Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2016, 13:33:53
Отговор #310

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
У нас има доста фенове на този модел, но всичко зависи от цената - малко хора тук биха платили колкото един германец примерно, а тези които могат да си го позволят вероятно ще предпочетат да си вкарат колата директно оттам, а не чрез нашенски джамбази... в конкретни цифри не съм подготвен да говоря, виж по мобиле.де и италианските борси как вървят средно цените и си направи смтка дали е изгодна офертата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 22, 2016, 13:52:30
Отговор #311

Неактивен ognemir

  • Публикации: 32
по принцип на мен това ми е ясно че тук има много фенове на модела но повечето нямат възможност да платят сериозна цена.Колега krankenstein  ти знаеш много добре жълтото интеграле - репликата което се въртеше в мобилето никой тук не посмя да го купи но дойде италянец от Италия веднага го прибра.Така че по тази логика на мен тук пазара на тези коли ми е ясен,не разчитам много на него.Въпросът ми е дали е просто е актуална кола защото не  е другото ауди 2.2турбо куатро а е само на предно и друго понеже не виждам по чуждите сайтове такова ауди автоматик искам да се изкаже някой, който има преки наблюдения върху модела

Април 22, 2016, 14:40:39
Отговор #312

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Може ли да пуснеш някоя снимка на колата? Автоматикът ме навежда на мисълта, че може би е било експортен модел за щатите или пък нещо поръчково за Швейцария примерно. Щатските версии са с по-големички брони и 4 отделни фара, както може да се очаква :)


http://www.automobile-catalog.com/img/pictonorzw/audi/PA765_81__mid.jpg

Колкото до Интегралето, не ме учудва кой го е купил накрая, а по-скоро схемата да се докара първо от Италия, а после да се реекспортира пак там... вижда ми се разумна само ако у нас се работи и реставрира нещо по колата.
« Последна редакция: Април 22, 2016, 14:47:09 от dido1903 »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 22, 2016, 15:21:23
Отговор #313

Неактивен ognemir

  • Публикации: 32


Април 22, 2016, 18:44:53
Отговор #314

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тази е от фейслифтовите след 85 г. и много добре изглежда поне на снимки  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 22, 2016, 21:27:25
Отговор #315

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Тази е от фейслифтовите след 85 г. и много добре изглежда поне на снимки  :)

Напоследък се вдигнаха и тук поне теоретично цените на такива тип Б2 ръбести купета само с предно и без турбо. Между другото, има и версии Куатро на тесните калници, но пак са без турбо както всички тесни калници Б2 купета.
Ами по Горубляне в течение на 1 година 2 броя такива купета внесоха. Не бяха пускани по обяви и двете, като се разхождах там ги мернах и се поинтересувах.
Доста бити бяха състояние, без никакви екстри, едното даже 1.8 мотор.
И двете разбира се бяха само с предно, и на по 200000 едното, а другото цели 300000 км. пробези.
Искаха им по 8-10000 лева, не знам дали са ги продали.

Април 22, 2016, 22:53:37
Отговор #316

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За тази конкретно от снимката явно съм познал, че е щатско изпълнение, затова няма и преден номер. Продава се още от 2013 г, ако оттогава не си е сменила собственика, но поне снимката е абсолютно същата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 22, 2016, 23:09:02
Отговор #317

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Off topic:
На мен пък ми се струва малко неуважително и обидно във форум,в който ентусиасти връщат скрап към живот да се коментира покупка на ню-таймер за препродажба с цел печалба.И то от член на форума,чието участие тук е само поради търговски интерес съдейки по мненията му.
Лично мнение,несъгласните моля да се абстрахират от поста ми  ::)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 08, 2016, 20:59:40
Отговор #318

Неактивен 406fan

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте колеги,
Казвам се Ангел, на 33 години от Пловдив. От скоро съм член на форума, но сигурно вече половината теми успях да изчета. Възхитен съм от знанията (и умиенията) които притежавате за класическите автомобили. От години имам мерак да притежавам и аз такъв. Всъщност даже повече от един -  волга газ 21 ми е мечта още от детските ми години, а напоследък доста се заглеждам по пежо 404. Преди няколко дена в мобилето видях едно русенско 404 бензин, мисля че беше 70-ти набор и даже е коментирано в една от темите тук. От тогава нещо постоянно ме човърка и мисля тези дни да отида да го видя и ако ми хареса да го взема. Преди това обаче имам няколко въпроса. Мислите ли, че този автомобил е подходящ за първи ретро автомобил? Имам голям мерак, но ограничен бюджет за проекта - до 6000 лв. включително и сумата за придобиване и транспортиране. Целта ми е визуално и технически много добър автомобил, колкото се може по близко до оригинала, но без да се вманиачавам по 1000% заводско състояние. Ако проекта се случи колата ще се кара активно през по голямата част от годината с изключение на зимният сезон, но няма да е everyday car.
Да уточня, че си падам малко перфекционист, но пък съм с две леви ръце, каквото мога ще си правя сам, но по голямата част от работата ще се върши от  съответните специалисти. Приемам всякакви мнения и насоки. Благодаря.

Октомври 11, 2016, 16:49:59
Отговор #319

Неактивен russian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Върл привърженик на автомобилите от соц лагера. :)
Здравейте приятели. Нов съм във форума, направих си регистрация днес. Изключително много съм запален по руските автомобили, като цяло, но по - конкретно към марката ВАЗ. Закърмен съм с Лади. През моето семейство са минали не една и две Лади, а цели 5, но това е друга мноооого голяма тема. :) Та да се върнем към въпроса, поради който пиша тук. На 20 години съм и като първа кола имам голф 3, благодарение на който за 2 години и половина опит зад волана завъртях скромните 60 000 км. Никога не ме е оставял, а и няма. Въпроса е, че някак си ме влечат ретро автомобилите. Искам да взема кола, която да не е за каране по най-идиотския начин, за чупене, за работа и т.н. (точно както в момента се карат 80 процента от руските возила в страната), искам кола която ми носи удоволствие докато я карам. Кола с която да си почивам, да релаксирам и да ме презарежда. А именно - някой ВАЗ. Дайте своите мнения, по въпроса, предложете ми някоя запазена гаражна кола. Колата на вашия възрастен съсед, познат, баща, братовчед, дядо/ :)  Някоя лада, която я няма в ''мобилето'', ''карса'' и т.н. сайтове, където цените на такива сносни автомобили започват от 2 000 лв. нагоре. Сиромах човек съм. :) Богат студент няма. Но има един студент с мечта. :) Мечта, за която мисля всеки ден и която не ми дава мира. Моля помогнете! Ще ви бъда много благодарен. Посъветвайте ме, към какво да се насоча като модел и т.н. Пак благодаря и очаквам да пишете под моята тема. Поздрави!