Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146451 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2009, 09:42:19
Прочетена 146451 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Приятели, голяма дилема ме е налегнала последните седмици.
Пролема е , че покрай темите на Madboy, Venci, МainaCore и други знайни и незнайни манияци се запалих и аз по старите Алфи.
Това продължава вече повече от година   no
И взеха да ми се прокрадват идеи да си продам боксера и да взема нещо от преди '90-та.
Даже намерих купувач за 145цата (за около 4000 лева между другото  yeah  ), но сега идва проблема, че  не ми се разделя с колата, която ми отвори очите за марката Алфа Ромео.
Тази седмица даже и купих нови джанти.

Та бихте ли продали една запазена кола, която ви доставя нужното настроение когато я карате, за да си купите ръждясала в повечето случаи , нуждаеща се от специално внимание Алфа, по която да чоплите с кеф следващите няколко години?

Аз все още не знам какво да правя и съм много объркан  1231
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 06, 2009, 13:06:58
Отговор #1

Неактивен alfonso_90

  • Публикации: 182
Най-добрия вариант е да си запзиш тази и да си вземеш една за чоплене,но от финансова гледна тоечка нз 1231  biggrin
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Февруари 06, 2009, 14:00:27
Отговор #2

Неактивен ma7e4k0

  • Публикации: 230
Цитат на: "Speeder"
Приятели, голяма дилема ме е налегнала последните седмици.
Пролема е , че покрай темите на Madboy, Venci, МainaCore и други знайни и незнайни манияци се запалих и аз по старите Алфи.
Това продължава вече повече от година   no
И взеха да ми се прокрадват идеи да си продам боксера и да взема нещо от преди '90-та.
Даже намерих купувач за 145цата (за около 4000 лева между другото  yeah  ), но сега идва проблема, че  не ми се разделя с колата, която ми отвори очите за марката Алфа Ромео.
Тази седмица даже и купих нови джанти.

Та бихте ли продали една запазена кола, която ви доставя нужното настроение когато я карате, за да си купите ръждясала в повечето случаи , нуждаеща се от специално внимание Алфа, по която да чоплите с кеф следващите няколко години?

Аз все още не знам какво да правя и съм много объркан  1231
А като продадеш 145-цата тази от преди '90-та година ли ще ти е колата за ежедневно ползване? Аз на твое място бих си пазил 145-цата и бих изчакал да посъбера още и да си взема една за чоплене, и така хем няма да се разделяш с боксера и хем ще си имаш занимание за уикендите
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Mercedes-Benz W126

Февруари 06, 2009, 18:28:24
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Абе аз Алфата съм я оставил за събота и неделя. За всеки ден си купих Пунто.
Мислих варианта и за трета кола. Обаче Алфата остава на открито, което просто не е възможно!
За сега вървя към още една Алфа като трета кола, но това ще е след около 1-2 години за съжаление.
И аз не съм милионер :)

П.С. Аз ей така на майтап казах, че продавам 145цата за 4000 с ясното съзнание, че няма такъв ненормалник, който да я купи.
Но то пък май имало  81
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 06, 2009, 18:47:37
Отговор #4

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
Цитат на: "Speeder"
Абе аз Алфата съм я оставил за събота и неделя. За всеки ден си купих Пунто.
Мислих варианта и за трета кола. Обаче Алфата остава на открито, което просто не е възможно!
За сега вървя към още една Алфа като трета кола, но това ще е след около 1-2 години за съжаление.
И аз не съм милионер :)

П.С. Аз ей така на майтап казах, че продавам 145цата за 4000 с ясното съзнание, че няма такъв ненормалник, който да я купи.
Но то пък май имало  81
щом си имаш пунто за всеки ден ... къв е проблема да махнеш боксера и да си земеш неква хайта да и се радваш 258
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Февруари 06, 2009, 22:54:02
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Малко ми е трудно да приема факта, че продавам идеално работеща кола за да си купя някакъв класически ръждясал кош :)
За сега продължавам с четенето на Alfa Romeo All-Alloy Twin Cam Companion и Alfa Romeo Owner's Bible,
пък да видим какво ще излезе
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 07, 2009, 00:27:11
Отговор #6

Неактивен ma7e4k0

  • Публикации: 230
Цитат на: "Speeder"
Малко ми е трудно да приема факта, че продавам идеално работеща кола за да си купя някакъв класически ръждясал кош :)
За сега продължавам с четенето на Alfa Romeo All-Alloy Twin Cam Companion и Alfa Romeo Owner's Bible,
пък да видим какво ще излезе
Да не съжеляваш после че не си продал алфата .. щом са се навили и си имаш пунто кво чакаш още  flag
 runn
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Mercedes-Benz W126

Февруари 07, 2009, 12:55:19
Отговор #7

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
Цитат на: "Speeder"
Малко ми е трудно да приема факта, че продавам идеално работеща кола за да си купя някакъв класически ръждясал кош :)
За сега продължавам с четенето на Alfa Romeo All-Alloy Twin Cam Companion и Alfa Romeo Owner's Bible,
пък да видим какво ще излезе
и аз бях така ... като се разделих с боксера :)
с тази разлика, че аз нямам друга кола а само 75
а при тебе е съвсем различно
и да ти каталяса нещо алфата имаш с кво да се предвижваш :)
ако си толкоз зарибен махай тоа боксер и влизай в цветния филм yeah
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Февруари 08, 2009, 21:22:42
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Цитат на: "cvetelin"
Цитат на: "Speeder"
Малко ми е трудно да приема факта, че продавам идеално работеща кола за да си купя някакъв класически ръждясал кош :)
За сега продължавам с четенето на Alfa Romeo All-Alloy Twin Cam Companion и Alfa Romeo Owner's Bible,
пък да видим какво ще излезе
и аз бях така ... като се разделих с боксера :)
с тази разлика, че аз нямам друга кола а само 75
а при тебе е съвсем различно
и да ти каталяса нещо алфата имаш с кво да се предвижваш :)
ако си толкоз зарибен махай тоа боксер и влизай в цветния филм yeah

Твоя боксер го помня. Даже исках да го купувам ако помниш ;)

Иначе колата е намерена. : http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=vpkwkuztq1g3
Проблема е, че са и сложили акцизен двигател тия германци.

Някой има ли информация за GTV 6 , което се продава от Капитолия ?
В какво състояние е ? Трябва да се разходя и да го видя .
И все пак нещо не ми се продава добрия стар боксер.

П.С. Ааа да и някой ако има идея как да се прекара това GTV като 2.5 да казва. Сигурен съм , че по документи е 3.0, но все пак чакам отговор от германеца..
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 08, 2009, 23:35:06
Отговор #9

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Колега съвсем внимателно ти чета мислите и повярвай ми ЗНАМ НАКЪДЕ СИ СЕ НАСОЧИЛ .Не знам финансовото ти състояние ,но приятелю ако искаш нещо такова като това GTV6 и дори да го закупиш отвън и в добро техническо състояние то трябва да си доста добре ФИНАНСОВО подготвен и въпреки че някои колеги няма да се съгласят с мен ,мога да ти кажа че истински и добре поддържани автомобили от този вид в България няма !!!Сигурно някои колеги може и да се обидят но за съжаление РЕАЛНОСТТА В България е такава .В момента няма сериозна организация която да доставя ,поддържа и снабдява с резервни части и информация -компетентните майстори са 2-3 души и те са в  постоянни противоречия КОЙ Е ПО ВЕЛИК -СЪЖАЛЯВАМ и сигурно не искаш да чуваш такива неща ,но пак ти казвам ТОВА Е РЕАЛНОСТТА  no  no  help .За това искренно ти препоръчвам ,НЕ СИ ПРОДАВАЙ хубавата кола и ако евентуално решиш да закупиш нещо КЛАСИЧЕСКО от България то е редно да се спреш на 75-90 щото друго за каране без ГРАНДИОЗНИ РЕСТАВРАЦИИ едва ли ще намериш .ДАНО НЕ СЪМ ТЕ РАЗОЧАРОВАЛ  иначе ако мога да ти бъда полезен с НАЙ ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ !!! flag  flag  flag И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО ЧОВЕК ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОПТИМИСТ !!!ПОЗДРАВИ !!! 2013
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle