Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146390 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2015, 10:15:21
Отговор #190

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Добър ден колега!!! От тези, които си написал, според мен Алфата е най-добрата (от към спортния дух на 80-те). Возил съм се на такава няколко години и наистина е кола със спортен дух! Веднага се сетих за още няколко коли : Алфа ГТВ6, първият модел на Тойота МР2, и не на последно място - Ланчиа Делта - за мен това е класиката на класиките (а и държи доста на доработки). Която и да си избереш, няма да съжаляваш! Успех  ;) ;)
Колега, ти хубаво го съветваш, ама си забравил да споменеш, че от изброените модели алфите или ланчите ще го вкарат в най-големия "филм" за поддръжката, с изключение само на поршето може би... все пак човекът явно е начинаещ и по-добре да започне с нещо по-просто и евтино, за да не го откаже завинаги от идеята, както отбеляза и адаша в другата тема. Според мен Е30ката и хондата като за начало са най-подходящи, в зависимост от предпочитанията му към задно или предно предаване. Мерцедес 124 и Шкода 120 също не са лош избор, но доста далеч от спорта в стоковия си вид. Специално за шкодите може да прочетеш темите на fulcrum и anastas, за да видиш как се доработва спортно такава кола... имай предвид, че малолитражния им мотор няма как да стане много над 100 коня и за спорта се разчита основно на ниското собствено тегло. Големият кеф тук идва от концепцията - заден мотор и задно предаване, подобно на класическото Порше 911 ;)

п.п. Асконата също е вариант - от опит знам, че много важно е състоянието, в което взимаш колата - ако му е само за "човъркане", а не за тотална реставрация.
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 10:32:54 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 17, 2015, 10:36:24
Отговор #191

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Каквото и да вземеш влизаш във "филма". В най-добрия смисъл. Филма почва веднага след като я вземеш. В следващите 6месеца до 1г умножи цифрата поне по 1.5 и няма да сбъркаш с много. Това при положение, че не правиш тотален ремонт на ламарини и двигател. А с Алфа от БГ - влизаш във "филма" на 100% (лично мнение). И моята "детска мечта" беше една перфектна 33ка боксерче от 1рвата серия, но даже и от Италия и нямам вяра, а от БГ - абсурд. Достатъчно е да отделиш 15 мин и да погледнеш алфаджийския форум тук в БГ и ще се отчаяш тотално - всички ближат рани и на практика няма една читава на пътя. За 33ките конкретно говоря.  Всичко е тотално помляно.
И сега по-оптимистично - вкарай и малко разум и ще се получи. Тръпката да се кара класика е несравнима с нищо съвременно и си заслужава. Но като за начало не се вкарвай във филма "безкраен проект" - т.е. липсващи/трудни за намиране части и ламарини, които те е страх да погледнеш. И в такъв проект има тръпка, но е на границата на (финансовия и не само) мазохизъм и не се знае дали ще издържиш. 
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 10:45:34 от Nik1600GT »

Февруари 17, 2015, 12:29:06
Отговор #192

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Колеги, духът на 80-те е много разтегливо понятие. Струва ми се, че пропускате още един вариянт. Вариянт, който ако се намери читав, има голяма вероятност да елеминира всички други, които колегата си е дал като вариянти. Той се нарича Peugeot 405 Mi16. 1-ва фаза. От всичките изброени марки до тук, няма по-удобна, по-комфортна, по-бърза, по-лека и по-икономична кола от него. Говоря в клас до 2000 куб. см. Няма двулитров Мерцедес  :)) или БМВ, което да му стъпи на динамиката. Дори да се монтира двулитров 24 клапанов двигател във Е30, отново ще е доста назад от Ми-шката. А и 405 има удължено, широко купе. Спортните седалки, каквито са на версията MI16 са изключително МЕКИ и отлично удобни. Сядаш, потъваш малко и си обгърнат от мекота, но и стабилност на позицията, която си заел. Няма нищо общо със спортните седалки на немски коли от тези години. Които по мое мнение са все едно седиш на пейка. 

Може да се намери такава кола, читава. Има и 2-ра фаза, която е със 2,0 16V двигател. И е по-нова, малко по-обновена е отвън и отвътре. Тя е най-хубава.  Причината, поради която ти предлагам този вариянт е, че този модел във фабричен му вид е удачен, както за семеен автомобил - така и за някои спортни настроения.  Има вариянт 4х4, който те съветвам да не си купуваш.

Като стана въпрос за Класики, има по-хубава Класика от Ланча Делта Интеграле. Има Peugeot 405 T16. Която е от рода на Opel Vectra 2.0 -16 4x4 и прилежащата към този клас Лачна Делта.  От трите, най-шикозна, домислена и издръжлива на здраво каране и лоши пътища е Пежото.  То е и най-комфортно. Заедно с това, много е трудно да се разпадне нещо по окачването му. Което не е така при Ланчата, например. Или греша ?    Друг е въпроса, как ще се сдобиеш с точно такова 405. По-лесно е  да се намери и възстанови Ланча Делта. Която, изобщо не може да се мери по надеждност на пластмасите в салона, чупливото си окачване и неудобната по дифолт за хора с къси крака и дълги ръце шофьорска позиция с тези на Пежото.

Общо-взето, за тези пари, май не може да се купи хубав Мерцедес W201 2,3-16. Който също е нелош вариянт. И са луксозни. И вървят добре. И имат изключително здраво окачване.

За тези пари, може да стане много хубав Фиат 131 Супермирафиори. Няма да е най-страховитото нещо на пътя, ама ще си бъде достатъчно добро. Или Фиат 124 Спайдър - пак със такъв ТС двигател.  Малък, лек и много пъргав.

Февруари 17, 2015, 13:01:59
Отговор #193

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Хах, за Делта, не съм сигурен дали знаеш какво говориш. Така или иначе намесихме в тая тема не просто голям брой марки, но и класове (модели) и има опасност да влезем в безсмислен спор. По-голяма кола винаги ще даде по-голям комфорт.
Дано колегата направи правилния за него избор.
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 17, 2015, 17:52:01
Отговор #194

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
И аз се включвам в дискусията :)
Първо за Е30 - хубава кола, има много части за нея на ниски цени, големи мотори, шперове, яки скорости и т.н. Но... много шир потреба. Единствено кабриото е по-рядко и интересно. Или някой baur или 320IS, но те са екзотика.
Второ Бенца - хубава, надеждна кола. Комфорт! Но и той е много шир потреба. Наистина е емблематичен модел, но аз мисля, че ще е интересен след 15г. Още е много актуален. Нямат измиране :)
Шкодата е яка, но ако се спреш на нея търси хубава девствена машина за повечеко пари, отколкото да започваш реставрация. Все още има запазени бройки от тях.
Порше 924 е яка работа! Много ми допада на форма, а и съм сигурен, че поведението му е добро. Нямам ясна представа какво му струва поддръжката обаче. Люси може да каже.
Honda CRX - също е добър избор. Вече доволно рядка кола, а и "хардуерът" и разполага с добър ресурс за доработка. Изглежда много 80's, и съм уверен, че е приятна за каране.
Алфата е яка, гласувам с 2 ръце ЗА. Не е толкова скъпа за поддръжка колкото се говори, но си има своите особености с тая задноразположена скоростна кутия, карбуратори, труинспаркове и т.н.

Аз лично бих обърнал внимание на предложението на Живков (но аз съм си PSA фен). 405 ми16 е интересна кола, пъргава и бърза, като заедно с товаредлага комфорт и сигурност. В същото време почти не останаха от тях по пътищата и е рядка. Части се намират и не са на космически цени. Много често са оборудвани с ел. стъкла, климатик, АБС, шибидах и други екстри. И все пак като я погледнеш отвън не е нищо специално, даже е малко пенсионерска.

Точно в момента бих си взел такова:



Все още се намират, лесно могат да станат 140 коня, частите им са на цената на спанака и има вид на много динамична 80's badboy racer кола :)
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 17:56:19 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 17, 2015, 18:36:47
Отговор #195

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колегата не е споменал, че иска нещо много екзотично, личи по моделите, които е подбрал. Вероятно уменията и средствата няма да са му по силите да поддържа, камо ли да стяга такива. Колкото до Порша 924, мотора му е Ауди и дотам с приликите - то също е с трансаксел като Алфата, познавам хора с такива коли и хич не им е евтина поддръжката. Добре се е насочил според мен към по-масов модел като начало, просто ще си го персонализира по свой вкус. А и всичките изброени вече се срещат рядко на пътя, еле па в състояние привличащо погледа... може би само 124-ките все още се държат като евридейки без да искат особени грижи - всичко друго е или кошници, или единични бройки маниашки лъскавели :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 17, 2015, 19:56:54
Отговор #196

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ще споделя моите критерии при избор на автомобил - винаги съм гледал колата да е масова с цел по-лесна и евтина поддръжка и доставка на части, екзотичните модели са по-интересни, но по-скъпи за стопанисване, отделно докато чакаш някоя част, за дълго си собственик на недвижимо имущество :D В този ред на мисли, за мен удачно за начало да се почне с нещо по-просто и достъпно, както споменаха и колегите по горе. А когато колегата може да заделя по-сериозни суми, то тогава да скача на екзотиките.Мерцедеса и БМВ-то са логичният избор, лично мнение, а колегата сам да си преценя.

Февруари 17, 2015, 20:37:28
Отговор #197

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Явно доста млади хора следят форума и мечтаят с нас! :)

Това е повече от чудесно!

zilog, във форума можеш да намериш доста информация за почти всички автомобили, които спомена.

Аз мога да споделя мнение относно Алфа 75 понеже моята Алфета е с почти същата техника.

75ците са много приятни за шофиране и колкото и клиширано да звучи са автомобили с характер.
Това става ясно само като им чуеш двигателя. Окачването е много адекватно що се отнася до стабилност в завои.
Задният мост е от тип Де Дион и е голяма екзотика.
Оттук идват и повечето проблеми, тъй като не се намират често хора желаещи и най-вече можещи да ремонтират търпеливо тази техника.
Части има, но някои от тях, като каретата на кардана, са доста скъпи.
Разбира се има и български спекуланти, които изкуствено вдигат цените на частите.

В момента има една много хубава 75ца в мобиле, сива. За нея има и тема в нашия форум.

Възможностите за тунинг на 75ца са изключително ограничени и се свеждат до по-стегнато окачване.
Хубавото е, че 4 чисто нови Кони амортесьори струват 500 лева от Руди 96.

Някои момчета насадиха В6 двигатели от Алфа 166 в 75ците си, но ти трябва много солиден бюджет за този лукс, а и надеждността остава под въпрос.

В стандартна форма една правилно поддържана Алфа 75 е достатъчно надежден автомобил за да задоволи желанието за удоволствие от шофиране при положение, че имаш ежедневка.

Препоръчителен вариант е 75 2000 Twin Spark тъй като има шпер, алуминиеви Брембо спирачки, много силен и надежден двигател с верига.
V6 двигателят пък се нарежда сред на гласовитите и приятни за шофиране V6 мотори на всички времена.
Карбураторните алуминиеви двигатели с по една свещ на цилиндър пък са легендарни и датират още от  превърналите се в колекционерски модели от 60тте години.

Щом искаш осемдесетарски янгтаймер Honda CRX също би бил страхотен избор.

Основен фактор в избора на стара кола от 80тте е и състоянието.
Ръждата вече е налазила сериозно, но в повечето случаи части се намират ;) Все пак не са американски автомобили.

Ти си изброил няколко автомобила, но какво мислиш за всеки един от тях? В кой се представяш зад волана?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 17, 2015, 22:06:01
Отговор #198

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Извинявам се, че си позволявам да бърборя след думата на Администрацията и искам предварително да уточня това. За да няма лоши помисли спрямо мен.  :) :-[

Умишлено избегнах коментари към италиянските марки, защото мен много са ме яли иси ме ядат, де, за дето си позволявам да ги афиширам, като крехки и деликатни колички.  :)) Каквито и са. С някои изключения, де. За мен, пример за корав и як италиански автомобил е Fiat 132 Argenta. Няма да кривя фактите, голям, комфортен и много, много здрав Фиат. С калпава ел. инсталация, разбира се.  Механически е много добре замислен и реализиран автомобил. Ако искаш такъв - търси, намирай и купувай. Защото, той може да ти служи и като ежедневна кола. Поддръжката на този автомобил е по-лесна от на Лада. Това, ако си купиш такъв със 1800ТС или 2000 ТС двигател. Двойката е инжекторна. Която инжекция е толкова барутарна, че реално само проблем в електриката и липсата на бензин могат да са причина двигателят да угасне на път. Икономичен е до 100 км/ч. . В града, гори 12, рядко 13/100, бензин, но хубав бензин. С лош бензин, пак върви добре, ама може да гори с 1-1,5 литра отгоре. Дори 2. На 90 км/ч. нормален разход е 7-7,5/100. На 120 е на 8-8,5/100. Повече от 180 км/ч., обаче не може да развива. Има части за тези ТС двигатели. Хубави части.  Един такъв, сгъстен на степен 10,5-11, с правилните свещи, кабели, предварение и масло, няма, няма да имаш проблеми с тоя мотор. Няма да имаш и детонации, дори. :)) Много ги харесвам тези 8-клапанови ТС на Ланча и Фиат.



От Алфите, тази тъй екзистенциална марка, чийто собственици са също толкова чувствителни-колкото и същността на тяхните автомобили, може да си купиш Alfa 90 със V-6 двигател. Има го във вариянт 2,0 и 2,5 литра, които са с по 2 клапана на цилиндър. И са с алуминиев блок, както и алуминиеви цилиндрови глави. Което го прави и доста лек. Освен това, тези неща вървят повече от колкото човек очаква. А, харчат доста малко за това, което са. С ръчни скорости и двоен съединител. Има 2 броя феродови диска. :) Не знам, как е при 2,0 V6. При 2,5 V6 е с двоен съединител. Като купуваш такава кола - гледай да я намериш в ако не ново състояние, поне в отлично и незахабено от пробег такова. Имаше преди година-две или три, такава кафеникаво-металична на цвят Алфа 90. Помня я добре. Със много запазено купе, двигател, интериор, табло и прочие. От Габрово май беше. И като си купиш такава, ще си доволен. Понеже, тя е запазена, много е приятно, когато имаш такава кола и движението й е сведено до поддръжка, смяна на консумативи и прочие. И си я караш през това време, радваш се, пък и може да се участва в мероприятия. А, не да се чудиш от къде да я започнеш. Покрай тази, имаше и други такива 90-ки, дори 4-цилиндрови. Които нямаха екстрите на тази 2,5 V6. И не бяха добре от към купе. Никак. Не ми харесаха.

Резервните части. Когато човек има такава кола, той едновременно с това се запасява с резервни части. Номера да караш и да се счупи нещо и тогава да хукнеш да търсиш е грешен. И не става. Става, ама колата остава неподвижна и не може да се използва. За това, докато си караш тази кола - оглеждаш се, ровиш, търсиш и постепенно си набавяш части.  Аз, дето карах Пежо от 1972-ра, не съм се притеснявал за липса на оригинални и от онова време авточасти. Още като купих колата, започнах да се интересувам. След година-две, вече имах абсолютно цялата предница на чисто нови части. Цялата спирачна уредба в чисто нови части. Водна помпа (оригинална от 80-те години), шарнири, щанги, накрайници ,маншони, спирачни дискове, лагери, главини, амортисьори, съединител комплект, части за алтернатор, части за стартер + още 2-3. По окачването, всички чаркове си ги намерих чисто нови. Други неща съм купувал употребявани с цел разглобяване, проверка, ако трябва ремонт и сглобяване, после съхранение.  И така в един момент усетих, че тази кола е супер изгодна. Ми, първо не й се чупеше нищо по предницата.  :) Второ, имах набавени важни части за нея и трето, карах го надлъж и нашир, през поля и гори, през планини и шосенини. Често с пълна газ по магистралата. Така и не можах да счупя двигател. Нито предница. Нито скорости. Нито нищо. Само диференциал за него нямах тогава, иначе.....ако не бях дръзнал да взема сивото 505 - сигурно щях да купя онзи целия заден мост, който Speeder беше намерил за мен. Което му прави чест, де.  :) Така, че с части човек се снабдява, докато си кара колата. Постепенно, постепенно и се подсигурява. За да може, когато нещо потрябва - да го имаш под ръка. И да го смениш. Тогава ще навлезеш още по-навътре в дебрите на старинните автомобили и сам ще намериш как и от къде да си купуваш добри части, с добро качество на добри цени. Като ИЗБЕГНЕШ  СПЕКУЛАТА на масата български субекти, решили да забогатяват от вторични суровини. Много съм ги дялкал такива, ама и мен ме бяха много намразили. Защото им видях номерата и се ядосваха, че не им се връзвам. Дебилите.  Пък им избягаха клиентите, отидоха към виртуалните магазини от Запада. :)) Е, тогава се забелязва масово изкупуване на цели партиди с части от магазините. И цените започват да се покачват.  :)) После, всичко спира да купува, цените растат още малко и след това за кратко време отново слизат до изгодна за покупка цена. Така си изграждаш и поглед, дори усет към пазарът на качествени авточасти. Много пъти ще си разменяш авточасти с други хора, дори от чужбина да бъдат те. А, там има наистина интересни неща. И хора.

Няма какво повече да клюкарствам по темата. Пожелавам ти да избереш автомобил, който ти е по джоба, да го придобиеш, да го покараш и вече да решаваш какво ще правиш. Каквото и да избереш, тук си добре дошъл. И всеки е добре дошъл. Бе, накрая ще си вземеш един Опел със задно предаване или Форд такъв и готово. 

О, господа ! О, Администрацийо ! О, колеги ! Обединението на запалени по нещо хора, води и до нещо друго, което забелязвам тук, аз, сега.  :)) Хихихи.  ,, Какъв автомобил да си избера " или ,, Триумфът на ръждата ". А, може би най-точно е ,,Парад на суетата".  :))  Което е вредно явление.  :(  Понеже, колкото и да се суетиш, накрая все една и съща ръжда ще търкаш.  :))
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 23:51:04 от Тодор Живков »

Февруари 17, 2015, 23:43:01
Отговор #199

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
О, годпода ! О, Администрацийо ! О, колеги ! Обединението на запалени по нещо хора, води и до нещо друго, което забелязвам тук, аз, сега.  :)) Хихихи.  ,, Какъв автомобил да си избера " или ,, Триумфът на ръждата ". А, може би най-точно е ,,Парад на суетата".  :))  Което е вредно явление.  :(  Понеже, колкото и да се суетиш, накрая все една и съща ръжда ще търкаш.  :))


Има истина в тия думи. Съвсем невинно и дори несъзнателно се създават провокацийки в такива теми.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9