Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 11, 2016, 17:30:40
Отговор #320

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Насочи се към ВАЗ 2121, с хоризонтален стоп. Кой лададжия има такава...

Октомври 11, 2016, 17:32:01
Отговор #321

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Здравей колега, първо не си писал в правилния раздел, но модераторите вероятно ще се погрижат... както винаги :) По въпроса, излизат такива ладички и на по-поносими цена, но за 500-1000 лв няма как да очакваш идеално състояние, все ще има да се прави нещо по нея. Дори гаражна и не карана много /а може би точно затова/ вероятно ще има проблеми от застояването със спирачките, гумените маркучи и др. Затова ще се наложи останалото до 2000 лв /примерно/ пак да го инвестираш, но постепенно а не наведнъж. Колкото до модела, щом сте имали 5 лади вероятно си запознат и си имаш някой най на сърце. Като цяло по-старите са по-красиви, с повече хром, но и с по-малко лукс, доста далеч от съвременните изисквания. По-новите - 5-ца, 7-ца, Самара, както сигурно знаеш са произвеждани чак до новия век, така че е по-вероятно да намериш нещо наистина запазено, пък и доста по-комфортно... вече твоят вкус определя кое ще ти носи повече кеф :) И в заключение, потърси кола и още мнения в Лада форума, ако все още не си го направил. http://forum.ladaclub-bg.com/

п.с. както е писал колегата, добър вариант е и Нивата - произвежда се от 1977 г. до... днес, но вероятно добре запазен по-млад екземпляр няма да ти е по джоба, а тези споменатите със стоп от 2106 на 99% са вече много изгнили и амортизирани предвид експоатацията... затова и не останаха лададжии с такива :)
« Последна редакция: Октомври 11, 2016, 17:37:35 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 11, 2016, 17:54:43
Отговор #322

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Само внимавай да не попаднеш на някоя с виетнамски разпределителен вал (от бамбук) ;D
Щом търсиш ще откриеш "своята лада".
Успех!
retrobs.com

Октомври 11, 2016, 18:05:50
Отговор #323

Неактивен russian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Върл привърженик на автомобилите от соц лагера. :)
През далечната 1975 година дядо ми, Бог да го прости вече, купува чисто нова ВАЗ 21061 1500с от Кореком цвят охра. Кара я до 1982, след което я продава на 100 000 км за цена, почти двойна на тази, за която се предлага в Мототехника. През 1982 г. купува втора чисто нова ВАЗ 21061 1500 с от Кореком цвят патладжан. С нея става същото. Кара се до 1988 г., когато се продава горе долу на същите километри като първата и се купува ТРЕТА Лада 2107 1500 чисто нова от Кореком бежова на цвят. Кара се до 2004 година и се продава на 450 000 км. БЕЗ ДА Е ОТВАРЯН ДВИГАТЕЛЯ! Той самия мина за няколко години през Опел Аскона 1.3 бензин, след което купи последната си ВАЗ 2105 1500 кубика с верига и 5 степенна скоростна кутия, същия цвят като 7-цата. С нея си и почина. След това тя се продаде. А междувременно баща ми караше ВАЗ 2101 цвят охра и 1200 кубиков двигател, който закова беше изхвърлен и заместен от 1300 кубиков двигател с ремък от петица... :) Абе въобще доста лади минаха през семейството ни, но в момента ... Уви, няма.. :( А това е мечтата ми както вече казах. :) Лично на мен ми харесват най много моделите 21061, 2107, не на последно място и ''Жигулата'' - 1200 с или 1300, но не първата, а по ''новичките'', които са с другите брони и стопове. :) Пак повтарям ако имате някой ваш възрастен съсед, роднина, приятел или просто познат, някой който пази красавицата си още от едно време в гаража и през всичките години на експлоатация  се е грижел за нея и я е съхранил и ако е решил да я продава, но не е качена в интернет, не се колебайте да ми пишете!!! Ще бъда много признателен на човека, който по един или друг начин ми помогне да се сдобия с едно такова бебче. Благодаря ви много.

Октомври 12, 2016, 10:35:32
Отговор #324

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хубава лададжийска история, дядо ти явно често е ходел на гурбет в чужбина, щом е имал възможност да си купува толкова корекомски лади ;) Моята лададжийска история е по-скромна, но пак доста продължителна - от1976, когато баща ми купи зелената 2102 комби от Мототехника и аз като първокласник тогава за пръв път седнах върху найлончетата на седалките - още помня миризмата на ново :) Премина в мои ръце през 1988 г на няма и 40 000 км, когато взех книжка и я карах като ежедневка чак до 2005, когато се роди синът ми и по този случай купих по-модерната Шкода Фелиция. Ладичката вече не е моя от няколко години, но за щастие я чака спаение и пълна реставрация, а не скраб.
Не помня имаше ли такава тема във форума за спомени със старите семейни коли, но е много заразително, когато някой разкаже тези спомени... Колега, желая ти да намериш каквото търсиш и лададжийската ти семейна сага да продължи :)

p.s. по селата и малките градчета все още се срещат доста запазени гаражни ладички, при пътувания в провинцията често виждам или се разминавам с такива. Добра идея според мен е, като пътуваш да спираш и да заговаряш собствениците - за повечето от тези хорица 1000 лв все още са солидна сума. С тия пари после могат да си купят примерно някой 20+ годишен Пасат комби, който ще им върши повече работа, щото е по-голям и здрав. Иначе по фенските форуми на запазените гаражни коли се гледа вече с друго око и едва ли ще намериш някой да ти продаде евтино, дори да е на дядо му или чичо му...
« Последна редакция: Октомври 12, 2016, 11:02:25 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 12, 2016, 11:21:15
Отговор #325

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... не на последно място и ''Жигулата'' - 1200 с или 1300, но не първата, а по ''новичките'', които са с другите брони и стопове...

Ето я, няма какво да се чудиш: http://www.cars.bg/c1804957

Октомври 12, 2016, 11:59:30
Отговор #326

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Явно има...
Някоя лада, която я няма в ''мобилето'', ''карса'' и т.н. сайтове, където цените на такива сносни автомобили започват от 2 000 лв. нагоре. Сиромах човек съм. :) Богат студент няма. Но има един студент с мечта. :)

Ето я, няма какво да се чудиш: http://www.cars.bg/c1804957
Атанасов от Варна? Това изглежда е някой от излишните експонати на варненския ретро музей...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 12, 2016, 13:53:38
Отговор #327

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
здр имаш поща

Октомври 12, 2016, 14:01:05
Отговор #328

Неактивен russian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Върл привърженик на автомобилите от соц лагера. :)
видях и съм ти отговорил колега

Октомври 24, 2016, 21:42:43
Отговор #329

Неактивен marabunta

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте приятели и колеги. Има една обява за костенурка " http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11414745595064080&slink=g6fnqb ", която се върти от поне 2 години. Разговарях с приятния собственик на автомобила. Ще ходя да я гледам, но ще се радвам, ако някой даде адекватна и полезна информация. Снимката в обявата е от 2004г.  :)...