.
Хм, браво и на моята наблюдателност /че ми умря циганката, та да си се самопохваля :)) /.
Причината да акцентирам на Призма като предположение дали е, е леко по-голямото на площ и встрани изобленост задно стъкло на седана, което ми се видя да има този екземпляр на снимката.
Делта е с по-плоско и леко по-малко задно стъкло заради хеча си.

Именно тази тук почти незабележима в повече светла площ отзад, и видимата заобленост настрани към лявата Ц-колона на светлото петно от стъклото, ме накара да мисля, че точно е седана Призма това.
Доста субективно усещане, но както в 99% от подобните визуално граничещи случаи, за които дадена кола е дискутируема като модел и версия, си се оказах прав.

Достатъчно е да видиш предният фар с мигача към него за да познаеш Делта или Призма е  ;)

Март 27, 2022, 19:26:43
Отговор #1298

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Точно така. Муцуната е различна
we all have wings, but some of us don't know why

Март 30, 2022, 00:59:10
Отговор #1299

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев