Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146470 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 16, 2010, 20:12:23
Отговор #20

Неактивен kiriaka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте момчета. Много подробно заглавие нали  :D  Това ми е първото мнение тук, за това мисля да се представя. Казвам се Кирил и съм от София. Любовта ми към ретро колите датира от много малък, но едвам сега имам някаква финансова възможност да пристъпя към тях. Търся нещо евтинко, като за начало, искам да видя дали ще мога да се справям с реставрацията, защото технически не съм от най-грамотните, надявам се ентусиазмът ми да компенсира това. Бюджета ми е около 300лв, като ако се намери Taunus P3, P7b, или TC, може да се скочи и нагоре. Единственото ми желание е да няма прекалено много липси, тип-няма двигател, липсва салон и тн :D Общо взето това е, ако някой е виждал някъде позапусната кола, заслужаваща реставрация, или още по-добре ако има такава, която да продава, нека се обади. Тук, skype:gnosis_hack, или на телефон 0885750147, но телефона почти не го вдигам-често пътувам. Благодаря предварително!!!  :D  :D  :D
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 18, 2010, 02:04:35
Отговор #21

Неактивен kiriaka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте момчета. Това ми е първото мнение тук, за това мисля да се представя. Казвам се Кирил и съм от София. Любовта ми към ретро колите датира от много малък, но едвам сега имам някаква финансова възможност да пристъпя към тях. Търся нещо евтинко, като за начало, искам да видя дали ще мога да се справям с реставрацията, защото технически не съм от най-грамотните, надявам се ентусиазмът ми да компенсира това. Бюджета ми е около 300лв, като ако се намери Taunus P3, P7b, или TC, може да се скочи и нагоре. Единственото ми желание е да няма прекалено много липси, тип-няма двигател, липсва салон и тн :D Общо взето това е, ако някой е виждал някъде позапусната кола, заслужаваща реставрация, или още по-добре ако има такава, която да продава, нека се обади. Тук, skype:gnosis_hack, или на телефон 0885750147, но телефона почти не го вдигам-често пътувам. Благодаря предварително!!!

пс. Поствам темата тук, защото явно никой не чете темата в купувам, а пък и по-скоро за да питам дали въобще е възможно да се направи такова нещо. Моля някой модератор да изтрие тамата от купувам.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 18, 2010, 18:31:12
Отговор #22

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Здрасти Киряче,
бюджетът ти малко скромен ми се види. Това 300 лв за покупката ли ти е или общ бюджет ? ото не е достатъчно нито за едното , нито за другото. Въпреки това успех ти желая. За начало прегледай нашето мобиле или cars.bg и сложи горна граница 75-а или 80-а година и ще скокнат.
Поздрави
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 19, 2010, 00:00:39
Отговор #23

Неактивен kiriaka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
300-400 ми е за покупка-просто си представям как взимам нещо стойностно за 2000лв примерно и не се справям ... Искам да пробвам първо с нещо по-евтинко. Мерси за отговора!!!  :D
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 19, 2010, 01:01:35
Отговор #24

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Ми да ти дам на дедо старата Жига, щото за тея пари друго нема брат. Липси нема освен дъно, греди, прагове, долната половина на вратите  258 .
Сега сериозно - не си заслужава да си хвърлиш парите и труда за нещо , което няма да стане. А за тея пари не би могъл да вземеш нещо. Трябват ти поне 600лв. и дори те са малко щото в България хората си продават старите кочини вече като са пред разпадане, но ти вика "ретро е" и иска майка си и баща си. Моя червения Таунус му искаха 800лв., а състоянието му е плачевно и в следващия момент си взе некви глупави джанти от колата и свали с 200лв. Отделно проблем с документите - задължителен. И при двата Таунуса го имах - нищо плащано от години, жълти регистрационни табели, пети подред собственик или по-точно не щото бяха с пълномощни, та търсиш тоя в талона и ако имаш късмета да е жив и се оправите всичко е ОК, както стана при мен. За синия ми Таунус ми отне 5 месеца в издирване на собственика, КАТ и тн.
И все пак ако изпадне нещо ще те информираме  cheers
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 19, 2010, 18:53:51
Отговор #25

Неактивен kiriaka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Кофти тръпка  :D  Ами все пак ако излезне нещо, аз разчитам на изоставените по селата, на дедо Кольо, дето вика "Я да ти дам старата кочина". Някога може и да намеря  :D
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 20, 2010, 17:02:37
Отговор #26

Неактивен ma7e4k0

  • Публикации: 230
Батенце събери 1000лв поне за да стане нещо, за тея пари и читави лади няма вече ...
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Mercedes-Benz W126

Януари 31, 2010, 18:26:06
Отговор #27

Неактивен Illusion

  • Публикации: 80
Да, можеш да си намериш ретро екзепляр за малко пари, но НЕ, не можеш да направиш кола от него без да вложиш изключително много пари и нерви. Ентусиазмът е най-важното може би, но без средства и познания е абсурдно.
Вариантите да си вземеш ретро автомобил са няколко:
1) Взимаш за малко пари кола, която е под всякаква критика... без здрави ламарини... без запазен салон... с двигател, който се чуди да подкара ли колата или да изгасне во веки. В случая ти трябват малко пари да я вземеш, но страшно много, за да я докараш до някакъв що годе приличен вид. Няма да коментирам труда, който ще хвърлиш САМ.
2) Търсиш кола за малко повече пари, която поне е в движение и малко по малко започваш да подменяш всичко. В този случай ще разбереш и колко "лесно" се намират и частите.
3) Намираш някоя доста запазена и разчиташ на това собственика и да не знае какво съкровище притежава и да ти я даде за малко пари. А ще си най-големия късметлия, ако все пак тя е обгрижвана както трябва.
4) Събираш една доста добра сума пари и отиваш да си купиш ретро автомобил извън България.

Мисля, че в нито един от случаите не става въпрос за малко пари. Когато вземеш такава кола не се смята на каква цена я купуваш, а на каква цена ще ти излезе.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 31, 2010, 18:30:45
Отговор #28

Неактивен Illusion

  • Публикации: 80
Написала съм ти доста подробно мнение в другата тема: viewtopic.php?f=6&t=565  :arrow:
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Февруари 02, 2010, 01:48:21
Отговор #29

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Цитат на: "Illusion"
Да, можеш да си намериш ретро екзепляр за малко пари, но НЕ, не можеш да направиш кола от него без да вложиш изключително много пари и нерви. Ентусиазмът е най-важното може би, но без средства и познания е абсурдно.
Вариантите да си вземеш ретро автомобил са няколко:
1) Взимаш за малко пари кола, която е под всякаква критика... без здрави ламарини... без запазен салон... с двигател, който се чуди да подкара ли колата или да изгасне во веки. В случая ти трябват малко пари да я вземеш, но страшно много, за да я докараш до някакъв що годе приличен вид. Няма да коментирам труда, който ще хвърлиш САМ.
2) Търсиш кола за малко повече пари, която поне е в движение и малко по малко започваш да подменяш всичко. В този случай ще разбереш и колко "лесно" се намират и частите.
3) Намираш някоя доста запазена и разчиташ на това собственика и да не знае какво съкровище притежава и да ти я даде за малко пари. А ще си най-големия късметлия, ако все пак тя е обгрижвана както трябва.
4) Събираш една доста добра сума пари и отиваш да си купиш ретро автомобил извън България.

Мисля, че в нито един от случаите не става въпрос за малко пари. Когато вземеш такава кола не се смята на каква цена я купуваш, а на каква цена ще ти излезе.
ММММдаааа за съжаление колежката е напълно ИСКРЕНА И ПРАВА това е реалността
колеги  имам огромно желение И НЕ САМО АЗ  и всички останали колеги  присъстващи в този УНИКАЛЕН за България клуб и форум и все пак не искам да ви разочаровам по никакъв начин ,но в личен план както и да си водя счетоводството и ако искаш  да имаш нещо хубаво ще трябва да разполагаш със средства за да си купиш нещо хубаво
НАИСТИНА !!!!!!!
НЯМА КАЧЕСТВО БЕЗ ПАРИ .........дори в България ........има отделни случаи в които човек без да знае какво продава може да ВИ ПОДАРИ НЕЩО НАИСТИНА УНИКАЛНО ..и после какво ??ГОТОВИ ЛИ СТЕ  или ще го продадете за да искарате 200 лв ...
колко са ХОРАТА ???КОЛКО СА ХОРАТА В България притежатели на истински редки автомобили  , естественно че има много ЕНТУСИАСТИ ,но аз си мисля за това дали е правилно такива екземпляри да пътуват към НАДИН и други такива места и всичко да се поставя до пословичната Българска пестеливост  та дори и да става въпрос за единственни бройки автомобили в България..........къде отива това НАСЛЕДСТВО

 flag  flag  flag  flag
попаднал на рядък автомобил
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle