Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 14, 2012, 23:42:18
Отговор #80

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Автомобилът показва характера на шофьора, неговия стил, неговия вкус и дори неговите предпочитания. Ако искаш да бъдеш истински щастлив търси кола която прилича на теб, която смяташ че най много ще ти подхожда, от която няма да искаш да слизаш и ще ремонтираш и лежиш под нея с кеф, заради която няма да спиш спокойно, за да дойде утрото и да натиснеш педала.


Цената е фактор, независимо какво купуваш, винаги парите ще са проблем, но целта оправдава средствата. Важното е да ти е гот, да живееш различно от останалите, да избухваш максимално O0 [size=78%] [/size]

Август 15, 2012, 00:13:01
Отговор #81

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Автомобилът показва характера на шофьора, неговия стил, неговия вкус и дори неговите предпочитания. Ако искаш да бъдеш истински щастлив търси кола която прилича на теб, която смяташ че най много ще ти подхожда, от която няма да искаш да слизаш и ще ремонтираш и лежиш под нея с кеф, заради която няма да спиш спокойно, за да дойде утрото и да натиснеш педала.


Цената е фактор, независимо какво купуваш, винаги парите ще са проблем, но целта оправдава средствата. Важното е да ти е гот, да живееш различно от останалите, да избухваш максимално O0 [size=78%] [/size]
+1
Колко точно го каза!!!  ;D
Първото и последното изречение са ИСТИНАТА!

Август 18, 2012, 17:26:30
Отговор #82

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Цитат
Цената е фактор, независимо какво купуваш, винаги парите ще са проблем, но целта оправдава средствата. Важното е да ти е гот, да живееш различно от останалите, да избухваш максимално

Изобщо не споделям тоя тип хазартно мислене.
Пък и аз лично се чувствам добре с повече от 1 (до 12) коли, ако трябва да гледам да ми пасват на характера - излиза че съм яко шизофреник хаааах!  O:-)
Но ако някой не е гледал "Кристин" по Стивън Кинг, препоръчвам! >:D

Август 18, 2012, 20:14:16
Отговор #83

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Цитат
Цената е фактор, независимо какво купуваш, винаги парите ще са проблем, но целта оправдава средствата. Важното е да ти е гот, да живееш различно от останалите, да избухваш максимално

Изобщо не споделям тоя тип хазартно мислене.
Пък и аз лично се чувствам добре с повече от 1 (до 12) коли, ако трябва да гледам да ми пасват на характера - излиза че съм яко шизофреник хаааах!  O:-)
Но ако някой не е гледал "Кристин" по Стивън Кинг, препоръчвам! >:D
Не смятам, че "целта оправдава средствата" е хазартен тип мислене, но може би мирогледът ти е от друг ъгъл на нещата. Колегата говореше за автомобил, който не просто да те закара от т.А до т.Б, а за насладата от шофирането в конкретната кола.
Философски погледнато всяко нещо в живота не само автомобилите са хазартно мислене, защото нищо сигурно и нищо вечно няма ...
« Последна редакция: Август 18, 2012, 20:16:41 от dan4oteto »

Август 18, 2012, 20:42:22
Отговор #84

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Цитат
Цената е фактор, независимо какво купуваш, винаги парите ще са проблем, но целта оправдава средствата. Важното е да ти е гот, да живееш различно от останалите, да избухваш максимално

Изобщо не споделям тоя тип хазартно мислене.
Пък и аз лично се чувствам добре с повече от 1 (до 12) коли, ако трябва да гледам да ми пасват на характера - излиза че съм яко шизофреник хаааах!  O:-)
Но ако някой не е гледал "Кристин" по Стивън Кинг, препоръчвам! >:D
Не смятам, че "целта оправдава средствата" е хазартен тип мислене, но може би мирогледът ти е от друг ъгъл на нещата. Колегата говореше за автомобил, който не просто да те закара от т.А до т.Б, а за насладата от шофирането в конкретната кола.
Философски погледнато всяко нещо в живота не само автомобилите са хазартно мислене, защото нищо сигурно и нищо вечно няма ...

Наясно си че в мейла си чета и оригиналния ти постинг. Виждам че първо реагираш, добре е че после поне мислиш...и редактираш.
Да, темата не е за 12-те ми коли - споменах го във връзка с друго, както и съм написал. Не, начина ми на мислене не е безхарактерен а последователен. С "целта оправдава средствата" са извършени и доста престъпления, дори войни... не било хазартно ли? Грешиш като смяташ че с ум и разум вместо с "избухване максимално" колите не доставят наслада ... но може би някой ден на свой ред сам ще го откриеш за себе си, както и аз го направих. За мен цената никога не е проблем - а не съм богат. Защо ли? Трябва ли някой да се загроби още с първата си кола - купувайки със сърце без да участва разум?

Нека уважаваме различните си позиции. Аз изказах своите виждания и какво не ме кефи, ако някой го приема лично - контрата си е в него. Ако искам да му го кажа лично, ще се обърна към него - и защо не по име? В тази връзка се чудя на твоята реакция, няма как да смяташ че съм се обърнал към теб.

ПП: философски погледнато - нищо в живота не е хазарт когато си последователен и знаеш какво правиш. Но всеки си избира сам.
« Последна редакция: Август 18, 2012, 20:44:24 от jamiemirror »

Август 18, 2012, 21:40:19
Отговор #85

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Явно си се поласкал твърде много, че съм решил да редактирам поста си с малко по-смекчен тон ... А мнението кой кога мисли или не си го запази за себе си! Разбра ясно какво исках да кажа с или без редакцията!!

Август 18, 2012, 21:52:15
Отговор #86

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Явно си се поласкал твърде много, че съм решил да редактирам поста си с малко по-смекчен тон ... А мнението кой кога мисли или не си го запази за себе си! Разбра ясно какво исках да кажа с или без редакцията!!

Явно трябва да те слагам в цитати. Ето ти и пример че реагираш без да мислиш, контрата както вече казах - е у тебе.
Честито! O0

Август 18, 2012, 22:17:07
Отговор #87

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Абе чакайте и аз да напиша нещо :)
И аз акъл да дам на адаша :)
То много колеги са написали много хубави и правилни неща. Ясно е че има различни мнения и позиции. То затова има толкова много различни автомобили.
Да прехвърлям мераците си за конкретен модел и да ти казвам аз каква кола да си купиш няма смисъл. Всеки си има вкус.
Но както някои от колегите ти бяха писали трябва да си отговориш на няколко въпроса:
1. С колко пари разполагаш? Колкото повече толкова по-добре. Ако трябва почакай малко, за да не вдигнеш своето возило рано рано на трупчета.
2. Искаш да караш или да стягаш?
3. Искаш да се извозиш на две на три, да се радваш на добра динамика, или искаш нещо по-голямо?
Хубавото е, че за не много пари можеш да караш читава кола от най-различен клас. И колата трябва да е това, което си или може би по-скоро това, което искаш да бъдеш.
И още нещо според мен помисли за някой янгтаймер - нещо от края на 70-те и началото - средата на 80-те - хем са здрави коли като цяло, хем вече стават класики. А защо не и дори някое кабрио?
Трабант и битъл са ти фаворити. Аз лично съм за битъл. Задай си въпроса обаче ако си купиш битъл за 1000 лева - не знам защо съм решил че такъв ще е бюджета ти - така и не разбрахме колко е - ще бъде ли това битъла, който си гледал по картинките и за който си си мечтал до сега. Предполагам си се возил вече в такъв и знаеш какво представлява като автомобил.

Моя съвет е колкото по-запазена кола толкова по-добре.

Август 18, 2012, 23:38:41
Отговор #88

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Явно трябва да те слагам в цитати. Ето ти и пример че реагираш без да мислиш, контрата както вече казах - е у тебе.
Честито! O0
А аз не можах да разбера защо си смяташ, че когато някой те контрира значи, че не мисли?! т.е. за какъв се мислиш и по-точно го показваш с първият си пост.
Както и да е, слагам точка на безмислените спамове.

peter67, аз единствен не казах нещо по темата, защото тук който и каквото да каже, едва ли ще промени решението ти да се спреш на оптималната за теб кола - съчетание от това да е по джоба ти /на този етап/, да те удовлетворява и максимално подчертаваща вкусът ти и може би предпочитанията към конкретна марка. И както казваш: важно е да е в максимално добро състояние ;)
« Последна редакция: Август 18, 2012, 23:43:01 от dan4oteto »

Август 19, 2012, 00:05:33
Отговор #89

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Данчотко, ти сам се набута да ми се обясняваш драги :)
Аз се мисля за спокоен и последователен човек. Не обяснявам на друг какъв бил той... за разлика от теб.
Сполай ти че слагаш край на безсмислен спам - започнат и воден от ТЕБ самия, смях на бучки :)
Ти единствен само спамеше по темата... виж тук си прав.