Автор Тема: Как се става член на ретро-клуб?  (Прочетена 17978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2017, 17:49:29
Отговор #50

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Знам .... написах мнението (въпроса)си към тези колеги пристрастени към някоя марка/модел за да разбера ако я нямаше тая кола дали щяха да са ретро фенове :))
retrobs.com

Февруари 06, 2017, 18:35:57
Отговор #51

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Румба, това дали имаш или не ретро кола не те прави фен, поне според мен. То си е въпрос на разбиране, на житейска философия ако щеш. Лично аз имам стара кола от 2013-та, и то условно стара, но от много години насам съм влюбен в старото желязо, което предизвиква недоумение в кръга на моите приятели и познати, насочени към по-новите автомобили. Харесвам старите коли, заради тяхната индивидуалност, технологична простота и надеждност, дълговечност, ремонтопригодност, липсата на електроника, която кара вместо мен! Колеги сме с теб, само че аз съм монтьор, като това е още една причина, да намразя съвремената автомобилна продукция, независимо от националност и марка, просто никой вече не произвежда автомобили, а самоходни компютри, плод на маркетинголози, а не на конструктори! И независимо, че съм болен фен на една марка, харесвам страшно много автомобили на други производители! Уважавам много труда, желанието, мерака ако щеш на всеки един от пишещите тук, да купуват, възстановяват и съхраняват в годините своите автомобили и мотоциклети!

Февруари 06, 2017, 18:55:48
Отговор #52

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ето,абсолютно точно .... отговори вместо мен!
Това влечение при мен не е само към автомобилите ... (сигурно и при много от вас) това да зърнеш стара шевна машина,телефон или часовник си е същото усещане ;D
retrobs.com

Февруари 06, 2017, 19:05:15
Отговор #53

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
От същата болест съм болен и аз, така че напълно те разбирам! Което обаче поражда искрено недоумение на приятелите ми :D В семейството нямам проблем, жена ми отдавна си ме знае, а хубавото е, че и децата разбират. Между другото, с годините нещата идват по местата си - човек пресява хората около себе си и оставя само стойностните, като много от хората, на които мога наистина да разчитам са точно тези като нас, немалка част от тях са тук, в този форум!

Февруари 06, 2017, 21:36:35
Отговор #54

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Според мене се попрекали с информационните технологии, аз гледам да връзвам минало , настояще и бъдеще. Но без минало
логично няма бъдеще , така трябва да учим децата ни , а не да трием историята във всичките и аспекти както с клавиша Del. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 06, 2017, 21:52:25
Отговор #55

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да,не случайно пуснах тема "изобретения от миналото" ... технологиите използвани от конструкторите от "онова време" са основа на всичко,което ползваме сега.
ДВГ няма промяна в технологичните замисли все още  ... значи е гениално ;D
retrobs.com

Февруари 07, 2017, 00:38:18
Отговор #56

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няма как и да има! Понеже и съм завършил точно ДВГ, та съм малко наясно с принципа на работа на този агрегат, мога съвсем сериозно да кажа, че няма как и да има промяна. Не заради нещо друго, а поради простият факт, че тази топлина машина, работи по строго определени закони на термодинамиката, които и да искаме не можем да променим! А ако това стане, то това вече няма да е старият, добър двигател с вътрешно горене, а някаква друга машина!

Октомври 04, 2018, 11:34:22
Отговор #57

Неактивен Svetoslav H

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Добьр ден.
Имам Мерцедес 69г и Ситроен 87г и се опитвам да намеря информация за това как се става член на ретро клуб. От София сьм.
Благодаря.

Октомври 04, 2018, 13:39:35
Отговор #58

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Здравей, а какви са ти точно моделите и версиите на Бенца и Шеврона, ако не е тайна...

Октомври 04, 2018, 14:42:20
Отговор #59

Неактивен Svetoslav H

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
w115 200d и 2CV. Моля за врьзка склубовете ако може.