Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2009, 23:44:55
Отговор #10

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Здравейте колеги - поздрави от Aircooledmania.com и vwclub.bg, използвам първото си мнение и като поздрав за всички в тоя форум с пожелания за скорошно и успешно реализиране на всички проекти и започване на новите biggrin и като собственик на повече от 10(пак забравих колко са точно yeah ) ретро автомобила и професионален реставратор съвета ми към колегата е да си купи красивата класическа Алфа loveee  и докато има възможност да се разделя с "новата" (няма да кажа каква) Алфа, единсвено ще си заслужава скръбта по Боксера 433 , но него ще го откриеш наново в някой бъдещ проект  good1  ... :wink:

П.П. Темата за средствата мисля няма смисъл да я намесваме тука, на нас виждащите и искащите красотата и чара на ретро и класическите автомобили те никога няма да ни бъдат достатъчни, но автомобилите ни винаги ще ни карат да работим повече за да печелим повече за да име средствата да се занимаваме със скъпото си хоби без да страдат семействата ни или ние самите... cheers
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Февруари 09, 2009, 08:43:53
Отговор #11

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Цитат на: "madboy"
Колега съвсем внимателно ти чета мислите и повярвай ми ЗНАМ НАКЪДЕ СИ СЕ НАСОЧИЛ .Не знам финансовото ти състояние ,но приятелю ако искаш нещо такова като това GTV6 и дори да го закупиш отвън и в добро техническо състояние то трябва да си доста добре ФИНАНСОВО подготвен и въпреки че някои колеги няма да се съгласят с мен ,мога да ти кажа че истински и добре поддържани автомобили от този вид в България няма !!!Сигурно някои колеги може и да се обидят но за съжаление РЕАЛНОСТТА В България е такава .В момента няма сериозна организация която да доставя ,поддържа и снабдява с резервни части и информация -компетентните майстори са 2-3 души и те са в  постоянни противоречия КОЙ Е ПО ВЕЛИК -СЪЖАЛЯВАМ и сигурно не искаш да чуваш такива неща ,но пак ти казвам ТОВА Е РЕАЛНОСТТА  no  no  help .За това искренно ти препоръчвам ,НЕ СИ ПРОДАВАЙ хубавата кола и ако евентуално решиш да закупиш нещо КЛАСИЧЕСКО от България то е редно да се спреш на 75-90 щото друго за каране без ГРАНДИОЗНИ РЕСТАВРАЦИИ едва ли ще намериш .ДАНО НЕ СЪМ ТЕ РАЗОЧАРОВАЛ  иначе ако мога да ти бъда полезен с НАЙ ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ !!! flag  flag  flag И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО ЧОВЕК ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОПТИМИСТ !!!ПОЗДРАВИ !!! 2013

Ясно ми е за какви пари става дума.
Към конкретното ГТВ се насочих, заради състоянието му по снимките.
Проблема е , че наистина е регистрирана като 192 коня. По думите на собственика от 2.5 са направили 3.0. Стария двигател е.

Няма да продам боксера за сега. Мисля да го подготвя за конкурса Най-поддържан автомобил на Италфест.

Madboy, интересно ми е хидравличните обтегачи на ангренажния ремък на В6 моторите намират ли се и дали се ремонтират?
Помня, че  един колега с В6 турбо много ядове имаше с намирането.

Иначе благодаря за вниманието на всички! Ако има среща на класиките, ще дойда да се запознаем!
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 09, 2009, 09:46:07
Отговор #12

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
намират се части не особенно трудно, но цената им е малко по висока от тази на обикновенните
макар, че такава кола след обслужването и колко км ще я караш на година та да навъртиш 60 70к км :)
иначе филма е интересен ... скука няма с тея коли good1
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Февруари 10, 2009, 13:52:44
Отговор #13

Неактивен MainaCore

  • Публикации: 30
Митак, няма да продаваш най-запазения боксер!!! Изчакай да мине време, посъбери пари и тогава взимай класика. От личен опит /макар и малък/ ти казвам, че ще ти трябват много пари, ама много и много време и мерак, за да вкараш една класика в пътя :) Айде ще се видим в неделя и ще ти говоря. Аз после отивам да свалям блока на мойта класика :)
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
1983 Alfa Romeo 6 2.5 TD
2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX

Февруари 10, 2009, 21:46:35
Отговор #14

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
Цитат на: "MainaCore"
Митак, няма да продаваш най-запазения боксер!!! Изчакай да мине време, посъбери пари и тогава взимай класика. От личен опит /макар и малък/ ти казвам, че ще ти трябват много пари, ама много и много време и мерак, за да вкараш една класика в пътя :) Айде ще се видим в неделя и ще ти говоря. Аз после отивам да свалям блока на мойта класика :)
до някъде си прав до някъде не :)
ако е супер зарибен и му е скучно маха боксера и влиза у филма
ако само дерзае по класика и не може да се реши да чака :)
при мен ... стана така ... продадах си боксера и влезнах у филма  yeahhh
както си прецени човека :)
все пак той си решава  good1
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Юли 26, 2009, 10:09:42
Отговор #15

Неактивен IvoVatev

  • Публикации: 10
Здравейте колеги имам 1 въпросче дали ще мога да върна към живота камаро от 1974 година което е само ръждясало купе без абсолютно никакви др. части по него.Снимките нещо немога да ги кача . Някои има ли представа дали ще  могат да се намерят части или ще трябва да се побългарява с двигател от квото доде фарове от жигули седалки от москвич(примерно)    и все пак прозорците остават прозорци,табла и много др мании които предполагам ще трябва да са оригинални.
« Последна редакция: Април 12, 2012, 17:48:27 от dido1903 »

Юли 26, 2009, 12:28:59
Отговор #16

Неактивен sastezatelya

  • Публикации: 61
Здравей колега.Автомобила към който си се насочил е наистина изключителе.Ако смяташ,че ще можеш да си позволиш закупуването на качествени част (понеже както повечето знаем за Америкаските коли те са си цифра) мисля,че няма място за притеснение.Другото,което е,че не си споменал за каква сума става въпрос при закупуването,понеже повечето собтвеници на такива коли им иксат цяло състояние,което в повечето случай не отговаря на действителната им сума.ако искаш прати ми снимки на имейла [email protected].Ще ги кача направо в темата ако искаш разбира се.Иначе мога да те свържа с няколко човека,които се занимават с такива класики и се надявам,че с каквото могат,ще помогнат good1  smilee  cheers
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
"Старото е безценно,а новото е със съмнително качество"

Air Cooled манията никога няма да умре !

Юли 26, 2009, 12:33:01
Отговор #17

Неактивен IvoVatev

  • Публикации: 10
не искам да говоря за пари преди да се разберем с собственика , но за тази цел искам да знам дали да се занимавам въобще защото невъзнамерявам да давам луди пари за да се занимавам , то по евтино ще ми излезе да ида до германия да си зема здраво
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Юли 26, 2009, 12:35:11
Отговор #18

Неактивен blago870208

  • Публикации: 241
колега не мисля че ще стане бес парички а и частите поръчка излизат доста скъпо ,
сякаш по добре е колата поне да е комплектна за да има от каде да започнеш ,
според мен по добре разгледаи саитовете и си докараи или поричаи на някои
не е задалжително да е перфектна но според мен е важно поне да си има всичко
иначе рискуваш да си остане просто проект в двора.....
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Юли 27, 2009, 18:27:05
Отговор #19

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Е ти сам си си отговорил на въпроса ако колата има много липси не си струва .Нашите бяха без липси като ги вземахме и до тук ни струват от 5000 лв да не кажа нагоре  111
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Ford weist den weg