Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146425 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 25, 2012, 16:00:56
Отговор #50

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
 Ако все още не е продаден и това му е реалната цена, незнам дали можеш да намериш по-добър.... http://www.cars.bg/u674656  Ако имах малко лев в повече и най-вече място бих го взел веднага, въпреки че и тези са ми напълно достатъчни за "уплътняване" на времето  :))

Юни 28, 2012, 11:33:29
Отговор #51

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
http://prodavalnik.com/moskvich-403-i7308259

Ето ти Москвич 403, колега.
В твоя бюджет е цената.
В твоя край е и колата.

Вземай го и се набутвай!
Успех!

Юни 28, 2012, 19:27:56
Отговор #52

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Ако не си намерил,мой приятел продава този Москвич.Колата се намира в Добрич,има газова уредба,не е минавала ГТП,няма винетка и ГО.Цената,която й иска е около 500-600 лева.Ако проявяваш интерес ще ти дам телефона му да се разберете.
http://saltevs.snimka.bg/automobiles/moskvich2140.606562.24230686

Август 05, 2012, 17:58:21
Отговор #53

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Колеги, скоро ще се радвам и аз на кола.  Направих темата за да се допитам до професионалните Ви мнения. Искам да знам кой какво харесва в определенa кола и какво препоръчва за първа кола.  Трябва да не е много скъпа и по възможност да е стара. Първо се спрях на Трабант 601, в последствие с баща ми се насочихме към старият модел 600. Мислили сме и за стари мидели на Москвичи, ЗаЗове,  и за Волксвaген Бийтъл. Би било добре и ако знаете и някоя обява за продажба. Мерси на всички отзовали се предварително. :)

Август 05, 2012, 18:20:31
Отговор #54

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
специално за трабант 600 може да го отпишеш от кьм цени са скьпи а и трудно се намират а за 601 има и по стари като години и са на по приемливи цени

Август 05, 2012, 18:41:35
Отговор #55

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не знам аз бих предпочел някой Биитъл.Има ги за по 1000 лв и са ефектни.Млад си и можеш да и сложиш едни олдскуул джанти с хубави гуми впоследствие и да стане малко къстъм. И боксера има приятен звук  ;) Трабанта е малко за по - улегнали хора така мисля... Бавничък пушещ ... и не кой знае колко забележим по пътя. Но важното е на теб да ти харесва.

Август 05, 2012, 18:46:22
Отговор #56

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Първо кажи на каква кола си се спрял. Нещо от соц. лагера или западно? Както и с какви пари разполагаш, за да знаем какво да ти препоръчаме.
Ако е нещо от соц. лагера препоръчвам Шкода ( естествено). Някоя 105-120, за предпочитане японка- след 84-та.  Предимствата са лекия волан, много добра видимост, добра маневреност, зимата няма затъване, лесна е за управление, много по- удобна за шофьора от Лада примерно, хубава возия, лесна за диагностика и ремонт, гори малко в сравнение с руските си аналози и е по- пъргава от тях, има силни фарове, може би най- доброто качество да изработка от всички соц. автомобили. Недостатъци- малка мощност, възможност за недозавиване при шофьор непознаващ автомобила, гори масло поради липсата на гумички на клапаните, което е поправимо.

Като цяло е много удобен и послушен автомобил, подценяван от повечето хора. Като цена в момента вървят м/у 350 и 1200 лв. като говорим за напълно заводска кола, без заводски "екстри" и без ресраврирани екземляри.

Август 05, 2012, 19:02:34
Отговор #57

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Първо кажи на каква кола си се спрял. Нещо от соц. лагера или западно? Както и с какви пари разполагаш, за да знаем какво да ти препоръчаме.
Ако е нещо от соц. лагера препоръчвам Шкода ( естествено). Някоя 105-120, за предпочитане японка- след 84-та.  Предимствата са лекия волан, много добра видимост, добра маневреност, зимата няма затъване, лесна е за управление, много по- удобна за шофьора от Лада примерно, хубава возия, лесна за диагностика и ремонт, гори малко в сравнение с руските си аналози и е по- пъргава от тях, има силни фарове, може би най- доброто качество да изработка от всички соц. автомобили. Недостатъци- малка мощност, възможност за недозавиване при шофьор непознаващ автомобила, гори масло поради липсата на гумички на клапаните, което е поправимо.

Като цяло е много удобен и послушен автомобил, подценяван от повечето хора. Като цена в момента вървят м/у 350 и 1200 лв. като говорим за напълно заводска кола, без заводски "екстри" и без ресраврирани екземляри.
Каквото и да вземеш, ще правиш все нещо , но- само така човек се учи. :)
+1 - и аз казвам Шкода е колата за тебе , и аз оттам почнах.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 05, 2012, 19:41:40
Отговор #58

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
VW Beetle!!! брат и си най-големия тва е истината да притежаваш иконата на колите!!!! 8))

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Август 05, 2012, 19:56:02
Отговор #59

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Реши каква марка си решил да вземеш.  После си прецени финансовите възможности. След това - състоянието на конкретния автомобил. Не бързай да купуваш веднага. Изчакай и потърси разни-разнообразни такива автомобили. Поне в този ценови диапазон, който можеш да си позволиш.

И най-важното, не слушай сектанти.  Всичките Социалистически автомобили са си един дол дренки, кой от кой по-неудачни.  С най-добро качество са ГАЗ-овете, те са и доста скъпи. Както да я купиш добра- така и да я караш след това.  Няма начин, тя е в такъв клас - Началнически.  O0

Шкодата е за спокойни, уравновесени и улегнали шофьори. Стандартна Шкода е нежна кола.  Ако я караш, както се кара (юрка) нормално една Лада - много бързо ще сдава багажа и все ще е в ремонт.   Не търпи никакви издевателства и тормоз.  Не може да работи и движи продължително на пълна газ, поради ред причини. Не може и да се натовари силно с багаж. Не е редно и да й се монтира теглич. Недай Боже да се натовари и ремарке с 400-500 кила отзад.  Чувствителна е към по-силен страничен вятър и като цяло си е кола за човек, който ИМА шофьорски опит.  Не е по-бърза от руските си аналози.  Нито по-пъргава, това са лъжи. А, от Трабанта е по-пъргава, да.   Автомобил, който в оригинален вид става само за возене.   Има  и хубава страна.  По-лесно ще намериш евтина, оригинална и запазена Шкода, от колкото евтина и запазена  Лада 1300/1500/1600.

В крайна сметка, трябва да решиш защо ти е тази кола. Да я ползваш по предназначение  ежедневно или просто за да я правиш,заради самото правене.   Вземи някоя по-евтина бангия, която да не се разпада.   Започни да караш, насам-натам.  Натрупай малко опит в шофирането. След година-две като ти омръзне, продавай я и се качвай на нещо по-голямо и по-добро. Покарай го и него известно време.  Да добиеш реална редстава за нещата, а не да ми вземеш някоя разпадната талалака,  в която да се загробиш и докато стане на кола - вече да си на 25, не усетил сладоста от шофирането все още. Защото това си е греховно изгубено време.  Хайде, решавай и пиши каквото си намислил да правиш.  Лично аз съм ,,ЗА"  VW Костенурката.  :)