Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 147201 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2015, 21:22:08
Отговор #220

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Живков е предупреден, предупреждавам и останалите.

Спрете с междумарковите закачки!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 19, 2015, 21:54:00
Отговор #221

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Не мисля че един човек може да каже на друг какво да хареса и после да му се радва. Предполагам никой от вас не би позволил друг да му се меси в избора на автомобил или жена примерно  :P. Щом пича тръгва с такъв въпрос, значи въобще не е наясно какво харесва и въобще не му е работа да се захваща с нещо от което ще се откаже бързичко, щото не му е присърце, не му е дошло отвътре.

Февруари 19, 2015, 22:25:57
Отговор #222

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Там е работата, че човекът не е поставял така въпроса, но някои колеги тук се опитаха да му вменят своите лични вкусове и оттам идва объркването. Аз например не съм предлагал шкодата от някакво лично пристрастие, дори преди това препоръчах БМВ и Хонда, като най-подходящи според мен. Шкода 120 също фигурираше в списъка му, макар и на последно место. След като разбрах за коя точно кола в Мобилето става въпрос подкрепих този вариант, защото й знам историята, че е правена с голям мерак за личен кеф, а не за продажба с цел печалба... то каква ли печалба може да има в подобни проекти? По-скоро е точно обратното. Колата е тип "сядаш, караш и се кефиш", няма нужда от дълги реставрации, модификации и ходене по мъките, които да те откажат... всичко това вече е направено, придружено и с тунинг, в голяма степен компенсиращ недостатъците на модела, споменати надълго и нашироко от Живков.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2015, 22:59:56
Отговор #223

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре. Вярно е, че попрекалих. Беше с цел, да не се прилагат такива неща върху иначе заинтересован от тази мода автомобили човек. Ок, няма да се заяждам повече. Очаквам с нетърпение решението на колегата. Да видим, каква кола си е харесал. При наличието на такава тема, пълна с всякакви модификации, трябва вече да реши какво ще придобива. И да ни информира за придобивката. Дружно да му я честитим, най-накрая. Че, гледай каква дискусия стана. Притеснихте администрацията чак. :D 

Февруари 21, 2015, 07:10:17
Отговор #224

Неактивен zilog

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте!

Тъй като не бързам с покупката, реших да търся фиат 131, все пак ми е най-много на сърце, пък и баща ми много би се зарадвал на такава кола.  :)

Поздрави.

Февруари 21, 2015, 09:51:10
Отговор #225

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Поздравления, много правилно решение - хем сантиментално, хем разумно. Рядък и интересен за Бг модел и с не много сложна поддръжка. Единствения проблем е, че у нас май не останаха читави екземпляри, моят съвет е да опиташ с внос от Италия - началното вложение ще е малко по-голямо, но затова пък после главоболията по-малко :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 23, 2015, 17:22:47
Отговор #226

Неактивен zilog

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте!

Намерих един фиат, цената е добра... ще го реставрирам, но изникнаха два въпроса.

Колата е бракувана, четох темата "Бракуване и пускане в движение на автомобили", но възможно ли е наистина да се пусне в движение и какви са условията за това?

Дали има колега, който да има репатрак, за да докараме колата до София (ще заплатя, разбира се) или поне да ми бъде препоръчан някоя фирма, която да не изисква неприлично много пари за тази услуга?

Февруари 23, 2015, 17:26:08
Отговор #227

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
На първия ти въпрос може да се отговори по-подробно,ако кажеш как е бракувана,има ли някакви остатъци от документи и т.н.
Няма ли казус като твоя в темата за пускане в движение?

По отношение на репатрака, ето ти начало за търсене:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,959.0.html

Март 03, 2015, 21:37:42
Отговор #228

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте,
Ако темата ми е в нарушение на правилата моля да я изтриете.
Та на кратко- запален съм си по колите. И то доста. Уви- умея само да ги чупя както се казва. По настоящем имам 2 хонди сивик, като едната  е с двойни карбове и е готина за каране кола. Уви, стават масови вече и това ме отказва да влагам в нея повече лев. Индивидуалист съм си.
Хареса ми това http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,3234.0.html . Особенно го има в тъмно син металик на снимки и смятам до около 2г, ако не ми мине котка път да си потърся едно такова. Все пак трябва да събера пари първо за колата и за началото на реставрацията. До тогава ще си карам хондите.
Замисъла е да отделя едни 8 хил за старт. Да се купи кола, дори и в такова състояние и да се откара на боя, кърпене и всичко да си е както си му е реда. После съответно и окачването и двигателя. Ама тук вече ми изникват някой въпроси. Карам по повечко- 30-50хил на година с личната ми кола си ги нямам за нищо. От там ще трябва колата да се преправя за електронен инжекцион. Едно, че е по- надежна, едно, че искам да има и ГИ. Другите ми условия са хидравлика на волана и климатик. Знам, че кола 76та ги няма тези работи, та няма да е точно ретро, а малко осъвременена, но пък ще я пазя като писано яйце.  Едни готини джанти, звукоизолация и качествена музика, като вида й ще е стоков, 100%. Въпросите ми са- това подходящо за целта автомобилче ли е ? Малко повече инфо за него да има някой ?  В нета ги дават по 110-112к.с., горе долу става, а и това е лесно и е за накрая. Да ми препоръчате нещо аналогично на това, та поне да имам избор, като се разтърся.

п.п. Само да ви помоля да не ме убивате. Все пак съм само на 28г.  >:D

Март 03, 2015, 22:02:41
Отговор #229

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Здрасти колега.
Ако искаш кола с клима, защо не търсиш такава? Някоя голяма американка примерно!?
Това с инжекциона ми се вижда доста мисията не възможна. Твърде много пари трябва да вложиш в измислена инсталация. По скоро карбуратор с обикновена газ. Тези двигатели нямат нужда от инжекциони. Да е някое моно, да мислиш да го преправяш защото харчи много обикновената газчица, пък не върви.
Според мен ако ще караш нещо ретро за евридейка, то ще е хубаво да вложиш повече пари в окачването. Там да направиш промените. Така че при следващ ремонт да намираш части, пък и да е възможно по здрава за да удържа на дЮпките.
Аудито е хубаво, рядко. Но не виждам как да го направиш да има клима и да изглежда автентично. За мен това ще е чисто окепазване на колата. Все пак ако си решил, имаш пари. Ти определяш музиката. Но трябва да имаш на представа визуално какво създаваш (поръчва), за да не стане после и ти да не искаш да го гледаш.
Това е от мен, с моя скромен опит.
Успех от мен и се надявам в скоро време да се похвалиш с интересна придобивка и да ни държиш  в течение с развитието и. Пък и на някой събор да се засечем.
0890192949 / 0887192949