Автор Тема: Как се става член на ретро-клуб?  (Прочетена 17975 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2013, 12:27:08
Отговор #20

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas


Моите коли са там където е стрелката между двете бели. Всички в двора говорят че точно там където са е собственост земята на човека с къщата. Двора както казах е вътрешен с заключващ се портал, ключове имаме само живущите в блоковете. Реално нямам документ черно на бяло чия собственост но всички казват че половината е общинска а другата част на хората с къщите.

Мога да се хвана и да взема скица от кадастъра но не разполагам с време все пак имам 13 дни а по цял ден съм на работа и могат да ги вземат по всяко време без да разбера , не мога да стоя и да ги пазя.

Реално ще направя това което бях намислил отдавна... просто не ми оставаше време и сега трябва насила да го направя.

... и наистина говорих 30 мин с една от общината , карах се и т.тн но тя си повтаря едно и също по закон така било и прочие..
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 04, 2013, 12:40:18
Отговор #21

Неактивен ivailo76

  • Публикации: 17
    • DragBurgas
Прочетох го това мерси много полезно но трабанта е бил паркиран на улицата и все пак със сигурност е по сигнал в моя случай... там вътре да влязат така и да проверят точно моите коли...
82' Mitsubishi Starion 2000 Turbo

Април 05, 2013, 10:23:13
Отговор #22

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
а темата беше за VW GOLF....   :-[
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 05, 2013, 10:45:33
Отговор #23

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
За Голф е от първия писал в темата,Жоро.
После друг колега писа с дворните си проблеми.
 :)

Април 06, 2013, 22:19:53
Отговор #24

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Как се става член на Български ретро-клуб ?

Участник те кани на тайна среща в мистериозно място, символ на една отминала и май все още действаща епоха. Влизаш вътре, сядаш и мълчиш. Там има трибунал. По средата е Председателя. От двете му страни има един съветник и един доносник. Призовават те и ставаш прав. След което се представяш така, че никой да не разбере кой си в същност. Доносника се чеше по главата, докато съветника с възторг шепне на Председателското ухо, че иска да си приет. Под този натиск, Председателя обявява предложение към всички, дали са съгласни да зачленуваш.  Естествено, щом предсетателя пита, значи той очаква отговор. Имай късмет да кажеш нещо различно от очакваното.  Дружината гласува, че си приет. Плащаш членската вноска и ти издават партиен билет - купон. Този купон се закача в рамка и се поставя на стената. Сетне като го видиш трябва да му се кланяш и почиташ. Иначе ще разгневиш Председателя и ще настане зима през лятно време.  Това е.  Дано съм бил полезен.  :) 

Април 07, 2013, 07:26:49
Отговор #25

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
  Жорка, така и така пишеш посред нощите за маслата и стружките, обърни се към художественото слово. Ми ти си жив Оруел бе  ;D

Януари 21, 2017, 10:37:57
Отговор #26

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Здравейте!
Имама такова питане, защото имам (т.е. взел съм го от баща ми понеже той не го кара изобщо) едно автомобилче, което прави тази година 30 години. Карам си го, зареждам си го, плащам си му такси, граждански, застраховки и т.н.Не е в добро състояние, но купето и двигателя му за годинте си са  просто перфектни. Другото се прави. За това и питам. Този автомобил (като модел и марка) ми е голяма слабост, много ми е кеф да си го карам. Понакупил съм му части(и още ще му взимам) само трябва да се вложат.
Въпросът е, че е макар и на тези години си е доста масов, а няма само отделни бройки.
Става дума за ФВ Голф 2 естествено.
Може ли да се нарече ретро?

Януари 21, 2017, 11:34:43
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ретро не, по-скоро класически... или както вече са го приели дори в нашия закон - "историческо превозно средство" ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 21, 2017, 11:58:08
Отговор #28

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
А значи Голфа 2 е "историческо превозно средство", а Жигулите и Москвичите не били, разбираш ли. Интересна теория имат нашите "законодатели".

Януари 21, 2017, 18:24:25
Отговор #29

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Сега, че е класика това няма как да бъде скрито. Редом с най-известните марки на Мерцедес - 123, 124, 126, 190, Ауди 80(макар и малко по"нови"). Това определено с класики, но дали са ретро на толкова години(или поне като ги направят)?
Факта, че именно Голф 2 е единият от моделите, който направи името Фолксваген това, което е в момента го прави исторически.
За източно европейските авомобили аз лично бих ги определил като ретро. Те са символ на една епоха от историята на страната.