Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426189 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 06, 2014, 14:27:30
Отговор #370

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Едно доста рядко за нашите георграфски ширини автомобилче. Кубчето на Нисан е доста приятно като визия и не се вижда всеки ден, а днес в Търново за сефте видях на живо фейслифт версията му.




Август 06, 2014, 14:42:28
Отговор #371

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Кубчетата са яки, харесвам ги, но този в стил май само Nissan успяха да направят нещо свежо.

Август 20, 2014, 17:55:44
Отговор #372

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Малко предбалканско и почти балканско селце ... на тихо и сгушено място, от където не минава главен път и колите на ден преминаващи от там едвали надвишават 20-30 ... на 17 км от Търново с изглед към красивия балкан и последната / първата къща в селото преминавайки от там виждаш ето това  ::)



В първия момент виждаш задницата на Голф 4 на поредните чуждестранни заселници, които поне дават живот в малките и вече умиращи селца, но ако си наблюдателен или като мен знаеш какво да търсиш там, виждаш и нещо друго скрито отпреде ...  :winktongue:

Ферари 360 Спайдър, за което само бях чувал, че някой го е мяркал, а днес имах време и реших да се разходя до въпросното село на 17 км от Търново за да го видя.
Колата е на английски заселник тук край Търново, но Голфчето, което може би му е по-ежедневната кола е с френска регистрация ... Собственика говореше с типичен английски акцент, но явно пътьом за България си е взела и кола с ляв волан :)










« Последна редакция: Август 20, 2014, 19:55:19 от dan4oteto »

Август 20, 2014, 20:40:07
Отговор #373

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Данчо, реплика е, не е истинско ферарито  ;)   тойота мр2-ка е, личи си :)


Август 20, 2014, 21:26:06
Отговор #374

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Данчо, реплика е, не е истинско ферарито  ;)   тойота мр2-ка е, личи си :)

Луфтовете, огледалата, гюрука и формата на страничните стъкла го издават, нали :)
И на мен ми направи странно впечатление най-вече огледалата и луфтовете в капаците и предните калници и си помислих, че тук в България може да се е разхлопало такова  ::)
Най-вече огледалата ме очудиха, но на размери като го погледнеш не можеш да кажеш, че може да е реплика ... доста внушително си е на ширина, като истинско. Вътре интериора не съм надничал много понеже там мястото е сенчесто и стъклото е покрито и не се вижда почти нищо, а сега ме хваща яд, че не понахалствах повече да ми отвори капака със "сърцето" му  ::)
Доста сполучливо е, ако наистина е реплика ... определено доста по-широко е от оригинална Тойотка, абе въобще в оригинални размери си е :)
« Последна редакция: Август 20, 2014, 21:31:49 от dan4oteto »

Август 20, 2014, 21:37:35
Отговор #375

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
те в англия правят сполучливи копия върху мр2 и пежо 406 купе, като на пежото става наистина 1:1

http://www.extreme-sportscars.com/index.html

Август 20, 2014, 22:15:56
Отговор #376

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
те в англия правят сполучливи копия върху мр2 и пежо 406 купе, като на пежото става наистина 1:1

http://www.extreme-sportscars.com/index.html

Като каза Англия ... ето нещо, което вече е истинско и английско  :D




Август 22, 2014, 09:03:23
Отговор #377

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Август 22, 2014, 10:31:50
Отговор #378

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хе, и мен версиата МГ на Ровер 75 много ме кефи, макар че реално това е Хонда Акорд основа с немски инженеринг от БМВ овкусена.  ;)

Луфтовете, огледалата, гюрука и формата на страничните стъкла го издават, нали :)
И на мен ми направи странно впечатление най-вече огледалата и луфтовете в капаците и предните калници и си помислих, че тук в България може да се е разхлопало такова  ::)
Най-вече огледалата ме очудиха, но на размери като го погледнеш не можеш да кажеш, че може да е реплика ... доста внушително си е на ширина, като истинско. Вътре интериора не съм надничал много понеже там мястото е сенчесто и стъклото е покрито и не се вижда почти нищо, а сега ме хваща яд, че не понахалствах повече да ми отвори капака със "сърцето" му  ::)
Доста сполучливо е, ако наистина е реплика ... определено доста по-широко е от оригинална Тойотка, абе въобще в оригинални размери си е :)

Aa, на тиа снимки тук дето си постнал, перф. му личи феика.  :))
Като почнеш от отн. малките и фалшиво расглобиаеми джанти, минеш прес обштата гадна отливка на ѕадните калници, брониа и панел, които иначе са отделни в оригинала, и стигнеш до нетошните фуги, иасно че е правено от некои некадарен скутераджиа пластмасар.  O:-)

А ето като сравнение малко снимки на един оригинален спидер на Ферари, макар и по''нова версиа, и в добавка и едно Ламбо Мурсиелаго ЛП640.  ;)
Вчера ги видиах по Варна, караха ги доста некадарно некви чички, дето се правеха, че са техни. :))












От желание при маневри при трагване и паркиране да не вартиат много гуми, ::) тоиа чичка дето караше Ламбото, исиаде феродото на полуавтоматика на Ламбото, именно от бавни трагваниа на пОЛУАМБРИАж.  :winktongue:
По принцип, всичките такива модели спортни коли с механични скорости, но с авт. амбриаж, както например старото 10 цил. БМВ М5, или тук в случаиа, като ЛАМБОТО с неговите е-ЃЕАР скорости, исискват решителни трагваниа, макар и леко ударни, иначе се хаби иако диска на амбриажа, и направо си мирише, както и стана в случаиа с Мурси'то.












Та тиа карачите на талижките биаха ниакви дарти италианци, които като гледам по Фолиата лепенки на колите, и по това им именно калпаво маневриране при паркираниа, вероатно са ги докарали под наем при тоиа трип до БГ.  ;D
« Последна редакция: Август 22, 2014, 10:35:51 от USfan »

Август 22, 2014, 10:51:15
Отговор #379

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иначе по северното море тиа дни мернах и други спортни Ниутаимери, ако и да не биаха толкос ексклусивни както горните.
Например е таиа барчетка Фиат иа видиах вчера по Варна, а Пробе'то 2 Ген се движи по Балчик тиа дни.
Веднаж от него слиасоха цели 5 броиа хипари полиаци- 2'ма далгучи отпред, и отсад цели 3 броиа страшни полиакини.  :shy:
Абе в Полша както са по-скромни,  :)) сигурно Пробите оште са варвежни са ловене на мадами, ахаха. ;D

А пак тоиа хубав ВХ е отсад на един от Практикерите по Варна.