Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146402 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 06, 2012, 18:40:08
Отговор #70

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Моята първа кола беше Лада 1600 и трябва да ти кажа че за 4 години каране не съм и правил нищо само каране и пак каране малко масло и пак каране :) като си представиш че я купих от Софийско Градско на разпродажба, смятай колко е карана и как са я издихали. Пребоядисах я оправих и светлините защото нищо не и работеше и накрая минах през КАТ пуснах я в движение и си я карах от 2004 до 2008-ма ;) изключително евтина за подръжка а и не толкова зле на оправление.

П.П. Битъла също е доста добра машинка като за първа колица ;) признат е в цял свят !!!
Classic Cars

Август 06, 2012, 23:28:22
Отговор #71

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
+1 !!! Много съм съгласен с теб от както комшията прибра едно дръгливо бмв и с малко средства и доста идеи го направи нещо много добро! Ходи с него да се пързаля ,мъкне разни строителни материали изобщо корава машина се оказа. Сложи ел стъкла ,кожен салон от друга тройка и стана доста прилична олдскуул машинка  >:D
Браво на комшията, страшна машинка се е получило и ще надживее всичко след Е46.
Р.S. Сори за офтопика:)

Август 07, 2012, 00:50:20
Отговор #72

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Знам,че бмв-тата вървят много, но не съм почитател на бмв и Мерцедес. За Шкода не бях помислил. Любимият ми модел е двуврaткaтa Рапид. Трабант 600 има от къде да намеря. Във всичките ви мнения има по нещо добро. Най-много се радвам на 600 и Бийтъл. Зависи какво ще изпадне,  няма да я карам бързо. Ако ще е Бийтъл ще е нисък, Трабант - също. До някаква степен ще бъде ниска и няма да е 100% оригиналнa.

Хм хм, и аз бих се спрял баш почти като теб на тези модели.
Но Траби, повярвай ми, ще се возите все компании по мнОго хора, и ще дойде теЖък за мотОра му.
Една запазена ЛАДА 1500 еС, ако намериш, мен аКО ПИТАШ, ЩЕ Е НАЙ ДОБРЕ.
ХЕМ ВЕЧЕ ЩЕ СИ ПАК СТАНАЛ СТИЛЕН, ХЕМ ЩЕ Е НАРОДНИ ПАРИ ОБСЛУЖВАНЕТО И.  ;)

а И ХЕМ СЪС ЗАДНО, ЩЕ ИМА ЯКО ДРИФТ, ПОНЕ НА МОКРО.  ;D

Август 07, 2012, 12:34:37
Отговор #73

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Хора, мерси на всички за споделените мнения и истории. След вашите мнения найстинa се замислих,  че може би ще е нужно повече от Трабант. Ще имам напредвит всичко и ще помисля за Лада. Догодина най-късно ще видим и мен какво ще ме огрее.

Август 07, 2012, 13:16:22
Отговор #74

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
По-голям автомобил от Трабант 600 и носещ двутактовия дух е Wartburg 311 . Но сигурно трудно би се намерил запазен и същевременно в бюджета... Запазена Лада не е лош вариант иначе . Седни в няколко различни модели , повози се и токувиж в някоя се почувстваш най-добре

Август 07, 2012, 13:40:05
Отговор #75

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Цялата работа е с какви пари разполага човека и какви му са изискванията: дали само за учебна или да си я кътка с кеф, за колко години в перспектива да я кара и т.н. До тук не видях критерии на които да стъпи търсенето. Например преди 2 месеца купихме на сина Ксантия 94 г. за 1300 лв.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 07, 2012, 16:35:54
Отговор #76

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз (с риск да бъда оплют от по-опитните колеги ) предлагам ТОВА . С оглед на факта,че поне от снимките колата прави впечатление на сравнително запазена, цената е просто "бомба". Субару са доказала се марка,що се отнася до качество и "дълголетие" на автомобила. Имам Леоне от следващото поколение и като знам какво е "преживяло",определено мога да твърдя,че това наистина са идиотоустойчиви коли. Разходът не би трябвало да е проблем,защото задният мост се включва само при нужда (поне при моето е така). Колата,разбира се не е някоя бегачка или пичеловка,но и споменатите от колегите преди мен Шкоди,Лади,Трабанти и разните там други соц. возила също не са,така че това явно не е самоцел на автора на темата. Единственият голям минус на Леоне,за който се сещам важи за повечето японски коли от 80-те - имат силна склонност към гниене,но този конкретен екземпляр изглежда доста добре. Цените на частите не са чак толкова плашещи,колкото си мислят много хора. ПРИМЕР - през миналата година ми се наложи смяна на водна помпа и новата струваше около 65-70 лева (от колата свалихме оригиналната 27-годишна помпа,което поне според мен,е още един атестат за какво качество става въпрос),което за кола на тези години,която е японска и много рядка,не е никак много. Това последното ми припомня да спомена и още един своеобразен плюс на едно такова Субару (или поне за мен е така) - а именно,че не е някаква масовка,а е (както е модерно да се казва) "кола за ценители" (както и повечето модели на марката,между другото).  Надявам се,че съм бил полезен с тази моя малка презентацийка на тема СУБАРУ ЛЕОНЕ 2-РО ПОКОЛЕНИЕ.  :)

П.П. - Нека упреците колко лошо и нерационално предложение съм дал,да започнат...СЕГА. :D
Първият упрек е към автора - какво прави тази тема точно в този раздел?! В първия момент като я видях и реших, че тук всеки трябва да качва снимки на първата си кола.
За Субару-то какво да кажа... направо съм удивен от екземпляра на снимките в обявата, че не се виждат ръжди по него - по принцип Субару-тата от тази генерация по-бързо гният отколкото вървят, а разходът им на гориво е като на представителна лимузина.
Е, има и вариант да се избегне ръждата ако не се кара зимно време и в дъжд, ама какъв ще смисъла тогава от двойното предаване, в което точно е силата на марката?

п.п. самият аз бях много навит на някоя Импреза Sti не като първа кола, на която да се уча разбира се,  а като нещо носещо ежедневна наслада от карането, но разбирачите бързо ме разубедиха. Не че е проблем да се купи, щото в момента цените са паднали до 4-5 хил. лв за 10-тина годишни "бегачки" с по над 200 коня, дето уж трудно се чупят, ама по правило се и карат като за последно...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 07, 2012, 22:51:55
Отговор #77

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Колега зад нашия блок седи една Лада 1600 бяла и най-хубавото е че е с новите номера което значи че скоро е помръдвала защото изглежда сеедно не е мърдала от години та мисълта ми беше ако искаш мога да я снимам и да кача снимките съответно да питам дали се продава и за колко.
На ражди не е толкова зле но си има работа по нея за да тръгне но не е като да правиш реставрация :)
по тоя начин ще придобиеш някакви първоначални умения през времето през което я стягаш и после когато дойде момента за карането повярвай ми ще ти е много по сладко усещането като я подкараш и като знаеш че ти със собствените си ръце си пипал по нея ;)

Ако си навит още утре ще разпитам за колата и ще я снимам за да я видиш, между другото до нея обраства едно Волво от 70-десете години и типично като за марката почти няма ръжди та ако някой има интерес към Волвото също мога да снимам и разпитам даже ако го дават на прилична цена може да я глесим за теб колега "peter67" тия коли са като Американските правят ги да те надживеят изключително здрави са на ламарини и прочие ;)
« Последна редакция: Август 07, 2012, 22:53:32 от Chevy »
Classic Cars

Август 14, 2012, 22:06:23
Отговор #78

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Няколко дирекни съвета :

1. Купи си кола в движение!!! Все пак си прясно изкарал книжка и тръпнеш да шофираш, а не само да ремонтираш.
Ако не е в движение бързо ще ти секне ентусиазма след няколко последователни проблема с ремонтите.

2. Гледай коли, които ги е имало в БГ и все още има части на достъпни пари.

3. Имай предвид, че първият автомобил доста вероятно да оформи мания и предпочитания към съответната марка в теб.
(Внимавай да не е Алфа защото ще затънеш за цял живот! Много хора ще си патим и наслаждаваме до края на дните си  O:-) )

4. Бъди различен!
Нужни са повече инакомислещи хора. Аман от клишета и предразсъдъци.

Честно казано още преди да съм прочел мненията на колегите си помислих, че твоята кола е Костеурката.
Части се намират до колкото знам. Имало ги е в БГ и части втора ръка също има.
Това сигурно е най-ежедневно използваната класика наред с някои стари Мерцедеси.

Има аура това автомобилче колкото и да не предпочитам ФВ.


П.П. Лада е най-разумно предложение като финанси според мен, но в този форум не знам да има много разумни хора :)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 14, 2012, 23:25:11
Отговор #79

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Много внимавай с правило №3 звучи смешно,и аз се смях на твойте години и като си купих първия 408 от тогава до сега са ми минали около 25 Москвича през ръцете и спирка няма  :D
They call me Polski Fiat 125p 1975r