Автор Тема: Как се става член на ретро-клуб?  (Прочетена 17977 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 29, 2012, 22:20:55
Прочетена 17977 пъти

Неактивен Gladiatora_g60

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте,искам да ви попитам какво е нужно за да стана член към даден ретро клуб,също така..нужно ли е да съм член за да участвам в ретро паради и ралита и по скоро ралита? Защото карам Голф 2 87 година,който няма почти никакъв външен вид,но пък съм заложил на всичко останало.Просто го закупих наскоро,тъй като съм фен на Фолксваген и идеята беше да го карам на Фолксваген събори и разни други мероприятия и днес ми хрумна и за ретро ралитата !

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Май 02, 2012, 10:00:51 от dido1903 »

Април 29, 2012, 22:24:56
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Здравей,
първо: не е нужно да си член на клуб за да участваш в болшинството национални мероприятия! Ще ти трябва за част от международните.
второ: на кой клуб искаш да ставаш член? или от кой град си?
трето: Golf 2 все още не влиза в никакви категоризации, но можеш да се вклячиш на повечето писти в БГ.

Април 29, 2012, 22:32:25
Отговор #2

Неактивен Gladiatora_g60

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Винаги съм харесвал ретро колите.Ходил съм на няколко ретро парадa,но честно да си призная все още не съм информиран за различтните ретро клубове и все още нямам предпочитания.За голфа питам,защото примерно на класик дея щом е 87 година имам право да участвам и за това питам и за останалите мероприятия! Сега значи,щом карам Голф 2 нямам право да участвам на ретро ралита?

Април 29, 2012, 23:32:12
Отговор #3

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Не, че нямаш право, просто няма да влезеш в класиранията, защото колата ти е прекалено нова.

Април 30, 2012, 19:35:31
Отговор #4

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
! Сега значи,щом карам Голф 2 нямам право да участвам на ретро ралита?
[/quote]                  По мои наблюдения, повечето ретро ралита включват в маршрута си основно изпитания за майсторско управление.Състезанията за издръжливост ,каквито се провеждат вече няколко години са по различен вид .При тях натоварването на техниката и пилотите е доста по голямо.Много  от собствениците на автомобили произведени преди 30 и повече година не рискуват с участие там Ако си прочел внимателно темата за " Класик дей 2012"би трябвало да си разбрал че и там участва Голф 2.В края на настоящата година до колкота знам организатора  предвижда още едно подобно състезание .Аз лично ще се радвам ако успееш да участваш .На  въпроса от къде си не си отговорил( Скоро в София ще се празнува Спасов ден и там също има изпитание за скоростно майсторско управление).Предишни години аз поне не знам да са ограничавани желаещи да участват. Препоръчвам ти да следиш темите и щом имаш желание и възможност-участваш.      Поздрави  и  много успехи.

Май 01, 2012, 01:05:56
Отговор #5

Неактивен Gladiatora_g60

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Много благодаря за изчерпателния отговор! Точно това се опитвах да кажa,че за класик дея знам,че имам право да карам,но нямах представа дали имам право да карам на останалите състезания!Вече горе доло разбрах как стоят нещата! Иначе съм от Банкя и живот и здраве на Спасовден ще се радвам да се запознаем!

Април 03, 2013, 16:40:27
Отговор #6

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
Здравейте на всички! Искам да попитам някой от членовете на ретро клуба (със стикери и всичко което се полага за един ретро автомобил ) как се става член и какви са изискванията.

   Тъй като в момента не мога да мина годишен технически преглед , а от общината ми правят проблем защо ми седи колата в двора без стикер за минал годишен преглед. Аз им обясних ,че колата тази година няма да я карам а ще работя по нея и затова не виждам смисъл да минавам годишен преглед,а вече съм разглобил доста неща и реално няма и как да мина в 14 дневен срок колкото срок са ми дали... А проблем ми правят и за другата кола от същата марка и модел но просто тя ми е за части и също си седи във вътрешния двор където се влиза само с ключ и има портал.

Благодаря предварително за всякакви идеи и съвети какво да правя!

P.S.  Става дума за Mitsubishi Starion Turbo RWD 1982 г. - 1бр.
                                Mitsubishi Starion Turbo RWD 1983 г. - 1 бр.

град Бургас
« Последна редакция: Април 03, 2013, 16:52:02 от ivailo76 »
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 03, 2013, 16:55:53
Отговор #7

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Щом колите са в частен имот какво се бъркат от общината?

Април 03, 2013, 16:58:41
Отговор #8

Неактивен quad

  • Публикации: 75
ivailo76  в общината могат да изискват само платен данък.
Технически преглед се изисква само ако колата е в движение на пътя. Щом я съхраняваш в частен двор можеш да ги пратиш да четат законите или най-добре поискай писмено от тях какво точно искат, за да можеш после с този документ да ги насолиш. Ако вече имаш документ, както казваш 14 дневен срок, какво точно пише в него? Най-добре го сканирай и пусни тук за да можем да коментираме по-точно.
Общината не прави разлика между ретро и нов автомобил. Стикери от ретро клуб няма да ти помогнат.

Април 03, 2013, 17:13:42
Отговор #9

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
ivailo76  в общината могат да изискват само платен данък.
Технически преглед се изисква само ако колата е в движение на пътя. Щом я съхраняваш в частен двор можеш да ги пратиш да четат законите или най-добре поискай писмено от тях какво точно искат, за да можеш после с този документ да ги насолиш. Ако вече имаш документ, както казваш 14 дневен срок, какво точно пише в него? Най-добре го сканирай и пусни тук за да можем да коментираме по-точно.
Общината не прави разлика между ретро и нов автомобил. Стикери от ретро клуб няма да ти помогнат.

Много правилно ти е отговорил колегата, стикери не помагат. В Пловдив от ретро клуба издаваме документ, който общитата признава, и в него пише че автомобила е ретро, с историческа стойност и т.н. Но, това се отнася за автомобили които се намират на общински имот - тротоари, площадки, тревни площи и прочее.
На какво оставание ти дават срок, след като колите са в частен имот. Да не би общината в Бургас да е някакъв новатор.