Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146603 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 18, 2015, 07:01:17
Отговор #200

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Много мнения,много нещо  8)) колега според мен вземи си нещо до 1000-1500 лв с регистрация и от там на сетне каквото сабя покаже  ::)
FORD - Found On Road Dead

Февруари 18, 2015, 10:43:27
Отговор #201

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Порше 924 е яка работа! Много ми допада на форма, а и съм сигурен, че поведението му е добро. Нямам ясна представа какво му струва поддръжката обаче. Люси може да каже.

Ха, за Поршенцето ми ли, ами, пяло ми е такива оди на радостта, а такива плачове ми е докарвало, че никоя друга кола толкова противоположни емоции не ми е давала.
Радостните симфонии с нея съм ги споделял и на возене, а и каране, с много и различни приятели, а разбира се, и разни мацки определено го харесаха на форма, ако и да не е 997 турбо еС.  :))
Плачливите моменти пък, хехех, съм ги споделял с нашия колега Петер1978, защото при едно весело каране на абитуриенти, колата се запали, и вината за това дори не беше и моя, /иначе Пешо караше де, та той бра страха при пожара  O:-) /, ами конструктивен дефект /често срещан при М44 2.5 литра от 944 модела мотора, който е в моето 924 еС/, предизвика изтичане на бензин.

Та, за Пошето по-късно, а тук ще си позволя и аз малко словоизлияния по темата охотно да дам, пък и от първа ръка мнения за много от споменатите коли.
Всъщност като най-първо, поздравления, че младия ни колега е избягал от клишето на Голф3-4 или Ауди А3, или пък е36, не че са лоши коли всичките тези де.
Аз като бях взел книжка преди много години, и бях още на 19, също ме съскаха повече за тогава по стари от мен на възраст спортни модели, или преко сили, коли връстници, роден съм през 1969 година.
Та, като взех книжка през 1988, първата кола дето си купих /още партийно с един съученик/, беше един така да го кажем- компактен спортен седан от 60-те години, реално 4 местен кабриолет- Триумф Хералд.
Колата беше 1959 модел, 1962 или 63 год. беше производство, и нали, беше няколко години по-стара от мен. На времето 25-26 години възраст за кола, като при при нея, ми се виждаха ужасно много време.
Изкарах с Триумфалата едно щастливо лято преди казармата ми, на хепи моторинг под небето.
И оттогава, та и до сега, приоритетно карам само и основно по-стари спортни или открити коли.

Та, по темата.
Колегата ДМС е прав, и е30 седаните /вкл. и тези с 2 врати/, и разни 190 Бенцове са малко скучни за млад човек, най-вече заради това, че освен че още се срещат редовно, и все пак са само седани като тип боди.
Алфите 75, и според мен са интересни коли /все пак аз и колегата Петер 1978 имахме последователно, аз след него, хубава 3.0 версия Америка, която обаче поне при мен взе да създава техн. проблеми/, но за 1-ва кола определено ми се виждат отн. ненадеждни и отн. скъпи за поддръжка, поне правилна такава.

Та така, на принципа на отстраняването, мисля че колегата фен трябва да махне от списъка за гледане всички седани и и въобще всички отн. бабешки на форма и коли, колкото и да са бързи, или колкото и да са надеждни.
Човек като още не е женен, и няма 5 деца нали, или 7 кучета, не му трябва да обмисля и да кара коли с 4 врати, или пък по-масови с 2 врати седани.
Сега, 2,5-16 и М3 са ама доста интересни седани, нали, но те хем ще са вече много скъпи на купуване , дори и у нас, хем ще са и доста скъпи за поддръжка.

Така че мойто мнение е за млад човек, да си търси основно купе на форма, може и кабрио.
Ако колегата го притеснява проблема с гурука като пазене, много спортни кабриото имат и хардтопи, с които джамбазите на старо ги продават, като БМВ Зет3 или Мазда МХ5 например.
И при закупване дори и на версии с хардтопи, като гледма сега цените пои сайтовете, може човек да се събере в рамките на 5000 лв. за хубав екземпляр от тези модели.

А ако визираме само купета и спортисти от 80-те, то избора според мен е следния.
1. На първо място - Хонда СРХ или Хонда 2 и 3 Ген Прелуд.
Приказни коли, всички от тях.
 Никога не съм притежавал нещо от Хонда, но съм карал на приятели и 1.5-12 клапана и 1.6-16 клапана СРХ, и Прелуди 1.8 и 2.0-16, и само мога да кажа- приказка, и като поведение на път, и като обща динамика а и като комфорт дори.
Въобще, каквото са напрвили японците от Хонда през 80-те, заслужава само адмирации.
2. На второ и близко място- Мазда Мх-6 купе 21 ген, на която платформа е напраен и моя Проб.
Много добра и прецизна за каране кола.
Но всъщност вече в БГ, ще е по-рядка и от Прелуда, а не е по-малко интересна.
Има я и с 4 завиващи колела версия.
3. Трето място, както колегата е писал- Тойота МР2, жестоко мидкупе също, даже го има и с тарга покрив.
Аз съм карал и съм доволен от поведението на път и на 2 ген, но дизайна и на 2 ген е наистина на осмукан бонбон прилича.
4. И стигаме до най-доброто съчетание на динамика и комфорт и емоция от 80-те, в рамките на твоя буджет- Поршето 924.
Но за него, а и за ползването на мойто от вече над 12 години време, ще пиша по-късно следобяд, че сега няма да имам време.
Та , колега, осмисли ако искаш първите 3 мои примера за коли, а по-късно и за Поршетата ще пообщуваме.
Поздрави.


« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 10:48:47 от USfan »

Февруари 18, 2015, 10:47:33
Отговор #202

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Остава сега и колегата zilog да се появи, за да коментира всички компетентни мнения и препоръки.

Февруари 18, 2015, 11:19:24
Отговор #203

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5102
Дори и да не се появи смятам, че коментарите тук ще са много полезни на хора в подобна ситуация.
Мисля, че темата е доста интересна.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 18, 2015, 13:21:34
Отговор #204

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Благодаря за доброто мнение за МР2! Засега не се продава!


MR2 AW11

http://hardtop.snimka.bg/automobiles/mr2.761011.34892676
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 13:54:58 от Speeder »

Февруари 18, 2015, 16:30:34
Отговор #205

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Щом е така, ето нещо друго в този стил :

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11346413887341227&slink=8w06y3

Февруари 18, 2015, 18:28:07
Отговор #206

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Има тема във форума от 2013 г. за тая точно кола и мисля, че в нея е изписано достатъчно за плюсовете и минусите на модела. Тогава се е продавала за 6000 лв, така че май се вмества и в ценовата категория :)
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4619.0.html
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 18, 2015, 19:03:36
Отговор #207

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Помня, че я имаше тук. Ама, не това беше причината да я дам точно нея. Причината е, че е изчистена, стегната и на не извънземна цена автомобил. Който има прост, здрав, лесен и евтин за поддържане двигател. За купето, не знам. Дори да я купи, ще има да дава газ поне 2-3 години, докато нещо се откачи. А, ако я поддържа и пази през годините, може да й се радва човек и повече време. По-евтин аналог е от този японския. По-ръбеста и 80-ташка е. Сигурно, японката е по-добра от този Фиат. Със сигурност е и скъпотия, само като погледнеш под капака на двигателя. Реалността е такава, че каквато и да е японка, 20+ години самурайско каране, няма начин накрая де започнат да дефектират части, възли, дори агрегати. Не случайно го бутам да търси много запазен автомобил, дори бил той производство на Италия. Те и двете тези концепции са с бутикови части. И все мисля, че Фиата е по-лесен за стопанисване и с по-лесно намируеми части. Били те и декоративни.


Февруари 18, 2015, 19:37:25
Отговор #208

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Нека да споделя и аз мнение, макар и марката, на която съм фен да не е в избраната целева група.
Ще си позволя да го направя, понеже се спомена някъде по- нагоре, че колата, която в момента продавам, е добър вариант.
Без значение колата.... Ще споделя мнението си за опелите изцяло... За опелите със задно предаване- само над тях имам наблюдения.

Намериш ли класически опел със задно предаване с добро купе- според мен ще ти докара усмивка- манта, монца, сенатор, рекорд, кадет, аскона.
Избор от модели има- въпросът е дали искаш по- бърза и по- спортна кола или пък по- луксозна и по- комфортна. Целта дали ще бъде пътувания из България или писта автомобил.
Жалко е, че в България са малко опелите с добро купе, защото за мен, това е най- важно.
Всичко останалор- мотор, кутия, спирачки, окачване- се намира. Или се прави- въпроса е до каква степен се цели оригинал.

Пожелавам успех и дано мненията на всички помогнат, ако не на теб, може би на някой друг, запален по класическите автомобили.

Февруари 18, 2015, 19:45:07
Отговор #209

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Добре, мисля да напиша за последно в тази тема - ако колегата все пак се появи отново, аз ще му предложа още един интересен вариант, като имам предвид, че споменава и Шкода 120 в списъка. Разполагам със спортния й вариант 130 Рапид, който не е много по-мощен - около 60 коня е, но поне като дизайн не може да се нарече бабешки. Няма да се спирам подробно сега на качествата - плюсове и минуси, но като цяло е все още бюджетен модел със сравнително евтина поддръжка, като изключим някои по-дефицитни и екзотични в сравнение с базовия модел части, с които е добре да се запаси всеки собственик, ако му изпаднат на добра цена. Както споменах, има варианти за силов тунинг на тези малолитражни мотори до около 100тина коня във вариант за нормално каране. Та ето го моя красавец:

Разликата в момента от състоянието на снимката е, че за съжаление голямата лятна софийска градушка го свари на улицата и все още не съм му оправил щетите по ламарините, само смених челното стъкло с чисто ново. Мислех да опитам първо с метода за изваждане на вдлъбнатини без пребоядисване, но майсторите след градушката бяха претоварени с работа. Иначе колата е в състояние сядаш и караш, ще обясня подробно какво е сменяно лично на колегата, ако прояви интерес. Цената ще е доста под тавана, който е предвидил. Знам за момента още един от същия модел Рапид, който ще е идеален като донор за резерва на дефицитни части, понеже се продава на почти символична цена от мой познат.
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 19:47:53 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.