Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2014, 22:16:22
Отговор #170

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
И моята я карам ежедневно. Страхотно е усещането да караш кола, по която да се обръщат!

Септември 21, 2014, 10:05:34
Отговор #171

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
И моята я карам ежедневно. Страхотно е усещането да караш кола, по която да се обръщат!

Напълно Съм съгласен с колегата.В момента ежедневката Ми е един Москвич 412 на 41години.Усещането е невероятно...............хората се спират заглеждат се, а по паркингите и млади и стари Ме заговарят и разказват спомени от детството или от младините.С нова съвременна кола човек се слива с тълпата и става поредното сиво петно в ежедневието.Една стара потдържана кола в добра кондиция (макър и "Руска бънгия") внася някак цвят и разнообразие в иначе сивото и безлично ежедневие.Усещането е невероятно и си заслужава всеки вложен лев и всеки час ремонт и незгоди покрай колата.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Септември 21, 2014, 14:19:48
Отговор #172

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Привет !  Извинявам се за предишния пост, който така и не се получи. Иначе, имам желание да те посъветвам.


ГАЗ-ът винаги е бил качествен автомобил. Сравнявам го със всички останали соц. марки. Волгата винаги е била по-качествена, по-здрава и дълговечна. Което има своите преимущества и недостатъци. За това по-нататък. Та, ГАЗ 24. Била тя и 24-10. Това не е като някоя Шкода моторница, Москвич с теглич, Жигули без мокет или път Лада 1600 с фурнирите по таблото. Нищо, че бяга като за две Волги и гори наполовина на едната. Волгата е друг клас автомобил. Висок клас. В нея, всичко е голямо. И направено сякаш за вечни времена. Ако тук има хора, които са шофирали активно такава Волга поне 200 - 300 000 километра с редовна поддръжка ще ти кажат, че това е един изключително надежден, безавариен и много корав автомобил. И са го сменили само защото просто им е омръзнал. Което става трудно. Колата има голяма, масивна каросерия от доста дебели листове ламарина. Което е една от причините за драстично по-трудното гниене и умора на купето.  Предното окачване е отделен модул от купето и носещия елемент се явява гредата (магарето), а не ботушите и страниците на коша, както е при автомобили Жигули-Лада. Което значително разтоварва предната част на купето, де.  Управлението на редовно гресирана Волга е много по-леко от това на Лада. Волана е лек и се доближава до този на Лада Самара. Друг въпрос е как реагира автомобилът при завъртане на този волан. Понеже Самарата е ясна, ама при Волгата има известно време между командата на водача и реакцията на колата, когато се движи. Маневрена е, доста маневрена за своите размери.  За вървене, не е нещо особено. Ама, зависи с какъв двигател е оборудвана, защото има много различни модификации. Все пак, двигателите са от 2000 куб. см. нагоре и са по 100+ коня. Което няма голямо значение. Значение има въртящия момент. Архаични бензинови двигатели, постигат максимален въртящ момент при сравнително ниски об/мин., с долен разпределителен вал, тежък колянов вал и също тежък маховик. Слабо място е маслената помпа, която е една от причините да се строши здрав такъв двигател. Превърта водещото зъбно колело, помпата спира, стрелката на уреда за налягане на маслото се връща на нула. От там-нататък, грижата на давещия се е само в неговите ръце. Не се шегувам. От прекомерно каране, тия мотори не се чупят. Но, остане ли с малко масло или с твърде ниско налягане, износването е катастрофално бързо. Което се забелязва чак когато Волгата спре да ,,тегли". А, преди това е загрявала, загрявала, загрявала......много хора обвиняват термостата за това, а проблема въобще не е там. Много изтърбушени термостати съм видял, обаче двигателя отново няма добро налягане на маслото. За сметка на това, при работен режим 50-60 градуса,  Волга гори като ЗиЛ, не върви и още по-бързо се износва, понеже хем маслото се разрежда с бензин - хем няма хлабина, която да е влязла в оптимална граница. Да, по този начин са повредени много такива двигатели.  Трудният вариянт при тези хора беше да се свали картера и ремонтира маслената помпа. Това е и най-правилният вариянт. След тази дейност, постоянно загряващата Волга работеше много по-тихо, започна да гори по-малко и беше , ми, невъзможно да се прегрее от натоварване.  Както е и редно да бъде.  Развиват 140-145-150 км/ч. . Със някаква модерна 5-степенна трансмисия ще бъде по-икономична, по-тиха и е възможно да развие още 15-20 км/ч. отгоре.  Дали ще е само с водача или с 5 пътници и 500 кг. багаж - все тая. Върви по един и същ начин.  :))  Реално, разумната скорост е 80 км/ч. и до нея общо-взето спира адекватно. От 100 км/ч. нагоре за своята и чужда безопасност, шофьорът просто трябва да е предварително готов  всяко нещо, което се случи пред него или е решил да направи. Позволявал съм си да понатисна както трябва Волга само на извънградски път и при това беше на изкачване на продължителен наклон. Както си на 4-та предавка и се движиш лежерно със 80 км/ч., започваш също така лежерно да ускоряваш. Това се случва вече в началото на изкачването. И както лежерно увеличаваш скоростта, след малко усещаш че настигаш трафикът точно на баира.  :)) Работата е там, че трафикът се е забавил до 80-90, а ти вече си на 100. Подаваш още съвсем малко газ и след малко си на 110, подаваш още малко и лежерно стигаш 120. При мен се получи много елегантно, понеже когато бях набрал инерция ми се отдаде възможност за изпреварване на една капиталистическа кола.  :))В същност, скоростта в ситуацията беше нито ниска-нито висока. Оказа се, че следва колона от 4-ри автомобила, които се движеха доста по-бавно от мен и щяха много рязко да ми убият инерцията.  Което означаваше и използване на спирачки при това по нагорнище - веднага отпадна този вариянт. Възвишението наближаваше, изникна насрещен, но пък имах достатъчно място за изпреварване. Ама, нямаше време за чудене повече. Както бях в едни хубави обороти и скорост, с леко натискане на педала- дадах пълна газ. Нещото което ме възхити беше точно когато вече стигнах до половината на колоната и беше късно да се отказвам.  Тогава пък се сетих, че за първи път правя такава маневра с Волга. Появи се онова усещане за .....недостатъчност.  ::) (газта обаче не я връщам, дал съм я). Тогава видях, че някак си неусетно настигам първата кола. Най-трудна е първата кола. Възхищението беше, че след краткото време в което се случва всичко това, изпреварих колоната при това без да засека никого, прибрах се като по учебник с дясен мигач, а скоростта с която я задминах накрая беше 140 км/ч. .  :shy:  От тогава спрях да подценявам динамичните качества на тези на пръв поглед не вървящи Волги. ::)  След това, вече уверен - беше  удоволствие да изпреварвам по дълги и стръмни баири нагоре. Хем тогава помня, че минавах Шипченски проход.  Пффф, на Шипка на места дори на директна предавка се изкачвах. Там, където например Лада 1600 иска 3-та., а Москвичът 2-ра, Волгата боботи на 4-та, без проблем.  :))  Хубаво нещо е 24-ката.

На теб ти трябва Волга с валидна регистрация и жив собственик. Да е на оригинална боя дори да е избеляла или овехтяла. Да не е използвана  като лекотоварен камион за какъвто често се ползват Волгите.  Предницата когато е гресирана редовно, окачването работи тихо и се вижда. Не бива да дрънка, скърца и хлопа. Задното окачване също трябва да се огледа. За протрити листове на ресорите, за изчезнали тампони, за люлеещото рамо в задната част на ресора, болтове, отвори дали има разбити и прочие. Течове на масла от трансмисия, диференциал. Течове на спирачна течност и прочие.

Нарочно искам да си вземеш годна Волга, защото така ще ти излезе по-евтино от колкото скрап, която става само за вторични. Нека има годно купе и да е напълно оборудвана, без липси. Допуска се да липсват тасовете от джантите само, хайде. И за да се окаже, че си взел Волга, която може да запали, да потегли и да я прибереш на самоход. Двигател да отаже, добре. Светлини да има някоя изгоряла - ок. Но, да се окаже че няма спирачки или пък да откажат по време на движение, това е проблем. Голям, широк и дълъг проблем.   За това търси се възможно най-запазеният от към купе автомобил на цена, която взаимно споразумеете там със продавача.  Не е задължително да струва, колкото читав Мерцедес. Е, има и такъв вариянт. Хваща те твой човек, води те при почти нова такава Волга, плащате я на цената на базов, 15 годишен S320 и сте готови.  Върви, обикаляй и оглеждай Волги. Тук има много хора, които притежават и шофират такива автомобили.  И, да, пожелавам ти да намериш годна Волга на цена, която те устройва.  :)
« Последна редакция: Септември 21, 2014, 14:24:16 от Тодор Живков »

Февруари 11, 2015, 20:42:28
Отговор #173

Неактивен Legendary

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Добър вечер,

От доста време съм се запалил по американските коли със задно предаване като мустанга и ми трябва вашата помощ. Тъй като след няколко месеца правя 18 искам да си взема някоя хубавица (разполагам с 6,200), та въпроса ми е може ли да ми предложите някакви модели и как се внася от чужбина, защото гледам от Америка има на доста добри цени форд мустанг от 72 година и 2001.

Благодаря ви предварително

Февруари 11, 2015, 20:52:41
Отговор #174

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
6,200 какво ... монголски тугрици,евро,лева,долари,паунда ....? :D
Иначе-успех .... хубаво е да видиш как и младите замирисват ба бензин ;D
retrobs.com

Февруари 11, 2015, 20:56:29
Отговор #175

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Колегата Пешо Панов - peter 1978 е твоя човек, енциклопедия на тема американки, внос и износ

Февруари 11, 2015, 21:05:19
Отговор #176

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Добър вечер! Специално на Мустанг ли си се спрял, или всяко американско? Другите варианти в България са примерно Камаро от 90-те, Фиеро и Файрбърд. А от Америка можеш да намериш доста повече коли на цена около 1000 - 2000 долара. Зависи дали искаш и да я реставрираш, ако не - по-добре според мен нещо от около 2000+ година.  :)

Февруари 11, 2015, 21:32:52
Отговор #177

Неактивен Legendary

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Да в лева говоря, ще пиша на Пешо следмалко, а колкото до мустанга не но наистина ме радва от няколко години. Приемам всякакви предложения иначе не знам как се внася от Америка.
Говорих с баща ми, но той каза че било много проблемно и идвали половин година горе-долу след поръчването и още доста за документи и т.н. За това се надявам да има начин
Иначе камарото и то е наистина хубаво, но не виждам обяви в България за жалост .. А с вноса не разбирам как става
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 21:41:37 от Legendary »

Февруари 11, 2015, 21:40:52
Отговор #178

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Попаднал си на точното място и изборът ти е добър!
Успех!
retrobs.com

Февруари 11, 2015, 21:51:14
Отговор #179

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Опел ГТ също ще ти е по джоба.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!