Автор Тема: Как се става член на ретро-клуб?  (Прочетена 17981 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2013, 20:27:28
Отговор #10

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Колегите са прави .1ви вариант е "доброжелателни" съседи да са подали сигнал до общината .И за това да те притесняват.2ри вариант-Мястото където се намират автомобилите да е общинска а не частна собственост(въпреки портала който се заключва)по документи.Ако имаш документ за собственост на площа върху която са автомобилите ,доказващ частна собственост(Скица на имота или друго...)единствено собственика може да има претенции.И притесненията са неоснователни.За загрозяване на градската среда, не знам до сега някой да е бил наказан.Но никой не може да те накара да плащаш застраховка гражданска отговорност,да преминаваш ГТП .Данък ако не са бракувани се дължи и се натрупва.(Ако са регистрирани в съвета )За съжаление.                                              Поздрави.   

Април 03, 2013, 20:41:03
Отговор #11

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 03, 2013, 20:44:38
Отговор #12

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
Данък си плащам редовно. А двора половината е общински другата половина е на един човек който има къща и колите ми са точно на неговата половина. Май ще трябва със скица да се доказва ...
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 03, 2013, 21:05:51
Отговор #13

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Изглежда, че в общината незнаят кой е собственика и не фигурира в тяхните данни, след като под собственик няма записано нищо. Отиди в общината с бележка за платен данък и подай жалба срещу предписанието. Добави и скица на имота, странно ми се вижда, че един терен е възможно да бъде едновременно общински и частен, как е определено коя част на кого е?

Април 03, 2013, 21:22:54
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Изглежда, че в общината незнаят кой е собственика и не фигурира в тяхните данни, след като под собственик няма записано нищо. Отиди в общината с бележка за платен данък и подай жалба срещу предписанието. Добави и скица на имота, странно ми се вижда, че един терен е възможно да бъде едновременно общински и частен, как е определено коя част на кого е?

Нищо странно няма в това един имот да има няколко собственици и един от тях да е общината. Може дворното място да е разделено със скица описана в документите за собственост, но по-вероятно двора е с идеални части. Тогава май трябва разрешение от всички собственици ако нещо се прави в двора, но за начина на ползване незнам. Някой юрист трябва да питаш.

Април 03, 2013, 23:08:07
Отговор #15

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Добре вие от каде знаете, че тази бележка не съм я писал аз ? по кое разбрахте, че е издадена от там таковай им ...... таковата, при положение че си си в твоя собственост  ко те бърка, нито е казан за ракия, нито нещо подобно което би трябвало, ако се установи нередност да го конфискуват.Ако си сигурен, че земята е твоя хич не се притеснявай, апък и пак казвам аз по нищо не виждам, че може да си сигурен, че това е издадено от общината.

Април 04, 2013, 00:55:01
Отговор #16

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Колега, можеш да участваш на почти всички (да не кажа всички) ретро ралита и мероприятия, които се организират в България. Колата ти е модел '82, което си я прави над 30 годишна. Не е съвсем ретро , но си е youngtimer. Разгледай снимки от разни ретромероприятия и ще видиш наредени до ретро автомобилите - БМВ Е21, БМВ Е28, Пежо 205, Опел Сенатор, Alfa 75 и още ред други коли от '80те. Стягай Голфа и се пускай смело. Аз се кефя на VW и винаги се обръщам след лъскава 2ка или 1ца Голф. Ама да ти кажа честно най бих се радвал да карам Scirocco :)
« Последна редакция: Април 04, 2013, 12:04:56 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 04, 2013, 11:10:46
Отговор #17

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
Благодаря за съветите!
Вече взех решение - тази която е за части ще я разфасовам и ще взема всички части които мога, а другата ще я стегна и другата седмица минавам преглед и я връщам в двора. Няма време за друго защото след 13 дни както са написали идват и ги взимат и двете...а не ми се занимава с тия от общината защото те просто изпълняват по горни поръчки...а аз знам кой е задействал това нещо и той е човек с власт на държавна работа ...
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 04, 2013, 11:20:10
Отговор #18

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
Между другото на някой ако му трябват някакви части или знае за някой който му трябват сега е времето да каже. Все пак няма да мога да взема всичко от колата и доста от тях ще си заминат ей така.
Частите са от Mitsubishi Starion 2000 turbo 4G63 8 клапана.
Когато започна с разфасофката ще отворя тема в раздел ПРОДАВА заедно със снимки и т.н.. Накрая купето и каквото е останало по него отива за претопяване освен ако някой не се обади да го вземе.
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 04, 2013, 12:04:45
Отговор #19

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
                         Тъй като в момента не мога да мина годишен технически преглед , а от общината ми правят проблем защо ми седи колата в двора без стикер за минал годишен преглед.
Добре този довр на кого е колега, щом е твой те нищо немогат да кажат.
                        А проблем ми правят и за другата кола от същата марка и модел но просто тя ми е за части и също си седи във вътрешния двор където се влиза само с ключ и има портал.
Добре седи в двор с врати или за предния двор, в който седи без стикер за годишен преглед.Искам да те питам, ако аз вляза в тези твои дворове ти какво ще направиш ще ме черпиш една бира сигурно.Мисълта ми е че щом те са частна собственост (твоя) няма как да влязат без ти да ги пуснеш имам чувство че не си искрен с нас колега и си държиш колите на общинска площ и затова става така, я си ги качил на тротоар, я пред блока си ги оставил или паркинг.Ако аз съм си в правото няма да ги махна, но явно ти не си си в правото и затова ще махнеш едната.
Ето и едно съдебно решение за подобен случей на твоя прочети го интересно е: http://bourgasrc.court-bg.org/img/File/Acts/n%20802-2009.htm