Автор Тема: Как се става член на ретро-клуб?  (Прочетена 17993 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2017, 19:22:51
Отговор #30

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А значи Голфа 2 е "историческо превозно средство", а Жигулите и Москвичите не били, разбираш ли. Интересна теория имат нашите "законодатели".

Според мен не трябва да се концентрира вниманието върху разделение или фаворизиране на марки, модели и т.н, а върху силите и способността всеки да представи собствената си кола по възможно най-добър начин, за да бъде тя квалифицирана като историческа. Репликата от моментите на разискването на закона за Москвичите и Жигулите е неофициална, безпочвена и по-скоро емоционална и не бива да бъд вземана на сериозно. Естествено всеки автомобил, който отговаря на определен тип изисквания според заданията на международнитее асоциации може да се сдобие със сертификат за "исторически автомобил" . Самата дефиниция "исторически автомобил" не е авторска на нашите законодатели, а се прилага в повечето държави, в които е призната. Не знам кое му е странното на определението, след като законодателят няма друго основание да облагодетелства определен тип МПС .

Януари 21, 2017, 19:54:26
Отговор #31

Неактивен funkdoobie

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • W110 Heckflosse
За мен по  важна е серията в която е произведен автомобила..
Peugeot 205 gti дори и от 90 години, ако е с двигател 1,9 L 130 hp си е голяма рядкост и 100 процентова класика...
Да не говорим за 309 GTI, които са още по рядки ...
И голфу е същото.. от голф до голф има разлика ,може да е G60 компресор . :)


Януари 21, 2017, 20:10:38
Отговор #32

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Репликата от моментите на разискването на закона за Москвичите и Жигулите е неофициална, безпочвена и по-скоро емоционална и не бива да бъд вземана на сериозно.

Дано си прав. Тогава го отдавам на личното невежество на този, който го е казал. Законовите критерии могат да бъдат само обективни (година на производство, примерно), всичко друго е непрофесионализъм, който не се полага на юристи от парламента.

Естествено, че нямам нищо против и Голфа 2 да е исторически.

Януари 22, 2017, 00:19:53
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имали са предвид явно гоУфовете, мОсквичите и жигулЕте, дето некой си примерно бай Танас все още си прекарва дРъвата за огрев с тях... ама през разваления журналистически телефон всичко звучи изкривено. Казано си е ясно - да са на поне 30 г. и пазени близко до оригинал, а не побългарени работни добичета или пък "облагородени" със съвременни екстри :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 25, 2017, 11:56:18
Отговор #34

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Като стане ясен реда, по който ще се регистрират историческите превозни средства, мисля да прекарам ладата...

Януари 25, 2017, 12:41:36
Отговор #35

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Да, ама внимавай. За да се бориш за този статут, ще се наложи да не караш собствената си кола. Това излиза от коментарите на колегите.   :))

Януари 25, 2017, 13:27:50
Отговор #36

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Е значи Гоуфа си е ретро - прави 30-години и за последните 12-13г от как е в семейството я има навъртени 40 000, я не. То и аз за последната година имам 1000км от технически пеглед, до технически преглед.
Голф е модел, който прави революция в автомобилостроенето - първият хечбек в автомобилостроенето, а голф 2 един от най-продаваното поколение Голф и корав автомобил(до колкото може да е на тази възраст), ремонтопригоден, евтина и лесна подръжка естествено. Не е случайно според мен, че все още се говори за "автомобилите клас "Голф"", а не Астра ли не знам си кво Пежо.

Напълно съм съгласен с колегата, който писа по-горе за старите автомобили от източноевропейската школа. С тях имаме емоционално привързаност. Всеки по-голяме е проходил на тях и това е основната причина. Това му е бил първият автомобил и на него се е учил на майсторлък(да ремонтира). Тe обаче не правят нито някакво нововъведение в автомобилостроенето, нито колосални продажби както Голф примерно.
Преди известно време концернът ФВ показа на 26 милионният си Голф. Някой автомобилни производители с цялата си гама през годините няма толкова продадени.
Само това намерих 25 милионният преди 10 години http://www.carmagazine.co.uk/car-news/industry-news/volkswagen/vw-golf-build-passes-25-million-/
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 15:22:30 от Speeder »

Януари 25, 2017, 14:46:17
Отговор #37

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Е значи Гоуфа си е ретро - прави 30-години и за последните 12-13г от как е в семейството я има навъртени 40 000, я не. То и аз за последната година имам 1000км от технически пеглед, до технически преглед.
Голф е модел, който прави революция в автомобилостроенето - първият хечбек в автомобилостроенето, а голф 2 един от най-продаваното поколение Голф и корав автомобил(до колкото може да е на тази възраст), ремонтопригоден, евтина и лесна подръжка естествено. Не е случайно според мен, че все още се говори за "автомобилите клас "Голф"", а не Астра ли не знам си кво Пежо.

Напълно съм съгласен с колегата, който писа по-горе за старите автомобили от източноевропейската школа. С тях имаме емоционално привързаност. Всеки по-голяме е проходил на тях и това е основната причина. Това му е бил първият автомобил и на него се е учил на майсторлък(да ремонтира). Тe обаче не правят нито някакво нововъведение в автомобилостроенето, нито колосални продажби както Голф примерно.
Преди известно време концернът ФВ показа на 26 милионният си Голф. Някой автомобилни производители с цялата си гама през годините няма толкова продадени.
Само това намерих 25 милионният преди 10 години http://www.carmagazine.co.uk/car-news/industry-news/volkswagen/vw-golf-build-passes-25-million-/

Колега, тук има доста хора, които са пределно наясно с автомобилната история! А тя не започва с Голф 2 и 26милионния произведен Голф. Впрочем, и 306 милиона да излязат - все тая. Всичко от прословутата 2ка нагоре е конфекция (не особено евтина и с ниско качество) и няма с какво да впечатли. Същото се отнася и за другите марки и модели от ерата на евтината пласмаса и китайската електроника. А за 30те години на Голфа и ретрото - бъди повече от сигурен, че законът ще бъде така направен, че или няма да можеш да се възползваш от него, или няма да имаш сметка. Прекалено много 30тина годишни коли има у нас...включително и доста запазени .. .все с претенции за ретро, особено когато става въпрос да се спести някой лев ...ама това са пари за държавата. И хората, от който зависи да не плащаш - последната им грижа е твоя запазен Голф, достигнал заветните 30 години (или пък Лада, Трабант, Москвич и каквото се сетиш още). И не само твоя - на когото и да било. Ако настина караш малко и го пазиш ииии искаш да спестиш малко стотинки - плащаш си две 3месечни вноски = 6 месеца гражданска + 2 тримесечни винетки (уж и това с винетките се прие, ама и там със сигурност 2x3 няма да е 12/2, а ще е нещо по близо до 2x3 =12  :D) и караш от пролетта до есента. Другото е в сферата на алабализма.
« Последна редакция: Януари 25, 2017, 14:58:33 от Nik1600GT »

Януари 25, 2017, 15:26:02
Отговор #38

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Голф е модел, който прави революция в автомобилостроенето - първият хечбек в автомобилостроенето, а голф 2 един от най-продаваното поколение Голф и корав автомобил(до колкото може да е на тази възраст), ремонтопригоден, евтина и лесна подръжка естествено. Не е случайно според мен, че все още се говори за "автомобилите клас "Голф"", а не Астра ли не знам си кво Пежо.


Млади хора, преди да пишете емоционални и категорични мнения питайте гугъл.

Голф е невероятен модел, който аз много уважавам и имам страхотни спомени от него, но като цяло ФВ не са известни с иновациите си.
Те умеят да ги взимат, пускат в производство, подобряват и използват по най-добър начин.
Просто брилянтен инженеринг на ранните модели (това да не звучи омаловажаващо).

Ето какво мислят французите за първият хечбек:



Няка продължим по темата или ще отделим нова такава за да се наприказваме.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 29, 2017, 10:50:30
Отговор #39

Неактивен Велин

  • Публикации: 18
Колега, тук има доста хора, които са пределно наясно с автомобилната история! А тя не започва с Голф 2 и 26милионния произведен Голф. Впрочем, и 306 милиона да излязат - все тая. Всичко от прословутата 2ка нагоре е конфекция (не особено евтина и с ниско качество) и няма с какво да впечатли. Същото се отнася и за другите марки и модели от ерата на евтината пласмаса и китайската електроника. А за 30те години на Голфа и ретрото - бъди повече от сигурен, че законът ще бъде така направен, че или няма да можеш да се възползваш от него, или няма да имаш сметка. Прекалено много 30тина годишни коли има у нас...включително и доста запазени .. .все с претенции за ретро, особено когато става въпрос да се спести някой лев ...ама това са пари за държавата. И хората, от който зависи да не плащаш - последната им грижа е твоя запазен Голф, достигнал заветните 30 години (или пък Лада, Трабант, Москвич и каквото се сетиш още). И не само твоя - на когото и да било. Ако настина караш малко и го пазиш ииии искаш да спестиш малко стотинки - плащаш си две 3месечни вноски = 6 месеца гражданска + 2 тримесечни винетки (уж и това с винетките се прие, ама и там със сигурност 2x3 няма да е 12/2, а ще е нещо по близо до 2x3 =12  :D) и караш от пролетта до есента. Другото е в сферата на алабализма.
Историята не започва н Голф така е. В момента на създаване обаче ФВ прави революцията - прави много по-достъпен автомобила като прави Костенурката/Бръмбар, който има небивал интерес. След този модел създава Голф с изцяло нова концепция и отново прави фурор. Да, днес ФВ не прави нищо по-различно от другите - евтини пластмаси, скапана електроника и вече е толкова народен автомобил. Идеята е,  че прави революция със създаването на модел Голф и бие май-мосово продавания до тогава автомобил. А това френско недоразумение е хечбек точто толкова колкото и един Пасат, Жигула или Лада.

Тук обаче май не схващам идеята какво сте писали относно таксите. Плащам и гражданска целогодишно, преглед, данък и т.н. Не излизам извън града много с него и не претендиам за никакви облаги финансови. Като излизам извън града- да ще му купя винетка, че глобата е 80% от реалнат му цена. Този автомобил си ми е хоби-кар. Обаче май наистина зимата не движи - не ми остана време да му оправя парното и тая година. Отделно си имам малко по-нов голф за ежедневка в момента, който вече си е с годишна винетки и всичките му таксички платени(може би един от най-добре подготвените автомобили за път при днешните условия в страната).
Идеята е просто по някакъв начин моделът( а не конкретно моят автомобил) да бъде признат за ретро. Да няма спор, че той си е вече класика и че такива автомобили като него и Мерцедес 124,190 не се произевждат.