Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2020, 20:04:50
Отговор #390

Неактивен Larn

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте. Аз съм един младеж, който има страст към стари автомобили. Искам да закупя легендарният за мен Москвич 401 и да го реставрирам бавно, тъй като нямам възможност да закупя направен и лъснат.
Искам да попитам има ли части в бг за реставрацията и къде мога да намеря подобен автомобил тъй като търся из добре познатите ни сайтове за обяви, но не намирам

Април 09, 2020, 20:12:06
Отговор #391

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Здравейте. Аз съм един младеж, който има страст към стари автомобили. Искам да закупя легендарният за мен Москвич 401 и да го реставрирам бавно, тъй като нямам възможност да закупя направен и лъснат.
Искам да попитам има ли части в бг за реставрацията и къде мога да намеря подобен автомобил тъй като търся из добре познатите ни сайтове за обяви, но не намирам
Opel Kdett
retrobs.com

Април 09, 2020, 20:17:45
Отговор #392

Неактивен Larn

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Opel Kdett

Мисля че направен ще е доста скъп, не съм запознат честно казано с, точните цени, просто така си мисля.
Иначе са много яки и искам да си взема 1

Април 09, 2020, 20:22:12
Отговор #393

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Май не ме разбрахте,колега ... като няма части за Москвич 401 купете за Опел Кадет -39-та .... едно към едно са  ;)
retrobs.com

Април 09, 2020, 20:34:27
Отговор #394

Неактивен Larn

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Май не ме разбрахте,колега ... като няма части за Москвич 401 купете за Опел Кадет -39-та .... едно към едно са  ;)
Да, не съм разбрал. Благодаря. Остава да намеря сега и Москвич да купя хаха

Април 21, 2020, 17:02:49
Отговор #395

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Ще си позволя малка корекция :) Москвич 400 е едно към едно с Опел Кадет от 37-39г. Москвич 401 има доста изменения, двигателя е основно преработен + изменения по купето. Москвич 400 се появява по указание на Сталин, които много харесва кадета, вместо КИМ 10, за които едни  говорят че е бил съветска разработка, а други че е взаимстван от британски автомобил. Така или иначе КИМ 10 отстъпва на кадета. Съветите просто изнасят поточната линия на опел и чертежите в Москва или каквото е останало от нея като репараций от войната. Хората казват че москвич бил копие на опел. Ами не е така, първия москвич реално си чист Опел, а не копие :) Но това за москвич 400. Следващите имат доста изменения. Така или иначе тези модели са рядкост у нас. Лично на живо съм виждал само на Емо, ама гледам появяват се и нови попълнения по интернет пространството. Но за обикновения човек реставрацията на такъв москвич ми се вижда мисия невъзможна, защото ще трябват много, ама много пари. Най добре е някой от следващите модели москвич - 402 и нагоре. Те поне още се намират със сравнително евтини части. Много интересен е 411 - задвижване на двете оси при това комби. Може би първото монокок комби 4 по 4. Много преди прехваленото ауди куатро. Но пък и те са много редки, даже по редки от 400-401. Моя съвет е започни с един прост дефорсак, пък после се прехвърли на по старите модели :)

Май 29, 2020, 13:44:50
Отговор #396

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Методи, Кадет не е ли само двуврат?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 02, 2020, 01:41:31
Отговор #397

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Много интересна дискусия сред водещите автомобилни Ютубаджии има в този клип, какъв най-готин, интересен, и отн. бърз/спортен автомобил, може да се купи за 5000 долара цена.

Сред многото странни, или пък очаквани предложения, като Бокстер, Фокс-боди Мустанг 5.0 /какъвто и аз имам/, Митсубиши турбо Еклипс, неоретрото Джаг еС-тайп /пак при мен наличен/, или Бенц Е/еС55 АМГ, болшинството по-еднакви мнения кристализират около 2 фаворита- роадстера Миата МХ5, по възможност- 10 години Юбилейната /ха, пак съм класиран и тук/, или премиум седана Джаг от серия Х-308, версия ХЖР-8.

Разбира се, Миатата е супер кеф на каране, много надеждна, но и много по-масова, поне в САЩ.
Джага пък е доста по-голям, по-харчещ, и доста по-ненадежден и скъп в ремонти  и поддръжка, особено в компресорната му Ве-8 конфигурация.
Но пък, брей, колко много кола и елегантност, за само 5 бона в зелено.

Така или иначе, мненията са интересни и идват от хора, дето имат ама огромен опит и с нови, и с ползвани екзотики.

« Последна редакция: Юни 02, 2020, 01:49:30 от USfan »

Юли 21, 2020, 17:59:50
Отговор #398

Неактивен terzer

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,
виждам, че за радост и в България има маниаци на американски автомобили. Веднага се регистрирах.

След много дълги години мечтане реших, че вече е време да сбъдна една моя мечта Camaro 1968.
Понеже никога не съм се занимавал с търгове, внос, сервизи и реставрации, бих желал съвет за хора/фирми с ноу-хау в България, които се занимават и да ме ориентират как седят нещата в България. Гугъл не помогна...
Намерих един литовец, който само с това се занимава, показа ми доста негови коли, добре работи, но не ми се иска да реставрират кола на 2500км от България и да не мога директно да "участвам" в реставрацията. Прекалено сложно става. Даде ми вариант да закупя кола от него и да я реставрирам в България.

Ще съм ви благодарен за съвети!


Юли 21, 2020, 21:06:47
Отговор #399

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Честита придобивка, изглежда много добре този 1-ви лифт на 1-ва Ген.
Визуално е права и неудряна, комплектна, и видимо поне отгоре, без гнилочи  колата.  :)
Задната лява джанта стои обаче тук накриво, прилича да е изметнат целия мост, поне на снимката така ми стои.

За реставрации на механичните неща и агрегати на американки, бих препоръчал силно- Автосервиз Кобра 2, има си тук сервиза, тема във Форума.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2916.0.html

Главния му майстор Сашо, макар и под 50 годишен, вече от 3 десетилетия се занимава с цялостни ремонти на класически амер. автомобили, както и на агрегатите им като мостове, двигатели, скорости, и прочее.
Сервиза му се намира в комплекса Делта Хил, до язовир Студена, и до с. Кладница, в полите на Витоша.

Но, сервиза му каросерийни ремонти и боядисвания не прави.
Майстора Сашо обаче има постоянен опит с каросерийно-бояджийски сервизи, които извършват за него такива услуги на клиентските му коли, така че знае предполагам къде да насочи кола за реставрация в този аспект.
Ето му номера, консултация с него няма да е излишна- 0888-323118.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 21:11:48 от USfan »