Автор Тема: Нютаймери по нашите географски ширини  (Прочетена 426025 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 17, 2014, 22:19:50
Отговор #410

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
100% истински и съперници в квалификациите: :)
Аудито е куатро , естествено.Пунтото е 1, 4 турбо побарано тук там





РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 21, 2014, 21:52:03
Отговор #411

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Като каза Куатро, ето нещо по-добро.

Автомобилът е на близък приятел, който си го внесе чаааак от Дания.
Луди хора има, ей!

Alfa Romeo 155 Q4, базирана на техника на Ланча Делта Интеграле Ево.
Конкретната бройка е от края на производството на 155, т.нар. Widebody .
Характерна е с различната предна решетка и по-издути калници и врати.

От версията 155 Q4 widebody са произведени 110 бройки само.
За мое невероятно удоволствие аз шофирах една от  тях и то в прекрасно състояние.
Тези автомобили дават повече усещане отколкото бих могъл да опиша. Страшна е! :)

Снимките са още от Дания, но колата си е същата + малко следи от скапаната софийска градушка (завари я на Горубляне, чакаща собственикът си да я прибере).
Пълен комплект от 5 джанти Compomotive дойде заедно с колата от Дания, както и чип на Squadra Tuning.

Абе, страхотен комплект се получи с Турбо ГТВто на същия приятел.

 

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 21, 2014, 23:51:13
Отговор #412

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Страхотна "кучка" особено в тези черни джанти :)
Онзи ден като критикува иначе хубавата червена 155-ца от Търново  :P и като каза скоро да очакваме нещо наистина екзотично на тема 155, се уплаших да не изкочиш с истинско рядкото и доста по-раздуто widebody на 155 TI. Z в сътрудничество със Zagato :) Но тази сама по себе си е адска екзотика и все пак е Q4 от фейслифта, за който не знаех, че са в толкова ограничен тираж :)
Но цветът в съчетание с черните джанти е невероятен!

Декември 22, 2014, 13:18:21
Отговор #413

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Рядко се среща толкова запазена стара Алфа, при това от категорията на стрийт бегачките  8)) Заслужавало си е да дойде чак от Дания /между другото и аз съм пазарувал оттам, макар и само екзотични части за... Шкода :)/ Много жалко, че не я е подминала градушката - такива идеални линии и боя има... но ако е оригиналната и без кит отдолу може би все пак ще бъде спасена от новите технологии за вадене на следи без пребоядисване.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 26, 2014, 15:12:19
Отговор #414

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Фейслифтово комби MG ZT. Много ми харесва!


Декември 26, 2014, 17:37:49
Отговор #415

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Фейслифтово комби MG ZT. Много ми харесва!



Невероятно готини са и ужасно тесни вътре :) Не знам сядали ли сте в Роувър 75/MG ZT, но аз се изкуших да седна преди 3 години в едно графитено сиво ZT седан в габровска автокъща. Модела беше от преди фейслифта с решетките тип Бентли от неръждавейка и разделените фарове, които аз лично повече харесвам. Невероятен салон от алкантара, удобен кожен волан, удобни седалки, но тяснотийка ... вратата те претиска отляво, а подлакътника те закотвя отдясно, а централната конзола пък ти натиска десния крак (понеже беше нормален вариант с ляв волан), а аз съм с ръст 177 см и около 85 кг, не съм много едър :D Но въпреки това адски ми допадна :)
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 17:40:04 от dan4oteto »

Декември 26, 2014, 18:25:54
Отговор #416

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Нормално за класическа английска лимузина, сядал ли си в Джагуар? :) И аз съм се возил в такъв Роувър седан, още като беше актуален модела преди фейслифта. Тая нова решетка нещо ми бие на американски Додж и не ми се връзва с общата стилистика. Иначе уникално комби, май за сефте виждам такова у нас... Роска, откъде все ги изкопаваш такива екземпляри? :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 26, 2014, 23:23:04
Отговор #417

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Нормално за класическа английска лимузина, сядал ли си в Джагуар? :) И аз съм се возил в такъв Роувър седан, още като беше актуален модела преди фейслифта. Тая нова решетка нещо ми бие на американски Додж и не ми се връзва с общата стилистика. Иначе уникално комби, май за сефте виждам такова у нас... Роска, откъде все ги изкопаваш такива екземпляри? :)

Между другото по пътя за Варна след Търново и преди Шела на Кьосевци се минава през едно село на баир - Моравица. Още на влизане като пътувате към Варна на правата вдясно седи един такъв ZT комби от преди фейслифта, който се продава с англ.регистрац. Поне цялото лято и до средата на септември си седеше там ...
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 23:25:55 от dan4oteto »

Декември 27, 2014, 17:09:02
Отговор #418

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сигурно е с десен волан и ще има още дълго да се продава ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 27, 2014, 22:34:11
Отговор #419

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Сигурно е с десен волан и ще има още дълго да се продава ;)

Разбира се, че е десняк  :P