Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2015, 19:52:47
Отговор #270

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Наистина на много колеги им писна от подобни "казуси" и колегата победовод е напълно прав в отговора си. Не искам да обидя никого, но навсякъде е пълно с хора, които не осъществяват навременна и грамотна поддръжка на колите си. Има определен брой регулировки на отделните системи (най-вече горивна уредба и запалителна уребда), които ТРЯБВА да бъдат изпълнени и то в сроковете указани от завода-производител. Без значение дали колата е почти нова или навъртяла километри. Важно е защото едно зле регулирано запалване може и задължетелно ще извади от строя всеки автомобил с контактна запалителна система. А ако тези регулировки се направят неправилно, то тогава резултата ще е още по-лош. ГАЗ 24, специално, работи дори и при най-лоши условия на работа, поради изключително издръжливият си двигател. Ако тази кола те оставя на пътя постянно, то това значи че има нещо абсолютно неправилно в експлоатацията или обслужването.
Много точно казано.Аз само ще допълня, че има и другия момент.....човека си е просто карък.Неискам да убиждам никой но Аз лично познавам няколко такива човека.Просто до каквато техника се докостнат всичко се скапва в ръцете им.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Юли 18, 2015, 21:11:08
Отговор #271

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А, да си се досещал за това, че е възможно човека да е случил на дефектна бройка ? Нима смяташ, че 100% от продукцията на ГАЗ през 80-те години, особено в края на 80-те е перфектна ?  :) Особено, както по традиция руснаците внасяха в България предимно шкартото. И не само Волга. Не знам за друга държава, освен България, която да е била такъв отпадъчен контейнер. Изключвам Кореком, защото в него се продават експортни серии. Другите, сдяланите - Мототехника. За на папад, сериите са различни от предназначените за СИВ. Коренно различни, като качество. Те, даже си имат специализирани колективи с началници, които се грижат за реализирането на тези бройки. :)) Минават под лупа всяка и подбирани най-качествените части, дори западни компоненти фабрично вграждани. Хората с Варшавите, стриктно наздирават тези с Жигулките, като накрая всички се отчитат пред онези с Волгите. За да могат накрая, всички да блеснат сред онези с Фордовете, Пежата, Мерцедесите, БМВ-тата, Алфите и Кадилаците. Много са хубави експортните серии. Със страхотни антикорозионни покрития. И цветови комбинации на боя/интериор. А, останалите, предназначени за вътрешен пазар - сглобяват се, както дойде. И с каквото има по складовете. Като не е задължително всяка ламарина да е без ръжда и във всеки фар да има лампа, но е задължително да си провереш всяка гайка и болт по предницата. Като за начало, де. Понеже, историята и фактите, помнят далеч по-плашещи липси от тази на една билуксова лампа или такава за светлина за заден ход. Та, хайде, може да се мине и без каръците. Човека е можел да закара Волгата в автосервиз още по неговото си време, когато я е карал активно. Един-два-три бригадира като се съберат и ги хване яд, че Волгата не работи адекватно, много точно и чевръсто ще бъде принудена да бъде в кондиция, каквато й приляга. И пак зависи, къде се ремонтира, в каква база. Защото, ако се сещаш и за това, че имаше и такива специализирани сервизни бази, отново за Волга. Където нищо не се ремонтира, а директно се изсулва от колата и се сменя с чисто ново. Разбила й се предницата, двигателя оливал масло и е за ремонт, много важно. Целия преден  мост се сваля, понякога за да е по-лесно, заедно с двигателя. Без трансмисията. Сандъците, стоят и чакат да бъдат отворени. Вътре има чисто нов преден мост, а в другия- чисто нов двигател. Монтира се цялата предница, монтира се двигателя, стартира се Волгата и е отново на пътя. Защото е прекалено важно, тя да бъде в движиение. Там, няма кой да ти ремонтира цилиндрови глави или да ти пренабива втулки, ризи, шарнири, главини. Старото се сваля и се монтира новото. Отвъд тези места, всичко е един грандиозен ТНТМ, където буквално от нищо се прави нещо. Ти, в това положение, какво ще правиш ?  Нямаш достъп до базата с новите части, понеже колата ти не е държавна и си господин никой. Ок, това как да е. Остава ти сервизната база, обаче тя е в град, който е на 100 километра от твоето местодомуване ? Е ? Не си единствен там, обаче. И ?  :-\ Пеша ли ще ходиш, ще чакаш кефа на ръководител звеното или ще сменяш в една посока два пъти автобусен маршрут ? Когато си така, започваш да си правиш сам колата. Можеш- не можеш, караш я. Дори това да внесе проблеми в работата на двигателя, не е повод за определение карък. Волгата е каръкоустойчив автомобил. Тя, не се влияе от каръци. Твърде много войни и сражения е преживяла нейната технология, за да бъде смущавана просто така.  :))


А, това, че аз питам за разни нейни части и конструктивни подробности е друга работа. Което също е интересно. Не съм имал интерес към модели, по-нови от ГАЗ 3102.  :)За това и не съм наясно с тяхните особености и реалности. Предполагам, че са по-криви от старите Волги. И вероятно все има някой панел, който стърчи или не съвпада със съседния му. Това са само предположения, де. Но, като се замисля, че преди години натисках Момчил баш за такива нови Волги. И аз да си купя една от тези, заоблените. Защото, хем е Волга-хем е модерна, като западна кола. Съветска ремонтнопригодност, нещо което е познато и не буди смесени чувства. Още тогава ме отказа, хладно. :)) Та, не успях да разбера на практика, дали съвременните ГАЗ имат качествата на ГАЗ 24 или 3102.
« Последна редакция: Юли 18, 2015, 21:21:40 от Тодор Живков »

Август 17, 2015, 21:06:56
Отговор #272

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Аз пък случайно мернах тази кола и веднага ми хареса! Тук-там има ръжди, но като цяло линията е добра и ще бъде една сравнтително бърза и лесна реставрация. Утре ще я прекарам до нас.




Август 17, 2015, 21:13:55
Отговор #273

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тази е само малко по зле от колата на Стефчо :D

Август 17, 2015, 21:29:32
Отговор #274

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хахаха Теооо ...то по тази кола много работа нямаа, удряш един пясък и изчезвааа  8))

Август 17, 2015, 21:31:28
Отговор #275

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Гледам, че горе пише ОЛХ, любопитно ми беше какво продават, каква е идеята, но нещо не намерих такава обява  :)

Август 17, 2015, 21:53:21
Отговор #276

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Гледам, че горе пише ОЛХ, любопитно ми беше какво продават, каква е идеята, но нещо не намерих такава обява  :)
Свалили са я защото междувременно се е доразпаднала .......

Август 17, 2015, 22:10:50
Отговор #277

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Дискутират я във фейса на Ретро музея.

Август 18, 2015, 11:58:19
Отговор #278

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Щели да я реставрират...ахахахахахахахаха
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 18, 2015, 12:00:45
Отговор #279

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Аз искам само да я наснимам, в този автентичен екстериор  8))