Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146403 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 19, 2013, 00:41:41
Отговор #100

Неактивен asak_koz

  • Публикации: 10
Решил съм да се заема с реставрацията на някакъв автомобил.Имам известни познания по автомобилите, две години работих при един автотенекенджия и бояджия и мисля, че е добра база за заниманието с което искам да се занимавам.Само немога да реша каква марка или по точно от коя държава да е колата.
Харесал съм си един опел рекорд олимпия 1960г., но много харесвам и варшава 223,волга М21,VW костенурка, и много се колебая кое да избера.Ако има някой,а то със сигурност има някой който се е занимавал с реставрация, нека да си каже мнението и коя марка, ще е по лесна за реставриране или по точно за коя се намират по лесно части.
А живот и здраве може след време да ги имам всичките, но за сега искам една.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 15:42:08 от dido1903 »

Януари 19, 2013, 01:20:24
Отговор #101

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Колата за теб се казва МОСКВИЧ! Взимай 403 или 407,няма да съжаляваш!Все още ги има запазени на прилична цена. ;)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 19, 2013, 09:38:39
Отговор #102

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Мерцедес, разбира се!  ;)

Януари 19, 2013, 09:42:50
Отговор #103

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Защо не - примерно една 540ска :D

Явно е тенденция все по-несериозни теми да се пускат напоследък....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 19, 2013, 10:16:39
Отговор #104

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Отговорът на този въпрос е много сложен и строго индивидуален.Първо зависи от личните предпочитания,второ-от средствата,които могат да се заделят за реставрацията,трето-от техническата грамотност,инструментариума,оборудването и още и още.....От изброените от теб марки и модели,макар да съм привърженик на старите съветски коли, най-възможна ще е реставрацията на Бръмбара на Фолксваген.Автомобил произвеждан в много милионен тираж,с много фен-клубове в световен мащаб и наличие на оригинални и репро-части почти за всичко необходимо.

Януари 19, 2013, 12:11:00
Отговор #105

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Колега, трябва сам да избереш колата по която би работил с удоволствие и която ти харесва най-много. От тези който си избройл най-лесно би се справил с Бийтъла, както каза колегата - милиони Костенурки, голямо изобилие от резервни части  и много места, където можеш да намериш информация за автомобила. Всеки би ти препоръчал най-добрата за него кола, но ти трябва да избереш най-добрата за теб. Ако не се спреш на Волксваген-а се спри на някоя, която се среща честичко в Бълтария. Например Москвич както каза колегата от горния пост, някоя Волга М 24 или нещо от сорта.  ;)

Януари 19, 2013, 21:38:06
Отговор #106

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Която ти е най-на сърцето  O0

Януари 19, 2013, 23:08:42
Отговор #107

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Преди време един колега имаще същият въпрос като тебе.
Нщо не се получи от темата и питането му.
Ето я:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3112.0

ДАно при теб не е така.
Успех!

Януари 19, 2013, 23:24:51
Отговор #108

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Поне реши коя кола ти харесва като модел, размери, марка и тн. След това трябва да се запознаеш добре с устройството и техническите особености на тази коли от които избираш. Важно е и дали се намират основни части и на какви цени. Аз имам една единствена любима кола и съм си я купил първа, на нея се научих да карам и с двете си ръце съм я разглобил тотално и бавно я събирам, като се опитвам сам да направя всичко. Не искам да те отчайвам, но ако изобщо купиш нещо ще го разглобиш и така ще приключи всичко, помисли добре и огледай внимателно няколко коли на живо. Гледай да е напълно комплектен експонат и да не е кърпен и каран до последно като товарен автомобил.

Януари 20, 2013, 06:33:57
Отговор #109

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
И аз ти предлагам да се захванеш с Мерцедес защото с каквото започнеш и то ти остава на сърцето за цял живот а стандарта наложен през годините от Мерцедес си остава недостижим за доста от другите марки и до днес.Дано не ме налазят колегите сега за това изказване. :) Иначе от друга страна аз бих избрал най старата кола която може да се намери за паричките които си приготвил.Добре е колата да е произведена преди 1960г.