Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 146487 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2015, 17:39:49
Отговор #290

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте,
Отдавна не съм писал. Желанието ми за истинска кола не ме напуска, но нещо финансовата възможност не идва...
Както и да е. След обичайното ми съботно плакнене на окото по стари машини из мобиле-то попаднах на това. Уви, няма как да го купя, но ще се радвам да чуя мнение за колата и, ако някой го отнесе и вкара в пътя ще ми стане едно такова приятно.
Моето мнение е, че поне по снимки не е скраб и е много добра база.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11394538471084281&slink=aodvgq

Март 10, 2016, 07:54:04
Отговор #291

Неактивен ognemir

  • Публикации: 32
колеги харесал съм си въпросната кола но нямам никакво инфо за нея.Най вече ме интересува има ли слава на редка и търсена кола

Март 10, 2016, 09:32:35
Отговор #292

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Малко е изчезнал моделът на "въпросната кола" при местенето на поста - ставаше въпрос за Опел Омега ево 500. След кратка справка в нета се оказва, че състезателният модел за хомологация в ДТМ е правен в кооперация с Лотус и е със сериозно напомпан мотор до 3.6 л и 320 коня, докато има и доста по-скромна стрийт версия, в която стандартният 3 л. 24 клапанов с 204 коня е само леко форсиран до 230 кс. В зависимост от това цената по обявите сега варира средно между 15 000 и 30 000 евра, така че зависи коя точно версия е и за колко ти я предлагат...
http://www.nettiauto.com/en/opel/omega/2402023
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 15, 2016, 09:58:45
Отговор #293

Неактивен MyAngel

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Здравейте, имам идеята да си взема автомобил за реставриране. Хвърлил съм око на този http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455183584037554&slink=dg4jf8. Бих се радвал да чуя някакви препоръки от хора минали по този път преди да се захвана с някакъв проект. Отворен съм и на предложения ако някой продава кола за проект. Благодаря ви предварително.

Април 15, 2016, 10:10:14
Отговор #294

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Тоя Ягуар нз,много финанси,зависи какво търсиш,аз мога да ти предложа Шкода Рапид
FORD - Found On Road Dead

Април 15, 2016, 11:29:46
Отговор #295

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здравейте, имам идеята да си взема автомобил за реставриране. Хвърлил съм око на този http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11455183584037554&slink=dg4jf8. Бих се радвал да чуя някакви препоръки от хора минали по този път преди да се захвана с някакъв проект. Отворен съм и на предложения ако някой продава кола за проект. Благодаря ви предварително.

Ха, тоя от 25 години не е пален, извън всичко друго като гнилочи, скапана кожа и фурнири.
А ако го е нашокала и градушката, еле па и да се изправят тия изоблени, но гнили повърхности като хората.

На тоя фон смяната на абс. всички гумени съединения, маркучи, и там лайстни, плюс хромирането на големите детайли, ще е само десерта на реставрацията,
Която ще е за поне 25-30000 лв. у нас, или толкова в Евро, навън ако се прави.
Много хора в ретросредите го знаят добре баш този отн рядък фулсайз Джаг седан, какъв е кошер.
Той средно през 5-6 години периоди, почва да се продава активно, и все е доникъде.
Няма сериозен реставратор или ентусиаст в БГ да не го е обмислил и да не се отказал за момента да го купува и прави.

А за съветите, в кръга на шегата, но не съвсем, не си ли направил досега поне 2-3 броя обикновени модели Джагове ХЖ примерно, както и поне 5-6 Лади пак от-до, е абсурдно дори да постваш това си намерение баш за тази кола.
По-добре намери някой Опел Кадет или Рекорд със задно или може би Голф 1, по-праволинейни ще са за правене.

Април 15, 2016, 12:44:45
Отговор #296

Неактивен MyAngel

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Ха, тоя от 25 години не е пален, извън всичко друго като гнилочи, скапана кожа и фурнири.
А ако го е нашокала и градушката, еле па и да се изправят тия изоблени, но гнили повърхности като хората.

На тоя фон смяната на абс. всички гумени съединения, маркучи, и там лайстни, плюс хромирането на големите детайли, ще е само десерта на реставрацията,
Която ще е за поне 25-30000 лв. у нас, или толкова в Евро, навън ако се прави.
Много хора в ретросредите го знаят добре баш този отн рядък фулсайз Джаг седан, какъв е кошер.
Той средно през 5-6 години периоди, почва да се продава активно, и все е доникъде.
Няма сериозен реставратор или ентусиаст в БГ да не го е обмислил и да не се отказал за момента да го купува и прави.

А за съветите, в кръга на шегата, но не съвсем, не си ли направил досега поне 2-3 броя обикновени модели Джагове ХЖ примерно, както и поне 5-6 Лади пак от-до, е абсурдно дори да постваш това си намерение баш за тази кола.
По-добре намери някой Опел Кадет или Рекорд със задно или може би Голф 1, по-праволинейни ще са за правене.

Как Голф...това нещо няма никакъв вид. Идеята е като реставрирам колата да и се наслаждавам...с голф това няма как да се случи.

Април 15, 2016, 12:57:12
Отговор #297

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Опа,колега !
Давай го малко по-леко с характеристиките за марки и модели!
Тук не е форум за един производител, а сме обединени от любовта към различните ретро-автомобили.
За да не стане по-зле, отсега ти казвам напиши какъв ПО-ТОЧНО автомобил търсиш, щом определени не ти харесват.
Успех!

Април 15, 2016, 12:58:31
Отговор #298

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То Люси хубаво ти дава съвет и не е лошо да го послушаш. Колкото по-разпространен е един автомобил, толкова по-лесен и евтин е за възстановяване. Разбира се всеки иска нещо по-различно, някаква екзотика, но тръгни от по-простото, виж дали ще ти хареса, виж, как предварителните разчети на време и финанси съвсем няма да ти излязат :D, а ако ти се е понравило -  нагазвай в дълбокото!Разбира се това е личното ми мнение, успех!

Април 15, 2016, 13:06:17
Отговор #299

Неактивен MyAngel

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Опа,колега !
Давай го малко по-леко с характеристиките за марки и модели!
Тук не е форум за един производител, а сме обединени от любовта към ретроавтомобилите.
За да не стане по-зле, отсега ти казвам напиши какъв ПО-ТОЧНО автомобил търсиш.
Успех!
Не съм искал да обидя никой...извинявай. Предпочитам нещо, което да не е от отвъд голямата вода с идеята набавянето на частите да е по-лесно. Jaguar или Мерцедес е добре