Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146397 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 19, 2012, 00:06:43
Отговор #90

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Не се хвърляй на първото,което видиш и остави емоциите на страна.Когато избираш твоя автомобил,емоциите са много вредни в такива моменти,остави разума да надделее,и задължително вземи някой с теб за консултации.

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Август 19, 2012, 00:19:13
Отговор #91

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Не се хвърляй на първото,което видиш и остави емоциите на страна.Когато избираш твоя автомобил,емоциите са много вредни в такива моменти,остави разума да надделее,и задължително вземи някой с теб за консултации.

Поздрави

Колегата е прав, но пък от друга страна при ретрото точно емоциите  надделяват... До колкото разбрах си на 15-16 някъде. На първо време си вземи нещо по-новичко, което да не е проблем да се кара. Научи се да караш добре, да се запознаеш с принципите на работа на различните детайли на автомобила, да отстраняваш текущи повреди. Аз лично съм на мнение, че за да започнеш една пълна реставрация,лично от теб, трябва да имаш и друг автомобил в движение с който да можеш да кръстосваш пътищата на родина в търсене на части.

Август 19, 2012, 00:51:31
Отговор #92

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Така е,но когато се купува първа кола винаги с разум!Като бях на неговите години  от емоции с какви гнили кошници съм се набутвал,само и само защото ме кефят,а някой от тях нямаха здраво почти никъде и дори не вървяха.По-добре е колегата да вземе нещо читаво на първо време,да свикне,да понаучи  това онова и после да мисли за грандиозен проект,защото ако първата кола е някаква дроб-сърма,то цялата идея и желание отиват на вятъра.Ако си хареса нещо няма да е зле да попита,няма да му откажем съвет  :)

Поздрави
« Последна редакция: Август 19, 2012, 00:53:19 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Август 19, 2012, 22:44:20
Отговор #93

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Така е,но когато се купува първа кола винаги с разум!Като бях на неговите години  от емоции с какви гнили кошници съм се набутвал,само и само защото ме кефят,а някой от тях нямаха здраво почти никъде и дори не вървяха.По-добре е колегата да вземе нещо читаво на първо време,да свикне,да понаучи  това онова и после да мисли за грандиозен проект,защото ако първата кола е някаква дроб-сърма,то цялата идея и желание отиват на вятъра.Ако си хареса нещо няма да е зле да попита,няма да му откажем съвет  :)

Поздрави

Препоръчвам на колегата и Пежо 404 аз преди няколко години си купих едно такова е малко нагнило но пък доста ме радва тази кола макар и в момента не перфектно състояние за смяна съединител и има странен проблем с горивната система но емоциите когато го купувах наделяха много от неперфектните му линии или пък състоянието на ламарините. Все още искам да го направя но пък като се замисля, че за същите пари, които ще дам за възтановяването му мога да си взема и по запазено се замислям. Така, че колегата да обърна и над това внимание дали самата кола си заслужава вливането на парична инжекция в купчината желязо.
Та да се върнеме препоръчвам на колегата да разгледа тези Пежа 404, 504 спооред мен са доста здрави и прости машини но както много френски машини много ги мъчи ръждата и трудно се намират не гнили екземпляри!

Август 20, 2012, 10:59:46
Отговор #94

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Едно съм сигурен като съвет: Не вземай "ЗАГОТОВКА ЗА КОЛА", болшинството сме патили от това и сме ставали пишман, вземи си кола в движение за която си сигурен че с минимални услия и средства за поддръжка ще я караш няколко години.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 20, 2012, 15:52:00
Отговор #95

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Категорично НЕ препоръчвам Пежо 404.  Възможно най-извратения модел на всички времена.  Започни да го разглобяваш, ще се хванеш за главата каква гениална мисъл е вложена в него.  Малка, тясна, неудобна кола.  504 е в пъти по-кола от 404. Тя си е среден клас, де. И нея не ти препоръчвам. Най-малкото, трудно ще намериш не гнила на разумни цени. После ще има да му търсиш оригинални части през крив макарон. Пък и повечето Бг са спартански, без никакви екстри.  Не понася много на газ и бързо ще му смачкаш клапани/легла. Трябват 30-40 000 ежедневно каране, за да започне да се влошава, драстично.   На бензин е икономична, но пък той е доста скъп.  Масово нямат 5-та скорост, а си иска да ти кажа.  С дискови спирачки е, а не спира добре. Дори с отлично ревизирана уредба/накладки/гуми.  Не и за кола от този клас. Не вози добре, вози категорично твърдо и дискомфортно. Возията му е на ниво Опел Вектра А 2.0 - отвратителна. Поведение на пътя, също е далече от нормална кола от този клас.  Без значение размер на гуми, винаги е на кантар да те излъже.  По-склонна е към недозавиване.   Иначе, хубавото му е че като го вземеш запазено, може да го караш години и много хиляди километри, без да барнеш НИЩО по окачването.   Най-добре е 505, без значение модификацията.   В същност, ти какво реши за Костенурката ?

Август 20, 2012, 17:05:19
Отговор #96

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Категорично НЕ препоръчвам Пежо 404.  Възможно най-извратения модел на всички времена.  Започни да го разглобяваш, ще се хванеш за главата каква гениална мисъл е вложена в него.  Малка, тясна, неудобна кола. 

Не бях виждал по тъпо, малоумно и глупаво мнение за Пежо 404.

Нещо повече - твърдя дори, че е крайно враждебно!
 >:D
....................................................
По отношение на темата, че взе да ми писва от нея - peter67, като гледам си на 15-16 години.

Ако разполагаш само с 200-300-400 лв - тогава изборът ти е крайно ограничен и още дълго време ще снимаш изоставени коли из Пловдив.
Ако пък разполагаш с досатъчно финансови средства , тогава най-малкото от което се нуждаеш са тази тема и нашите мнения.

Успех!
« Последна редакция: Август 20, 2012, 17:09:30 от dido1903 »

Август 20, 2012, 17:20:34
Отговор #97

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колеги,тя темата отдавна не е това което беше  :D

Август 21, 2012, 00:25:47
Отговор #98

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Категорично НЕ препоръчвам Пежо 404.  Възможно най-извратения модел на всички времена.  Започни да го разглобяваш, ще се хванеш за главата каква гениална мисъл е вложена в него.  Малка, тясна, неудобна кола.  504 е в пъти по-кола от 404. Тя си е среден клас, де. И нея не ти препоръчвам. Най-малкото, трудно ще намериш не гнила на разумни цени. После ще има да му търсиш оригинални части през крив макарон. Пък и повечето Бг са спартански, без никакви екстри.  Не понася много на газ и бързо ще му смачкаш клапани/легла. Трябват 30-40 000 ежедневно каране, за да започне да се влошава, драстично.   На бензин е икономична, но пък той е доста скъп.  Масово нямат 5-та скорост, а си иска да ти кажа.  С дискови спирачки е, а не спира добре. Дори с отлично ревизирана уредба/накладки/гуми.  Не и за кола от този клас. Не вози добре, вози категорично твърдо и дискомфортно. Возията му е на ниво Опел Вектра А 2.0 - отвратителна. Поведение на пътя, също е далече от нормална кола от този клас.  Без значение размер на гуми, винаги е на кантар да те излъже.  По-склонна е към недозавиване.   Иначе, хубавото му е че като го вземеш запазено, може да го караш години и много хиляди километри, без да барнеш НИЩО по окачването.   Най-добре е 505, без значение модификацията.   В същност, ти какво реши за Костенурката ?

 Категорично НЕ съм съгласен с казаното за 404 !  Това е легендарен модел, който се произвежда 18г и заедно с 504 са символ на марката. 404 има няколко технически недомислици, но като цяло е един здрав, надежден и красив автомобил, това е краля на Африка и се движи там вече повече от 40г ! Дизеловия INDENOR XD-88 е невероятно здрав и елементарен за обслужване двигател. Колата е среден клас, но е несрванима с Опелите от същата година, които са страшно примитивни. А 505 е един безличен автомобил и определено грозен, никога няма да има славата на 404  8))

Септември 25, 2012, 07:47:36
Отговор #99

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
То по-добре този http://www.cars.bg/u733245 поне е в пъти по евтин от колкото черния, и все пак според мен 9000 са си доста за НЕ топ модела :)
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...