Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146379 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 21, 2018, 20:14:32
Отговор #350

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Поне да скоро по Мобилето.Бг за 4000 лв се продаваше един много хубав на снимки ТЛ.
Бяха си направили труда да му снимат прагове, дъна, ръбове на врати.
Бял беше, и приличаше да е само козметично пребоядисан, а да е бил добра субстанция и не много амортизиран преди освежаването на боята.

Март 22, 2018, 10:03:54
Отговор #351

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Там е работата,че аз искам да е карам 2-3 пъти в седмицата,а лятото и на по-дълъг път.Просто много ми харесват старите автомобили, за това си търся и w123 дизел,много са здрави и стават за всекидневно.Съжалявам,че продадох моята наскоро.Гледах едно Рено до оня ден в мобиле,беше обявено на 3800eur,много запазено.Заради него питам,но явно и цената е доста висока и не е подходящо за редовна употреба.Благодаря за съветите!

Март 22, 2018, 11:12:01
Отговор #352

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, за чвста употреба определено по-добре е 123-ката, все още се намират сравнително лесно части за нея, пък и има доста богат избор от коли за купуване, по-масови са... но това означава и, че едва ли ще се обръщат след теб на улицата, освен ако не е в някакво изключително лачено състояние.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 22, 2018, 11:23:11
Отговор #353

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Плюсове
Рено 16 има страхотна возия. Горни скорости. Кола на годината за 1965г. Интересно е, че разстоянието между предна и задна гума е различно отляво и отдясно. Съответно калниците са различни. Това заради задния мост на торсиони.
Аз лично го харесвам много като дизайн.
Предно предаване

Минуси:
Гние много, ама много. Повечето са карани до смърт и не са поддържани още по време на соца заради трудната доставка на части.
Моделът е масов и някога ги имаше много из София - не е някаква екзотика.
Най-вероятно и сега ще е трудно намирането на резервни части, и най-дребната повреда ще изисква чакане на доставка.
Не е някаква бегачка - върви посредствено по съвременните стандарти, но е достатъчно динамично, за да не изостава с много от потока.
Предно предаване.

Март 22, 2018, 13:28:54
Отговор #354

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Абе двулитровото TS си понавървява доста особено в сравнение с нашите соц бангии, освен ако не са тунинговани де :) И дори да е било масово преди, сега си е направо екзотика в сравнение с W123, които са и по-модерни освен другото, да не говорим колко разпространени са все още дори като ежедневки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 22, 2018, 13:37:53
Отговор #355

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Двулитрово? Стана ми интересно и се поразрових. Най-големият мотор в тази кола е 1647 кубика с 94 коня. Което по само себе си не е малко.

Март 22, 2018, 14:16:59
Отговор #356

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Двете ми Те Ес. бягаха като изоглавени но разхода беше голям.Последните от производството се водеха ТХ...Разликата от другите беше следната.....4 квадратни фара с много икрасива пласмасова решетка......кожен салон.........долни  скорости......друга визия на джантите.....люк....и двигател 1,7.Сиггурен сьм че ТХ в БГ в момента не е останало..Красота.

Март 22, 2018, 14:45:44
Отговор #357

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Двулитрово? Стана ми интересно и се поразрових. Най-големият мотор в тази кола е 1647 кубика с 94 коня. Което по само себе си не е малко.

Ха, колегата Митко както винаги, е чел леко недостатъчно. :))
Разбира се, че няма Рена от 60-те години модели, с предно с 2 литра точно обем, и няма и чак до епохата на края на 70-те, и дебюта на наследника- 18, и купето Фуего.
Големия 2.2 литра мотор четвъртак пък дебютира в 20, ако не се лъжа.

Иначе и на мен ми любимо на визия ТХ с 4-те фара, особено ако е син металик, и със серийните май при тая версия- зелени стъкла.
« Последна редакция: Март 22, 2018, 15:10:13 от USfan »

Март 22, 2018, 15:07:06
Отговор #358

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Точно така....син метлик и сльнчеви стькла.......нямаше по красива кола през. 70 те години..........тьрсих много тогава ТХ...но бяха рядкот........иначе вторият ми Те Ес.  го купих на 67000  км.След като го продадох дьлго време го караха...такси.

Март 22, 2018, 15:51:20
Отговор #359

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ха, колегата Митко както винаги, е чел леко недостатъчно. :))
Разбира се, че няма Рена от 60-те години модели, с предно с 2 литра точно обем, и няма и чак до епохата на края на 70-те, и дебюта на наследника- 18, и купето Фуего.
Големия 2.2 литра мотор четвъртак пък дебютира в 20, ако не се лъжа.
Прав си, рената много не са ми тема... стандартния най-голям мотор за моделите Рено с предно предаване от тази епоха май е 1.7, но наистина се усеща да върви поне като двулитров. Инжекционните варианти спокойно надхвърлят 100-110 коня, което си е сериозно постижение от такава кубарура на серийна шосейна кола по онова време.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.