Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146442 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 06, 2012, 01:27:00
Отговор #60

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Ако търсиш здрав автомобил,в прилично състояние и да е на добра цена взимай един Москвич 412,осмак,2140 и тн.Те и Ладовата генерация са най-умерения вариант за първа кола,да се научиш да караш както трябва и да усвоиш устройството на автомобила,да се научиш да ремонтираш и да си помагаш сам.
« Последна редакция: Август 06, 2012, 01:40:12 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Август 06, 2012, 01:45:32
Отговор #61

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Аз (с риск да бъда оплют от по-опитните колеги ) предлагам ТОВА . С оглед на факта,че поне от снимките колата прави впечатление на сравнително запазена, цената е просто "бомба". Субару са доказала се марка,що се отнася до качество и "дълголетие" на автомобила. Имам Леоне от следващото поколение и като знам какво е "преживяло",определено мога да твърдя,че това наистина са идиотоустойчиви коли. Разходът не би трябвало да е проблем,защото задният мост се включва само при нужда (поне при моето е така). Колата,разбира се не е някоя бегачка или пичеловка,но и споменатите от колегите преди мен Шкоди,Лади,Трабанти и разните там други соц. возила също не са,така че това явно не е самоцел на автора на темата. Единственият голям минус на Леоне,за който се сещам важи за повечето японски коли от 80-те - имат силна склонност към гниене,но този конкретен екземпляр изглежда доста добре. Цените на частите не са чак толкова плашещи,колкото си мислят много хора. ПРИМЕР - през миналата година ми се наложи смяна на водна помпа и новата струваше около 65-70 лева (от колата свалихме оригиналната 27-годишна помпа,което поне според мен,е още един атестат за какво качество става въпрос),което за кола на тези години,която е японска и много рядка,не е никак много. Това последното ми припомня да спомена и още един своеобразен плюс на едно такова Субару (или поне за мен е така) - а именно,че не е някаква масовка,а е (както е модерно да се казва) "кола за ценители" (както и повечето модели на марката,между другото).  Надявам се,че съм бил полезен с тази моя малка презентацийка на тема СУБАРУ ЛЕОНЕ 2-РО ПОКОЛЕНИЕ.  :)

П.П. - Нека упреците колко лошо и нерационално предложение съм дал,да започнат...СЕГА. :D
« Последна редакция: Август 06, 2012, 01:49:00 от W116 »

Август 06, 2012, 01:57:00
Отговор #62

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Вземи каквото ти харесва, колата сам трябва да си я избереш, не някой да ти я избира. Моя съвет е единствено да избягваш по-нежните коли, по-нагоре споменаха една от тях. Ако все пак търсиш нещо което да реставрираш и да караш предимно по паради, може и от тях да вземеш.  :)

Август 06, 2012, 02:34:00
Отговор #63

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Това Субару наистина е добра оферта. Особено на тази цена.  Чак на мен ми хареса  :D.

Август 06, 2012, 07:40:49
Отговор #64

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз да си кажа честно се оказах неподготвен за тоя въпрос  :-[ Прочетох мненията на колегите дотук и във всяко едно от тях прозира много емоция и малко разум. Поставям се на мястото на баща ти ... Със сигурност човекът дълго време те увещава и ти говори какво е да вземете дърта бангия, а не някое Голфче, Опелче или Рено, дето като идеш в магазина и ти вадят три - четири марки маншони или накрайници, а за дъртите се чудиш къде да звъниш и на кой майстор да се молиш. Аз лично не знам как бих постъпил ... Навремето и аз съм се учил на Шкоди, баща ми беше шкодаджия и не съжалявам, понеже научих много и за устройството на автомобила, и за шофирането му. Но същевременно дълбоко изоставах в по-модерните возила, тогава масово се караха Фордове , Опели, много Мерцедеси / страната имаше опасност да заприлича на Албания от края на 90-те  >:D/ , абе всичката сволач , която се вкарваше в началото на 90-те години на миналия век.
Със сигурност е по-престижно и мнооого по-оригинално да се качиш на Костенурче или бай Москау , но днешните автомобили са по-лесни за управление и ремонт и на млад шофьор мисля поне 1-2 години аванс може да му се дадат , за да се поочупи в шофирането и придобиването на навици, къде и трябва да се концнтрира, а не в ремонтната дейност.

Август 06, 2012, 09:06:27
Отговор #65

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Според мен си вземи кола , в която ще се чувстваш удобно и ще ти харесва най-вече на теб самия . Всеки модел си е специфичен и не всеки млад шофьор може да свикне с управлението му . Съмнява ме колегите да ти откажат по някое кръгче и да усетиш автомобила . През последните години моите приятели като първи съветски автомобил предпочитат Лада 2104 или 1300 . Друг пък се учеше на семейния Москвич 2140 и до сега си му е тръпка и не го е оставял никъде , въпреки издевателствата ... Аз като бях на твоите години много исках Полско Фиатче 126р или поне 125р , но така и не съм се возил дори в такова  ::) Кустенурка също исках , но бяха над бюджета ми и още си държат цена като цяло.

Август 06, 2012, 09:22:28
Отговор #66

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
... Да добиеш реална редстава за нещата, а не да ми вземеш някоя разпадната талалака,  в която да се загробиш и докато стане на кола - вече да си на 25, не усетил сладоста от шофирането все още. Защото това си е греховно изгубено време...

Аз направих нещо такова  :)) :)) За 6 години от как я имам съм я карал има няма 1  :D :D

Август 06, 2012, 10:11:00
Отговор #67

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Моя съвет е да си вземеш едно 20 годишно БМВ трета серия с по-слаб двигател (да не се очистиш), цената ще му е като на соц. возило на същата възраст, уникално здраво и предвидено да се кара душмански, части колко искаш-и нови и втора употреба- а за удоволствието от шофирането няма как да се разкаже. Моята първа кола беше Москвич и много обичам руските коли ( стокхолмски синдром:), но ако имах възможност ПЪРВАТА ми кола да е БМВ, нямаше да се замислям.

Август 06, 2012, 10:56:46
Отговор #68

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
+1 !!! Много съм съгласен с теб от както комшията прибра едно дръгливо бмв и с малко средства и доста идеи го направи нещо много добро! Ходи с него да се пързаля ,мъкне разни строителни материали изобщо корава машина се оказа. Сложи ел стъкла ,кожен салон от друга тройка и стана доста прилична олдскуул машинка  >:D









Август 06, 2012, 14:42:03
Отговор #69

Активен peter67

  • Публикации: 762
Знам,че бмв-тата вървят много, но не съм почитател на бмв и Мерцедес. За Шкода не бях помислил. Любимият ми модел е двуврaткaтa Рапид. Трабант 600 има от къде да намеря. Във всичките ви мнения има по нещо добро. Най-много се радвам на 600 и Бийтъл. Зависи какво ще изпадне,  няма да я карам бързо. Ако ще е Бийтъл ще е нисък, Трабант - също. До някаква степен ще бъде ниска и няма да е 100% оригиналнa.