Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146417 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2013, 19:32:06
Отговор #140

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
и щях да пропусна, че му казах колко струва никелирането - по 10 лева на дециметър.

Декември 18, 2013, 21:06:05
Отговор #141

Неактивен asak_koz

  • Публикации: 10
Добре продължавайте да ме обсъждате. Иначе мерси на всички за отговорите.

Декември 18, 2013, 22:50:20
Отговор #142

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
От моя скромен опит мога да споделя с младия колега, че обикновено не питаш баща си, майка си или жена си дали да си купиш ретро автомобил. Само ги информираш, че си го купил.
Щом отсега се тревожиш колко ще струва каквото и да било по колата, по-добре не се захващай. Никога нещата не са такива каквито изглеждат. Така че броните са най-малкия проблем.
Успех.

Декември 19, 2013, 19:59:03
Отговор #143

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Тъй като колата няма да я купувам само с мой средства и ще ползвам гаража на баща ми се опитвам да му докажа, точно това че броните са най-малкия проблем,но тъй като всичко останало ще си го правим в сервиза на баща ми, а на него някой му е казал,че ще ми излязат броните колкото колата.И как според вас се убеждава 50 годишен човек? Освен с питане и други мнения не виждам как да го убедя.
Ако нещо не ви допада в мнението ми и в това което питам. Админа има пълното право да изтрие акаунта и публикациите ми.
Само да попитам баща ти ли ще си рестврира кола или ти?Не знам защо прехвърляш отговорноста за евентуалните грешни решения на 50 годишния си баща?Ако смяташ,че е по силите ти и в уменията ти да реставрираш стара кола го направи а ако ли не по добре не се захващай защото това са сериозни инвестиции отразяващи се дъгосрочно на семейния бюджет! Ако изобщо си женен де.Баща си не занимавай с твоите начинания.Направи го сам за да докажеш на себе си кой си!

Декември 19, 2013, 21:52:25
Отговор #144

Неактивен asak_koz

  • Публикации: 10
Само да попитам баща ти ли ще си рестврира кола или ти?Не знам защо прехвърляш отговорноста за евентуалните грешни решения на 50 годишния си баща?Ако смяташ,че е по силите ти и в уменията ти да реставрираш стара кола го направи а ако ли не по добре не се захващай защото това са сериозни инвестиции отразяващи се дъгосрочно на семейния бюджет! Ако изобщо си женен де.Баща си не занимавай с твоите начинания.Направи го сам за да докажеш на себе си кой си!
Не аз ще я реставрирам,но се допитвам до него,защото каквото и да ми е казал до сега се е оказало вярно. Не не съм женен, аз съм на 26 години и благодарение на съветите който баща ми ми е дал до сега съм и горд собственик на автоцентър в Бургас. Може да спрете да говорите за мен, моля модератора да изтрие всичките ми теми и мнения до сега.Ще продължа само да чета форума,бъдете спокойни няма да пиша повече.
И на въпроса който всички ще зададат, да вече съм и горд собственик на Шкодата за която питах.

Декември 19, 2013, 22:31:04
Отговор #145

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Не аз ще я реставрирам,но се допитвам до него,защото каквото и да ми е казал до сега се е оказало вярно. Не не съм женен, аз съм на 26 години и благодарение на съветите който баща ми ми е дал до сега съм и горд собственик на автоцентър в Бургас. Може да спрете да говорите за мен, моля модератора да изтрие всичките ми теми и мнения до сега.Ще продължа само да чета форума,бъдете спокойни няма да пиша повече.
И на въпроса който всички ще зададат, да вече съм и горд собственик на Шкодата за която питах.

Колега, това че не ти харесват коментарите на някои от нас, не трябва да те обижда. Колкото хора толкова мнения. И на мен понякога не ми харесват някой мнения или изказвания, но това не ми пречи да продължавам да чета, пиша и отстоявам своето мнение.
Сигурен съм, че на доста колеги ще им е интересно да следят развитието на реставрацията, а и сигурно ще помогнат със съвети.
Аз не съм от тях.
Успех

Декември 20, 2013, 21:51:26
Отговор #146

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Тъй като колата няма да я купувам само с мой средства и ще ползвам гаража на баща ми се опитвам да му докажа, точно това че броните са най-малкия проблем,но тъй като всичко останало ще си го правим в сервиза на баща ми, а на него някой му е казал,че ще ми излязат броните колкото колата.И как според вас се убеждава 50 годишен човек? Освен с питане и други мнения не виждам как да го убедя.
Ако нещо не ви допада в мнението ми и в това което питам. Админа има пълното право да изтрие акаунта и публикациите ми.

Като начало ще ти кажа, че пишещите тук си нямат идея за цени. Броните от вън са на цена колата и нагоре. Никела бил той миндил е пари, а оригинал е цена. При положение че си навит да правиш ретро мини на по-нов вариант дето е боя.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Декември 21, 2013, 10:09:18
Отговор #147

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не аз ще я реставрирам,но се допитвам до него,защото каквото и да ми е казал до сега се е оказало вярно. Не не съм женен, аз съм на 26 години и благодарение на съветите който баща ми ми е дал до сега съм и горд собственик на автоцентър в Бургас. Може да спрете да говорите за мен, моля модератора да изтрие всичките ми теми и мнения до сега.Ще продължа само да чета форума,бъдете спокойни няма да пиша повече.
И на въпроса който всички ще зададат, да вече съм и горд собственик на Шкодата за която питах.

И какво разбираш под автоцентър, ако това е така?
Едно кално поле с найлонова тента, демек мивка под наем, или нещо си някой от официалните вносители на коли в региона?   ;)
Нещо не ми се връзват нещата с тия обяснения и комбинации.

Моя опит в автобранша сочи, че даже и наемателите/арендатори на най-избушените мивки по София, не биха се затруднили да дадат 1-2 бона за хромиране на нещо си, хеле пък да питат вуйчо си и леля си, и цялото Нет пространство около тоя жизненоважен въпрос.

Е..а си смехотворните тези, пък по-напредналите в реставрациите колеги се впрягат даже и да обясняват. O:-)

Април 25, 2014, 10:07:31
Отговор #148

Неактивен Pavloff

  • Публикации: 21
Здравейте колеги, нов съм в този хубав форум. Много съм запален по класическите автомобили, а от скоро след голямо разглеждане в нета се захласнах по моделите Абарт ( Фиат). Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете със съвет. Та какво имам предвид - искам да купя Фиат класика от миналото и да го превърна в Абарт. За целта бихте ли ми казали, към кой модел да се насоча, но нека да е такъв, който може да се намери в БГ. Гледах снимки на Фиат 131 стрьотен, но няма подобен в БГ. Дайте съвет моля... :P
Mercedes 190d w110 1964
Mercedes 220 SE w108
Alfa Romeo 33 1.7 16v QV

Април 25, 2014, 12:06:58
Отговор #149

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То кой не им е фен на Абарта, но намирането на въобще някакво 131 у нас е мисията невъзможна. Успех все пак :D