Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426946 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 16, 2014, 22:51:46
Отговор #350

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Зеленото 306 е на един познат бояджия от Бургас.

Хах, да, той го каза.
Беше по повод на това че са му нацепени броните вика:
Аз съм като обущарите, все баш преди срещи там на кабрио клуба все се пукат и цепят броните и понеже имам да работя други коли, нямам време да я оправя!

Ами то тунинги и аз не обичам, особено при кабриолети, иначе имаше още 2 бройки 306 кабрио дето видях, които бяха абс. оригинални и с някакви екстрови кафяви кожи вътре.
Те бяха определено и по-свежи на състояние и по-стилни от тази.

Иначе като стана въпрос за френски фамилни кабриолети от 90-те, аз лично имам голям сантимент  :shy: към големия конкурент на 306- Рено 19.
Не за друго, ами преди години имах една бивша приятелка, дето като извади книжка и тръгна да си купува първа кола, много се беше мераклисала покрай мойто облъчване,  :)) на кабрио, и успях тогава да и намеря едно свежо 19 кабрио, за само 5000 лв.
Сега тая цена изглежда голяма, понеже има 19-ки кабрио хубави и за по 1500-2000 лева, ама за тогава, това някъде през 2004 година, беше добра покупка.

И понеже много съм я карал тая 19-ка /беше лифтовата с новия мотор 1,8 литра и с ербек/, и бях много доволен от него и на динамика и комфорт, още нещо ми тръпва като видя да минава по улиците /вече все по рядко минават де/, такова Карман направено френско кабрио.
Иначе като практичност, и на салон и на багажник една идея по-широка ми се виждаше 19-ка кабрио от 306 кабрио.

Как да е, някога за в бъдеще и аз бих си купил с кеф 19-ка кабрио /стига да не се изпочупят всичките дотогава де/, особено ако е с редкия за кабриото 16 вентила мотор.

А така или иначе като накачвах снимки на тия компакт кабриолети от кабрио клуба, покрай тях да затворим кръга на французойките от 90-те, то много нещо не се вижда на нея де, ама ето и една стара сканирана снимка на тая 19-ка, дето едно време я покарвах редовно.
Беше оригинална боя, френско син металик, много и отиваше тоя цвят.

пп. Джантите и в случая не са оригиналните за тая кабрио версия, от 16 Ве са, ама и стояха идеално.

« Последна редакция: Юли 16, 2014, 23:08:54 от USfan »

Юли 17, 2014, 01:20:11
Отговор #351

Неактивен Radanov

  • Публикации: 43
  • Иван Раданов
19-ките с 1.8 16V мотор не са ли всичките с дупка на капака отпред вдясно? Или за кабрио-то е различно?

Юли 17, 2014, 15:53:15
Отговор #352

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
19-ките с 1.8 16V мотор не са ли всичките с дупка на капака отпред вдясно? Или за кабрио-то е различно?

Да, да, така е, както писах по-горе, на това Рено на моята екс, :)) само джантите бяха от 16 Ве, затова няма и дупка на капака.
А иначе си беше със стандартния 110 или 115 коня, нещо такова, пълна инжекция мотор 1.8 л.  :)

Юли 19, 2014, 20:04:45
Отговор #353

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ей тази красавица ми напълни душата:






Юли 19, 2014, 23:13:01
Отговор #354

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Ей тази красавица ми напълни душата:

 :o 8))

Единствената до момента продадена в България

Юли 19, 2014, 23:18:57
Отговор #355

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
:o 8))

Единствената до момента продадена в България

Уаа, браво на собственика за добрия вкус.
Жестока, жестока кола!
Най-накрая духа на Фиат Х/9 и Ланча Монтекарло се възкреси.  O:-)

Изглежда Ауто Италия са извадили добри връзки у фабриката.  ;D
Доколкото разбирам от западната автомобилна преса, много малко бройки са предвидени за продажба в Европа, болшинството ще се продават в САЩ.
А и малко бройки годишно ще правят от този модел.

Юли 20, 2014, 00:19:17
Отговор #356

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
:o 8))

Единствената до момента продадена в България
Като е единствената, спокойно можеше да мине и без преден номер, само загрозява страхотния дизайн:)

Юли 20, 2014, 15:08:15
Отговор #357

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да бе, вярно, трябва нашия КАТ да разреши както е в Европа, при коли с невъзможност да слагат на предниците стандартна големина табели, да се лепят например ваденки-номера, или пък по-малки на размер табели да се слагат, ала СН предните номера.  :-\

19-ките с 1.8 16V мотор не са ли всичките с дупка на капака отпред вдясно? Или за кабрио-то е различно?

Хм, абе замислих се пак за точната версия на това Рено кабрио, понеже си открих още негови стари снимки, на които Реното отпред се вижда по добре.
Като гледам предната му броня и интегрирания спойлер отдолу в нея, са по-големи от на стандартното кабрио 19, и са баш като на 16 ве.
Може тия кабрио 19-ки от последните им години- 1996-97, вече да са с оптиката на 16 Ве, дори и тия със стандартния 1.8 мотор.



А иначе тук на снимките дето е Реното със стариа ми Понтиак Файрбърд Формула в пакет, е на морето на Конкурса по елегантност във Варна през 2004 година, още като нашия Орлин го организираше.
Тогава бившата ми приятелка взе 2-ро място в класа на Нютаймерите с Реното.
А на мен с Понтиака, макар и да беше по-стар на възраст, и доста по-интересен все пак като модел, Орлин Пенев ми присъди 3-то място  >:D в тая последната възрастова категория, че бил надран и нямал много конкурсен вид.  :))
И това все пак при условие, че в класа на Нютаймерите имаше само 3 коли участници- Понтито, Реното, и едно бая преправено късно Мини, което сигурно защото беше Варненско, му дадоха 1-во място в класа.

Но тогава за съжаление, Орлин като правеше още конкурса, си беше рехава работа събитието, не богато на коли като примерно сегашните издания на Конкурса.
Тогава имаше най-много 20-25 коли, от които над половината бяха малки класове и силно не оригинални, така че въобще не бяха за Евент с такова име.

Иначе сега се сещам, че на тоя баш Конкурс във Варна през 2004, се запознах с колегата Боби Моравенов.
Той дойде с неговото хубаво синйо 1965 Галакси, и мисля взе някоя купа там в класа за 60-те години.  :D

« Последна редакция: Юли 20, 2014, 15:10:19 от USfan »

Юли 20, 2014, 20:26:49
Отговор #358

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Като е единствената, спокойно можеше да мине и без преден номер, само загрозява страхотния дизайн:)

Еми, дизайнерите да бяха предвидили, че на тази кола ще се слага рег. табела. C:-)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 21, 2014, 00:34:30
Отговор #359

Неактивен Radanov

  • Публикации: 43
  • Иван Раданов
...

1) Ако се съди по предната маска и особено по волана, 19-ката е една от последните произведени в Европа - някъде 93-94 година, ако е правена във Франция. В Турция 19-ки са правени до 1996, но доколкото им знам тогавашната политика на Рено, кабриото се е правело само във Франция.

2) Замислих се, като гледам колко снимки изскачат при теб, че имаш архив от 2 до 5000 хартиени и впоследствие дигитализирани снимки - близо ли съм като оценка? :)