Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 23, 2013, 13:00:03
Отговор #120

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
И най вече гледай да е редовна от към документалната част.Защото ако там има проблем играта свършва.

Януари 23, 2013, 13:56:41
Отговор #121

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Знам от препатили познати, че "бръмбър" се кърпи мнооого трудно, така че на първо място търси здраво купе, разбира се с редовни документи... останалото - мотор, окачване и цялата механика се прави по-лесно, разбира се трябват и не малко пари. Ако си от София ти препоръчвам да се разходиш до Сити центъра при Хемус, точно отсреща на булеварда стои повече от година зарязана една червена костенурка нашарена като калинка на черни точки :) Купето ми се струва доста здраво, така че една бележка на стъклото може да ти донесе желаната покупка. 
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2013, 14:04:31
Отговор #122

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Е тази тоиотка мисля че е добра като за първа кола http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11352986009328112&f1=details&slink=1uw4pi
Пък и е страшно красива и не е като бръмбар , смисъл не е толкоз масова

Януари 23, 2013, 14:16:23
Отговор #123

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хах, тоя изби рибата с цена... ако наистина е в състоянието, което пише в обявата е за без пари. Само дето хич не ми изглежда изкърпена, което при старите оризарки също си е доста тежък проблем.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 12, 2013, 11:39:14
Отговор #124

Неактивен B.Andreev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, наскоро дядо ми подари този "ретро" автомобил, запазена е доста, преди няколко години дори я покарахме из квартала..
Дилемата ми е дали да я продавам, защото нямам излишно време и пари да я реставрирам и т.н. И другият ми въпрос е, дали някой се занимава, дали на някой ще му свърши работа за някакъв проект :) Дори ако тръгна да я продавам, не знам за калко пари да я пусна.. :)
http://www.motorstown.com/images/zaz-965a-03.jpg
« Последна редакция: Август 12, 2013, 12:05:07 от dido1903 »

Август 12, 2013, 14:38:10
Отговор #125

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Здравейте, наскоро дядо ми подари този "ретро" автомобил, запазена е доста, преди няколко години дори я покарахме из квартала..
Дилемата ми е дали да я продавам, защото нямам излишно време и пари да я реставрирам и т.н. И другият ми въпрос е, дали някой се занимава, дали на някой ще му свърши работа за някакъв проект :) Дори ако тръгна да я продавам, не знам за калко пари да я пусна.. :)
http://www.motorstown.com/images/zaz-965a-03.jpg

може ли реална снимка? а не такава намерена в интернет?

Август 28, 2013, 13:41:19
Отговор #126

Неактивен Rumen Kolarov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,
Казвам се Румен Коларов, на 20 години съм, от Разград, но често съм и във Варна.
От няколко месеца насам не спира да ми се върти из главата идея за реставрация на едно Заз-че.
Въпросът ми е следният - занимавал съм се доста със всякакви неща, сглобавял, разгобявал съм, но никога с такъв мащабен проект.
Много ми харесва конкретната кола, но ще бъда ли способен да я реставрирам според вас ?
Всякакви съвети са добре дошли. :)

Поздрави, Румен
П.П. На какви цени са горе долу и намират ли се лесно ? (от 6,7 години не съм виждал такава)

Август 28, 2013, 15:46:37
Отговор #127

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Взимай и почвай. Времето ще покаже. Не бързай с процеса по възстановяването. Естествено трябват време и пари. Но кеф, цена няма.

Август 28, 2013, 17:01:27
Отговор #128

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Аз лично никога повече не искам и да чувам за тази имитация на кола. Първата ми кола /ако изобщо е кола/ беше ЗАЗ, 7.5 г. беше ходене по мъките, ако можеха да се размножават от поздравите по майчини линии които е отнесъл, щеше да бъде заринато със ЗАЗ-ове. Но всеки си има собствено мнение.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 29, 2013, 00:47:28
Отговор #129

Неактивен Rumen Kolarov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
А като цени горе долу как вървят, намират ли се лесно ?