Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146373 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2015, 23:10:22
Отговор #180

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добра вечер, Легендари и добре дошъл в Класиккар-бг точка ком.  :)  За мен е радост това, че още един  човек се присъединява тук. Пожелавам ти поледзно пребиваване на тази територия и да намериш това, което търсиш.


По въпросът за Форд Мустанг, не мога да помогна с друго, освен с лично мое мнение. Може да ти бъде от полза. Само съм карал такъв. И то точно три модела. Един брой от 1969-та година със 6-цилиндров двигател, един от 1969-та година със 8 цилиндров двигател (версията с 320 конски и барабанни спирачки на всички колела, 3-степенен автомат)

Е, какво да ти кажа. Най-добре върви онзи с 8-цилиндровия мотор. Той е старомоден, мощен и много динамичен Мустанг. Стилен и много красив автомобил. Поне за мен. И определено не е автомобил за нежна женска ръка.  Не е подходящ и като първа кола за шофьор без шофьорски опит.  Какво още да изразя, като впечатления. Масивна, но и не твърде голяма кола е. Шофира се с разум, защото точно тези Мустанги от 69-та и през началото на 70-те години, не са леки за управление автомобили.  Конструктивно и спирачките им са нещо, което изисква време за да се свикне с тяхното свойство да не спират добре, когато трябва. И да блокират на третото силно натискане върху широкият педал. Студени ли са - трудно спират, загряти ли са, спират почти добре, а прегреят ли (което е лесно, в предвид скоростните характеристики на силовия агрегат и тонажът на каросерията), оставаш без спирачки. Това при положение, че уредбата е отлична и изрядна напълно.  Какво още да ти бъде полезно от мен, поне. Разхода на гориво - 9-10-11-12/100 извън града. При условие, че не се форсира до дупка. Форсира ли се - ИЗЛИТА. Буквално излита. Колкото повече натискаш газта - толкова по-мощно започва да върви нагоре в скоростта.

На старт от място с този автомат, не е за състезания. Ако се вълнуваш от въртене на гуми, автоматичната трансмисия изобщо не пречи да се забуксуват големи гуми на сух асфалт при това с не много газ. :-[ Което, повтарям е вредно за автоматичната му трансмисия.  Автоматика е удоволствие и улеснение при шофиране на автомобили с двигатели, които развиват огромни въртящи моменти. Които на всичкото отгоре се постигат при сравнително ниски об/мин. .  Както и да е, стига теория.  От място, 8-цилиндровият, вдига 100 км/ч. за 6, може би 7 секунди.  Не е нещо страшно в това отношение. Особеното е в това, че върви равномерно във целия диапазон от 0 - до колкото може да развие максимум. Няма ,,дупки" и няма рязки ускорения - има много силна и постоянна тяга. Този двигател е еластичен във всеки един момент. И чувството, че винаги разполагаш със това е много задоволително и чудесно. Не съм издевателствал, за да проверя, каква скорост може да развие Форд Мустанг от 69-та. Предполагам, може да развие 170-180 км/ч. . За над 200 км/ч, не зная. Твърде висока скорост за него. Поне за оригинален и стандартен Мустанг такъв модел. Как да е, иска здрав разум и здрави ръце. Определено е автомобил, който ще те събуди.  :) Пък, само да е с чисто нов двигател, дори и цялостно ремонтиран и добро купе, едва ли ще ти стигне един живот, за да му вземеш ресурса. Освен ако не го прегрееш нарочно или умишлено го караш със ниско ниво на маслото. Тогава пък ще ти прегрява постоянно и ще повиши рязко разхода на масло. И ще се износва бързо. Което е грехота. Отново ,,ако", ако си купиш запазен или добре ремонтиран такъв Мустанг.   Той е икона, символ, вдъхновение за всичко първично и мъжко в този Свят.  Не е маневрен.  O0  Новият модел от 21-век, няма този дух, стил и първичност когато го караш. Даже бих казал, че е повече визия, големина и стойка, вместо усещане, вървене и трещене по Американски. Волана дебел, таблото модерно, радиото с бутони а не с лъскави врътки и стрелка, седалките твърди, пластмасов хром, а не истински. Има добри спирачки, обаче. И повече електронни екстри, характерни за автомобил от тази нова ера.  :)) 

Докато ,,дъртия" си е желязно нещо. Тънък волан, кормилна кутия,  красиво табло, красиви кожени седалки, красиви кори на вратите със разни форми и лайстни, таблото има хромови лайстни, има никелирано странично огледалце, има тасове на джантите, гуми с ТЪНЪК бял кант, никелирани желязни брони, кръгли фарове....да не го описвам. Класика, красива и елегантна Класика. 

Другото е, дали си готов за такъв Форд ?   :) Емоционално и финансово. Не желая да ти се бъркам, само искам, ако мога да те предпазя от вредни похвати и нагласи.  Готов ли си за ГО, за данък, за допълнителна застраховка ? За гуми, за масла, за резервни части, за разхода на гориво, имаш ли къде да го прибереш и съхраняваш, защитен от дъждове, горещини и крадливи субекти ?  Понеже, тук е България. Не е като в Тексас. Например.   :)  Шевролет Камаро, едва ли ще ти раздвижи въображението, както древен модел Форд Мустанг. Скучно ще ти бъде в Камарото, усещам.  Не знам. Не знам какво си избрал. Помисли и като си готов, ще ми бъде интересно да разбера. Пък и на колегите тук, също.  :)   С друго, не зная как да ти помогна. За тези автомобили, тъй различни от Европейските, мога да изразя само мое впечатление, при това не категорично. :) Не съм притежавал или шофирал такава кола в продължение 100 -200 000 километра, та да й схвана напълно нейната същност и специфики при ремонт на различни части по нея. 

ПС А, Линкълн Таун кар ? Те са тип седан, не дълга лимузина. Не са прекалено големи и са удобни за градски автомобили. Също така са красиви, но и масивни със стабилна конструкция. Хич не е пестен материал там.  Луксозни са, елегантни, вътре е тихо, помпозно. Имат много хубави, бързи V-8 двигатели. Управляват се далеч по-лесно от Мустанг, возията е много мека, плавна и една такава, грандомански лежерна. Само за пример го давам.





« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 23:14:16 от Тодор Живков »

Февруари 11, 2015, 23:39:21
Отговор #181

Неактивен Legendary

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Благодаря ти много Тоше за подкрепата и помощта която ми оказа с това което сподели от личният ти опит. По-старите коли (определени видове) ме влекат много повече отколкото новите модели на 21-ви век.
Питаш дали съм готов емоционално и финансово .. амм това е една от мечтите ми и е на път да се сбъдне, за това мисля че ще си я отгледам много добре и ще се сработя с нея, все пак тази кола е класа. А колкото до финансите, може ли да ми кажеш грубо колко излиза на година всичките неща и мисля че единственият ми проблем е че нямам гараж където да я прибирам  :-\
И ако може да да споделиш откъде си взе твоите автомобили и на каква цена горе долу ще си златен :P  Иначе като модел Buick Riviera-та също е добра, но има малко модели на приемлива цена, а линкълна също не е лош

Февруари 12, 2015, 00:29:48
Отговор #182

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Сега се чудя и се мъча да си спомня, дали наистина беше със барабанни спирачки на всички колела ? Ех.  Защото точно в края на 60-те години, мощните Мустанги започват да се оборудват със предни дискови спирачки. През 1968-ма или през 1969-та година е това. Не и по-рано. Преди това съм сигурен, че всички, дори 8-цилиндровите със 270 к.с. са със 4-ри барабанни спирачки. И едни модели има със пак Фордов двигател 8-цилиндров, но не точно ,,Мустангски", ми от някакъв друг, пак мощен модел Форд. Чийто двигател е още по-мощен от досегашните Мустангови 8-ци.   

Моля, колегите, запознати добре с тази марка и модел, нека да внесат точност по този въпрос. За да мога да се поправя навреме в случай, че съм поднесъл невярни твърдения.

Шестцилиндровият Форд Мустанг от 60-те години, нарочно не съм го споменал, защото за мен това не е същински Мустанг. Не е интересен за мен. Реално, за неговото си време, чисто житейски погледнато -  той е много популярен.  Причината - цената ! И жената ! За това, ще споделя нещо и за него.

 По-евтин е от 8-цилиндровите. Поддръжката му е по-евтина. И по-лесна. И по-рядко нещо се чупи и поврежда в него. По-лек е от 8-цилиндровите. Предницата му е по-лека от тази на 8-цилиндров и като го шофираш се усеща разликата в това отношение между 6 и 8 цил версии. Което разтоварва цялата механика в нея. Понеже двигателя е драстично по-слаб, спокоен и доста тих, конструктивно не му трябват огромни и скъпи гуми, а си върви със по-малки, тясни и евтини гуми. Това пък осезаемо облекчава и неговото управление.  :))  Жена, може да го кара без да се затруднява. Освен това, 6-цилиндровия мотор не е толкова агресивен и ,,прощава" женски грешки. Като грешно подаване на много газ в неподходящ момент, например. 6-така, като го натиснеш, каже ,,връм" и задницата приклекне малко.  Нищо друго не се случва.  ::)  8-мака, особено по-мощният........ директно губи връзка с пътната настилка и докато се усетиш си или настрани - или извън пътя. Заради тези си качества, 6-цилиндровите вариянти са много удачни за жени и млади влюбени, които ги изкупуват като луди. За хора, търсещи не толкова тръпката от скоростта, а сигурността на пътя. Което пък им дава възможността да се съсредоточат и насладят предимно на себе си. Като наред с това се радват на безкрайните пътища и пейзажи, през които минават, носейки радостта от своето семейно начало.  :))


Не знам, колко ще ти излезе на годишна база. Защото не зная, какво точно си решил да купуваш. Ти, реши, пък тогава и други колеги ще ти помогнат с информация за това.
 
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 01:53:55 от Тодор Живков »

Февруари 12, 2015, 14:09:31
Отговор #183

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Поздравления за желанието да имаш американски автомобил. Аз чак 27г. успях да взема първия си. Според мен за 6200 лева, нищо не може да се внесе от САЩ, което да се движи. Само контейнера до БГ, без вътрешен транспорт в САЩ, е минимум 1400 долара, отделно мито, ДДС и други разходи по вноса. Трябва да се огледаш някъде в ЕС. За Мустанг от 60те няма начин, гробниците са по-скъпи в евро. С този бюджет по-скоро нещо от края на 70те или 80те ще може да вземеш, но с доста уговорки. По-добре гони по-ниска топка, с времето нещата се променят.
Другия вариант е да вземеш кола, която да се възстановява или поправя. Там парите ще са повече, но не наведнъж похарчени.

Призовавам колегите които имат желание да помогнат, да пиша по същество, за да не спамим темата. Особено с неверни и разкрасени твърдения, за да не се откажат младите в самото начало.

Февруари 12, 2015, 16:58:39
Отговор #184

Неактивен Legendary

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Благодаря много , но едва ли това ще ме откаже. Ще се намери някакъв начин, а иначе в Италия, Германия няма ли някакви добри предложения оттам ? Гледам има варианти, но са малко по-скъпи

Февруари 12, 2015, 17:21:51
Отговор #185

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Ако искаш 60-тарски Мустанг - Севастиян гледам че е пуснал един от неговите, но нито е описал коя, нито колко пари иска...

http://olx.bg/ford-mustang-i49058663
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 12, 2015, 18:36:30
Отговор #186

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Благодаря много , но едва ли това ще ме откаже. Ще се намери някакъв начин, а иначе в Италия, Германия няма ли някакви добри предложения оттам ? Гледам има варианти, но са малко по-скъпи

Приятелю, ако само това са ти парите няма шанс да притежаваш мустанг от 60тте или дори 70тте години.
Нека бъдем реалисти, купи си по-добре някой деведесетарски мустанг в движение, с регистрация, и си го карай и събирай пари/работи за части и поддръжка.

Ако тези стари Мустанги струваха 6200 лева, повярвай ми, 99% от нас щяхме да караме такива дори и да не си го признаваме :)

Недей гледа обявите в интернет. Там не се вижда ръждата, не се виждат скапаните мотори, всичко е цветно, красиво и евтино.

Ако искаш Мустанг можеш да го имаш, но наблегни на ученето.
Бъди проактивен в обучението си, учи, чети после си намери добра работа, спечели и си купи Мустанг.
Мисля, че това е честният път да си купиш удоволствие на 4 колела и конче на решетката.

П.П. Всъщност, с тези пари иди на бригада в САЩ, бачкай 1, 2 лета и тогава можеш да си увеличиш шансовете за Мустанг.
В момента си на път да се заробиш с някоя стара скапана кошара и тя да те откаже от старите коли като цяло.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 17, 2015, 02:05:41
Отговор #187

Неактивен zilog

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
 Здравейте!
 Първо, изключително съм щастлив, че от известно време чета този форум и имам възможност да научавам нови неща.

 Ще се отклоня малко, за да разкажа от къде идва моят интерес към някои класически автомобили, с надеждата, че така ще получа по-добър съвет.
 Преди повече от 10 години, баща ми се беше захванал да търси втори семеен автомобил. Един ден му се обадил наш роднина, който живее в Италия с думите: "Шефът ми ми предлага Фиат 131, първи собственик е и се е грижил за нея, мога да я купя и да ти я докарам". Предвид ниската цена баща ми решил, че няма какво да губи, но това, което пристигнало се оказало доста повече от очакванията му. Фиат 131 Супермирафиори с  малко допълнителни модификации по поръчка от някакво италианско студио.  O:-)
 Още си спомням удоволствието от возенето в този автомобил и "духът", който носеше. Мога да ви гарантирам, че собствениците на много по-нови Аудита не оставаха доволни от вида на стоповете му.
 За съжаление, поради финансови причини, колата бе продадена. Опитите да я намерим по-късно се оказаха безрезултатни - собственик катастрофирал, продал каквото може, другото върнал на скрап.  :(

 Сега на темата: Аз съм млад човек и мисля, че ако някога ще си купувам кола, за да мога да я "човъркам" сега му е времето.
 Иска ми се през следващите няколко месеца да си намеря и купя автомобил, която в себе си да носи "спортния" дух на 80-те. Тъй като имам и друг превоз, мога да отделя между 3000 и 5000 лева. Сумата не е голяма, но не искам "да се мятам в дълбокото".

След разглеждане по сайтовете виждам следните възможности:

Alfa Romeo 75
BMW E30
Mercedes W201/W124
Porsche 924
Honda CRX
Skoda 120

Плюсовете на BMW-то са: коли и части се намират лесно и сравнително евтино, познавам хора, които разбират (тоест могат да помагат при нужда), оригиналната визия ме кефи много.
За Мерцедесите знам, че са коли можещи да издържат милион(и) километрите, но пък е и голям шанса да попадна на пре-експлоатирана. Наясно съм с цените за поддръжка. Същевременно, обаче, не ги класифицирам като такива със "спортен дух".

За другите модели не знам нищо и се надявах на съвет от вас. Искам да си взема нещо, на което да запазя външният вид, а да доработя двигателя (окачването и спирачната система също).
 
Предварително благодаря на отделилите време да прочетат темата!  :)

Февруари 17, 2015, 09:45:13
Отговор #188

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Добър ден колега!!! От тези, които си написал, според мен Алфата е най-добрата (от към спортния дух на 80-те). Возил съм се на такава няколко години и наистина е кола със спортен дух! Веднага се сетих за още няколко коли : Алфа ГТВ6, първият модел на Тойота МР2, и не на последно място - Ланчиа Делта - за мен това е класиката на класиките (а и държи доста на доработки). Която и да си избереш, няма да съжаляваш! Успех  ;) ;)

Февруари 17, 2015, 10:06:38
Отговор #189

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Здравей,
Въпреки, че предпочитам италиянските класики, аз на твое място бих погледнал зелената аскона от съседната тема.
we all have wings, but some of us don't know why