Автор Тема: Какъв ретро-автомобил да си купя и/или реставрирам?  (Прочетена 147442 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2015, 22:33:44
Отговор #230

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравей колега! Първо ще започна с това,че ретро кола се избира със сърцето,а не по съвети.На теб не ти ли харесва,ако ще целия свят да се прехласва по нея все тая...От написаното  оставам с впечатлението,че не те влече толкова самата стара техника,а желанието да си по различен от другите.Няма лошо в това.Искаш да ползваш този автомобил ежедневно,и то не малко километри годишен пробег.Но подготвен ли си за това,като ти удари едно камъче стъклото,или някой разсеян те чукне и ти счупи стопа,следващите няколко месеца свободното ти време да преминава в дебнене да се появи нужната част в Ибей,а колата да стои в гаража? Отделно от това че искаш да я модернизираш със съвременни екстри,самата конструкция на един автомобил на 40-50 години трудно ще се справи с исканото натоварване.Та моя съвет е-помисли добре искаш ли се да се вкараш в подобен филм! Ако да-пожелавам ти успех!

Март 03, 2015, 23:22:51
Отговор #231

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Мерси за късмета- дойде ли момента ще ми трябва.
Аз точно и това исках да разбера. Тегав ли е много момента със стъклата и стоповете ?
Обикновенна газова и двоен карб си имам и сега, но е масова, както казах и се навъди и със селяци зад волана на хонда и това не е на добре.
Аудито, както и доста коли в този период ми харесва на външен вид и на интериор. За двигател и окачване хич и не ме интересува. Принципно нищо различно от интеграле не го признавам особенно много от тая епоха / до 90та година / като перфектно балансиран и носещ усмивка автомобил, но за такова трябва да продам апартамента и поне един бъбрек и се обезсмислят нещата. . А и дизайна му не е нещо особенно.
Интересното е че такова ауди няма във форума, а не е като да не съм го изчел от- до. Иначе е ясно, че ще се запасявам с по още един комплект фарове, стопове и калници от каквото и да взема.
Като цяло плана е да си избера нещо за по случай 30 годишнината ми, да намеря при кой от гурутата тук да го закарам и да се почва. Не бързам. С оглед на факта, че едната ми хонда я имам от 7г, та и с тази няма да бързам. Ще се поразтърся като се замисля и в чужбина какво има. Иначе тази от темата не е доста зле на вид.

Март 19, 2015, 13:47:36
Отговор #232

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Здравейте,

Имам голямо желание за някой британски класик от посочените в заглавието марки. Имам няколко варианта Bentley Brooklands, Bentley Arnage (от първите години), Rolls Royce Silver Spur/Spirit. Притесняваме факта с компетентни майстори, в София може би има, примерно Overdrive, но във Варна където аз живея колкото и да съм разпитвал бяла тишина по темата. Разхода на гориво и цените на частите не са проблем. За частите може би доставката и намирането ще е трудно, но мисля не невъзможно. Липсата на сервиз би ме отказала от такава покупка, макар и огромното ми желание. Колата ще я карам сравнително доста поне 10 000км годишно ще прави и това ще иска подръжка и някой друг ремонт като отчетем и годините. Може би вариант e Bentley Arnage Green Label, защото е с 4.4 двигател от БМВ от Е38/39, което го прави познат на доста хора и улеснява частино ситуацията.
Ако има някой запознат с тези коли и сервизи за тях ще се радвам да пише.
единствената обява в БГ дето седи вече година: http://www.cars.bg/c293693

Март 20, 2015, 10:50:39
Отговор #233

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Здравейте,

Имам голямо желание за някой британски класик от посочените в заглавието марки. Имам няколко варианта Bentley Brooklands, Bentley Arnage (от първите години), Rolls Royce Silver Spur/Spirit. Притесняваме факта с компетентни майстори, в София може би има, примерно Overdrive, но във Варна където аз живея колкото и да съм разпитвал бяла тишина по темата. Разхода на гориво и цените на частите не са проблем. За частите може би доставката и намирането ще е трудно, но мисля не невъзможно. Липсата на сервиз би ме отказала от такава покупка, макар и огромното ми желание. Колата ще я карам сравнително доста поне 10 000км годишно ще прави и това ще иска подръжка и някой друг ремонт като отчетем и годините. Може би вариант e Bentley Arnage Green Label, защото е с 4.4 двигател от БМВ от Е38/39, което го прави познат на доста хора и улеснява частично ситуацията.
Ако има някой запознат с тези коли и сервизи за тях ще се радвам да пише.
единствената обява в БГ дето седи вече година: http://www.cars.bg/c293693

Ами всъщност Капитолското го продават от над 5 години вече, пускайки го на разни интервали.
Беше 60 000 лв, после 40 000, сега е под 30.
Миналата година имах интерес към него и го взех от къщата да го покарам, и го закарах и на преглед по разни сервизи.
Като цяло не е лоша субстанция тоя Брукландс /1993 моделна година е/, но има 2-3 големи проблема.
Първо вече каросерийно е нашокан яко целия от градушка.
Освен това и преди е бил пребоядисван вече веднъж, и то недобре.
И целия му металик, извън градушката следите, е нацепен на дълги ивици, особено на вертикалните повърхности.
Друг проблем за мен е, че колата няма никаква сервизна документация, нито договори и фактури за купуване и произход. А последните 10 години беше сменила разни собственици различни, и беше залагана по разни банки.
И предвид че е в БГ от 1996 година /тоест от почти нова е тук карана, което разбираемо не е добре/, а и имайки предвид несубстанциалността,  :)) на тия, дето тогава я внесоха у нас в БГ /познавах ги, нямаше как да извадят 100 или 150 000 марки, за да я купят редовно на цена, колкото и беше приблизителната стойност тогава като 3 годишна кола/, много вероятно да е била крадена или неизплатена лизингова.

Другия сложен техн. проблем конкретно при този Бг Брукландс, е че и се е сбъгнало активното /след 1989 година е с комп. контрол/ хидропневматично окачване, и е застанало сега на най-ниския и твърд сетинг, и вози като каруца при каране колата.
Е за сметка на това, пък на фона на други стандартни Спирити/Спър дето съм карал, наистина Брукландса, а и турбо Р-а като версия, се държи добре в завои, поне в тоя му твърд сетинг.
Заради този проблем с втвърденото окачване закарах колата на 1 майстор по Ситроени да гледа окачването, но той закърши ръце, и каза, че проблема е по-скоро в електронното управление или някакви датчици, а не в механиката на хидропневматиката.

Така че тоя БГ Брукландс ако е за 15 000 лв цена да се даде, би бил преко сили ок за купуване.
За цената му сега, въобще не би бил добра сделка.
Много неизвестни има по отн. на ремонтите по него, плус скъпото пребоядисване.
А и кожата му в салона е неподдържана, доста изсъхнала и леко понацепена, и на двете му предни седалки.

Абе според мен, по добре от Германия или някъде от Европа да се вземе оригинална кола с произход  и със сервизна документация.
И по-добре Турбо Р, поне по държи цена след време, а и е по-динамичен.
В Спиритите и в Брукландса стандартния към 200 коня осмак на Ролс в това тежко боди общо взето не вади добра динамика /въпреки 4-ри скоростния автомат в случая на Брукландса/.
А и тия всичките малко по-нови /след 1988 моделна година/ на това боди Ролс-Бентли модели са с механичен КЕ-Жетроник инжекцион, дето вече и у нас майсторите дето ги правеха, поизмряха.

Ако нещо му се прецака по инжекциона на някой Брукландс или Турбо еР, въобще никой от Бош центровете в БГ не може да го оправи.
Поне в София 2-та големи бензинови Бош центъра са пълни некадърници.
В течение на една година време в тия двата Софийски Бош центъра /единия на Сим. шосе, другия на Сточна гара/ им закарах за диагностика две мои коли и една на един приятел, без никакъв ефект.
Колите бяха Голф 1 с К-Жетроник инжекцион, едно Ауди купе с КЕ-Жетроник, и един стар Сааб 900 Турбо с Кугелфишер инжекцион, и за 3-те Коли ама наистина абс. нищо не свършиха, дори не и като съвет.

Представям си само някой ако им закара екземпляр от пост 1988 моделите Ролс/Бентли, дето са КЕ-Жетроници с тоя 8-щтрангов разпределител на инжекциона, как ще се пулят да го диагностицират.  :))
Иначе в Солун има не лош Джаг-Ролс-Бентли-Морган сервиз, където евентуално поддръжка и ремонти на такива типове коли като тия Ролс/Бентли модели ще са възможни.
« Последна редакция: Март 20, 2015, 11:07:12 от dido1903 »

Март 20, 2015, 16:09:32
Отговор #234

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
US_fan благодаря за бързия и описателен отговор!
 Сега съм извън Бг но си мислех като се прибера да отида да хвърля едно око на този Brooklands, но след описаното от теб няма смисъл да си губя времето. Никога не съм карал, дори качавал в такава кола, но и аз мисля че 200 коня са слаби за добра динамика при Brooklands/Spur/Spirit. Turbo R e добър вариант откъм динамика или Arnage/Silver Seraph, но последният стъпва доста над бюджета ми, макар да е най желан от всичките модели които коментираме. За Солун и Букурещ знам за сервизите за Ролс и за Бентли, но както писах на мен ме интересува човек подръка, тази кола ще се кара постоянно не я купувам да седи в гаража и да се вади само за поводи. Подочух, че имало майстор на Ролсове в Бургас, но не е потвърдено. За Arnage, особено Green Label имаш ли наблюдения и опит. Считам както писах, че може би ще е добър баланс между динамика и възможност за подръжка заради BMW мотора.
 Иначе за такава кола е ясно, че ще се ходи до Германия примерно, Brooklands-а му се канех, защото е единствената обява в БГ. То до преди няколко месеца имаше и един СилвЪр Спирит за 10 000 лв, син, с дясна дирекция и в състояние "пълен зайчарник", който нямаше смисъл дори да се коментира.
 Ще ми е интересно да споделиш като цяло опита си с тези английски класици, че във Варна както се вика нещо не ги карат, значи явно не вървят. От време на време преди се виждаше на Димитър Събев синия Arnage и имаше един сив Continental R с дясна дирекция, който седеше няколко години на паркинга на Акациите, където сега е Тринити център, но и двете коли от много време зачезнаха.

Март 20, 2015, 23:02:30
Отговор #235

Активен USfan

  • Публикации: 10842
А, моля, пожелавам успешна бъдеща покупка на мома англичанка.  :)
Хм, значи все пак по БГ има Арнажи. Интересно дали седи по морето още тази кола?
Иначе Конти купе еР ако изпадне на добра цена, дори да е с дясна дирекция, би си струвало покупката.
Най-евтините Конти Р гледам са поне по 30 000 евро лявата дирекция моделите, а не мисля че много надолу ще падат още на цена, дори и десните дирекции.
По София най-хубавата подобна двувратка такава беше един Азур кабрио модел 2003-2004, караха го в периода до към кризата от 2008, и после изчезна.
Мисля че беше на собственика на Чифлиджанов ресторанта в София тоя син Азур, или поне седеше там всяка вечер дотогава до преди 2008.
Ако още се пази в Бг, и след време се запродава на умерена цена, ще е добра сделка.

Ами синия Ролс, той беше дълга база Спър, и аз ходих да го гледам.
И него всъщност го знаех отдавна де, поне от 15 години беше в София, но реално много не се караше.
Той собственика му дългогодишния почина преди 4-5 години, и дълго време роднините ту не го продаваха, ту му искаха и те 40-50000 лв.
Най-накрая роднините го продадоха за ниска цена или заложиха в някаква къща, и от тая заложна къща го запродаваха за 10 бона, след като успяха и да го пререгистрират на нови талони и номера.
А колата по принцип не беше прекалено много карана и разпорена.
Дори след смъртта на собственика седеше винаги в гараж/навес, така че по принцип според мен можеше козметично да се повъзстанови не много трудно.
Но като го карах там в къщата където седеше, прекъсваше обаче мотора, трудно палеше, и много не поемаше на ускорение.
Или не беше с чистени карбуратори /той беше с 2 броя грамадански СУ-карбове/, или лоши свещи, а може и бензин да не му достигаше.
Тия на автокъщата го държаха на изпарения, изгасна му мотора на един баир дето го пробвах, едвам го качих и прибрах обратно.

Иначе на носене на пари в брой може би щяха да го дадат с 1-2 бона надолу на цена от 10-те бона.
За документите бяха отзивчиви, дадоха ми копие на новия талон, беше на СА номера, и го проверих в КАТ.
Беше си надлежно пререгистриран на фирма без тежести /заложната къща новите собственици/.
Та аз лично за синия много се чудих за закупуване, защото макар и за десен волан все пак беше по-рядката Спър версия, и както викаме тук по Форума- добра субстанция за реставрация.  :))
Като години бе 1985 модел.
А и на салон не беше много по-зле от Брукландса, с нелоша бискуит ориг. кожа бе, а отзад както си му е реда при дългата база Спър, бе с плаващи поставки за краката.

Лошото при тоя Ролс като стиковане на времето беше, че докато го пререгистрират на тяхната си фирма заложната къща, мина време, и някой му позабърса задната дясна врата на паркинга на автокъщата, дето седеше.
А и пак тогава го нашока и него градушката през началото на лятото.
Та от лека козметика или боядисване на врата, изведнъж и той отиде като Брукландса на цялостно боядисване.
Седя иначе цяло лято и есен за продаване, но накрая изчезна от автокъщата.
Дали е продаден или си го взеха заложната къща, не знам.

А иначе аз лично по принцип с чак толкова нови или луксозни англичанки нямам личен опит като собственик.
В течение на разни периоди от време, като англ. коли съм имал само 3 броя Триумфи кабрио- два броя 4-местни Хералди и един Спитфайър, и като да кажем по-луксозни англичанки, 3 броя Джагове: два броя седани ХЖ6 и един купе ХЖ-С Ве12 НЕ.

Към 2 години го карах по-стария ми от двата ХЖ6, беше серия 1 още с ниския покрив и хром броните, но за съжаление с най-малкия 2,8 литра шестак карб. мотор.
Точно него съм го транспортирал до Солун /веднъж даже с влак на автовагон/ през началото на 90-те за разни обслужвания на окачването и регулировки по карб. мотора, и бях доволен от тия гърци монтйори там.
После имах купето дванайсетак ХЖ-С НЕ, някъде почти година го карах, и го продадох между другото по Варна, ако добре помня през 1997 година.
Беше бял на цвят ХЖ-С със синя кожа салон, евроверсия, и предполагам от Франция беше в БГ докаран, понеже беше със жълти фарове. Беше 1982 или 83 година модел, от първите Хай-ефишънси версии, уж по-икономични дванайсетаци мотори.
След като го продадох, разбрах че по Варна му счупили 12-така мотор от прегряване, въпреки че бях му сменил радиатора и бях предупредил за проблема с постоянното греене при каране в градско или даване на повече газ.
По Варна вероятно пазят още някъде скрита колата. Като цяло извън греенето, беше в много хубаво ориг. състояние, като я продадох.

След това красиво купенце, посл. Джаг дето имах, беше един късен класически ХЖ6, серия 3 с 4,2 литра инжекция мотор, беше син металик с бежова кожа.
Него го имах към година и нещо, някъде до към края на 1998.
Хе, иначе го карах и продадох без платени мита, на транспортни 6 месечни листове, и с УС регистр. табели.
Бях го взел от една бабка стара БГ емигрантка, беше си го докарала /имала го от чисто нов/ от САЩ и си го караше по София през средата на 90-те.
Щото беше УС-версия беше с катализатор и скопена компресия мотор, и не вървеше много, но проблеми не правеше.
Допреди 3 години тоя Джаг седеше още при чичката на който го продадох в края на 90-те, голям ретрофен /той освен Джага има и един Лебарон кабрио и една Алфа Спидер/, и все още си беше нерегистриран, вероятно и още необмитен.

А с по-новите Ролс и Бентли с БМВ/Фолц части не съм имал никакъв досег, освен возене на актуален Фантом, ако това се брои за досег де.
Мой познат караше в БГ Фантом 2-3 години време, и след като за всяко нещо като обслужване и дребни проблеми ходеше с него или до Гърция или до Австрия /тук в Камор въобще не можеха нищо да му правят/, в крайна сметка го продаде обратно в Германия.
Купиха му го лесно обратно там, защото неговия беше някакъв син найт-мист металик, а не традиционното черно или сиво/черно комбо.
Та в една тамошна престижна автокъща, немец кандидат-клиент за ползван Фантом, като го видял, само заради аристократичното и по-рядко налично синйо, и веднага го купил.

Тук по Форума един колега- Карлито, обаче имаше преди 4-5 години за известно време по-ново Бентли, някакъв Арнаж РТ, или нещо такова.
Ама неговия беше с посл. еволуция на 6,75 л. вече битурбо Ролс мотора, с 400 или 450 коня, а не беше с БМВ версиите осмаци.
Е пиши му, може някакви мнения да даде за тия по-нови вече от БМВ/Фолц проектирани модели.
« Последна редакция: Март 20, 2015, 23:24:27 от USfan »

Март 21, 2015, 01:24:47
Отговор #236

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Желанието е голямо за английски класик, ситуацията зависи от наличието на компетентни майстори по черноморието, ако няма ще му мислим. Ако живеех в София нямаше много да му мисля, най малкото за Овърдрайв се сещам, че ще се оправят. Помня преди години бяха взели един червен Арнаж от първите внос от Сащ с доста забележки, оправиха го и го пуснаха в продажба. Пък и са правили една от най-любимите ми коли Jaguar XJ220. Сещам се и за едни дето правят Ферари/Мазерати/Ламбо, абе варианти имате там,по морето да му мислим с екзотиките.
Синия Арнаж дойде във Варна през 2002 ако не се лъжа, чисто нов и остава единствения виждан от мен по морето. Последно 2010 пролетта го видях, собственика му го караше. Иначе държаха колата в подземния паркинг на Нефтинвест. И на мен ми е интересно какво се случва с тази кола.
За Континентал съм навит, но ми е над финансите. Влизам в тях ако купя с десен волан, но такава кола не искам. За кола която ще се кара постоянно е неприемливо и опасно според мен. Ако ще е за паради, изложби и тн няма значение дирекцията, но моята идея е друга.
Снимките са голяма работта, се убеждавам (запореден път) след коментара ти за Ролса и Броокландса. На първия са много невзрачни и правени без старание, но колата явно е по-добра сделка сравнено с Бентлито, на което снимките много хващат окото. За въпросното зелено Бентли се сетих, че и то циркулираше из Варна 2008 пролетта и лятото, ако не е друго де, но се съмнявам в Бг ( не е Кайен/ А8/ 7er).
Страхоти Джагове си имал, особено XJ 6 Mk 3 син с бежова кожа и 4.2 мотор ми е много на сърце.

Март 22, 2015, 20:57:23
Отговор #237

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Желанието е голямо за английски класик, ситуацията зависи от наличието на компетентни майстори по черноморието, ако няма ще му мислим. Ако живеех в София нямаше много да му мисля, най малкото за Овърдрайв се сещам, че ще се оправят. Помня преди години бяха взели един червен Арнаж от първите внос от Сащ с доста забележки, оправиха го и го пуснаха в продажба. Пък и са правили една от най-любимите ми коли Jaguar XJ220. Сещам се и за едни дето правят Ферари/Мазерати/Ламбо, абе варианти имате там,по морето да му мислим с екзотиките.
Синия Арнаж дойде във Варна през 2002 ако не се лъжа, чисто нов и остава единствения виждан от мен по морето. Последно 2010 пролетта го видях, собственика му го караше. Иначе държаха колата в подземния паркинг на Нефтинвест. И на мен ми е интересно какво се случва с тази кола.
За Континентал съм навит, но ми е над финансите. Влизам в тях ако купя с десен волан, но такава кола не искам. За кола която ще се кара постоянно е неприемливо и опасно според мен. Ако ще е за паради, изложби и тн няма значение дирекцията, но моята идея е друга.
Снимките са голяма работта, се убеждавам (запореден път) след коментара ти за Ролса и Броокландса. На първия са много невзрачни и правени без старание, но колата явно е по-добра сделка сравнено с Бентлито, на което снимките много хващат окото. За въпросното зелено Бентли се сетих, че и то циркулираше из Варна 2008 пролетта и лятото, ако не е друго де, но се съмнявам в Бг ( не е Кайен/ А8/ 7er).
Страхоти Джагове си имал, особено XJ 6 Mk 3 син с бежова кожа и 4.2 мотор ми е много на сърце.

Ами, те моите бяха отн. масовка като модели на тази фирма.
Иначе в течение на вече над 25 години, освен моите, съм имал късмета да карам и други техни неща, като х308, ХК8 и ХФ8, а от старите- Мк 1, Мк 2 и Мк 7, а и съм се возил на всякакви Е-тип модели, разни ХК120-150, ориг. стар еС-тип, също и Мк 10.
Та бих казал, че извън по принцип страхотните седани ХЖ6 серии, Джаг са правили наистина драстично различни на поведение модели, но все супер интересни за каране и притежаване коли.
 
А за цвета като се замисля, през 80-те и 90-те години всякакви отенъци на синйото си бяха модерни, и много се използваха и от Ролс/Бентли, и от Джаг/Даймлер.
Този втория ми ХЖ6 беше някакво средно синйо, клонящо към по-тъмен отенък, ама не чак толкова индигово на цвят както Адмиралти Блу цвета /дето е много популярен вече при наследниците ХЖ40 и х300/.
В Англия на подобен отенък на този на моя серията 3, му викат- Ройал Блу.
Който е една идея по-тъмен от езерно синйото- Ройал лейк блу, дето пак в Англия много го харесват.
По английски списания за ретроколи съм чел, че точно езерно сйнйото десетилетия наред бил лубимия цвят на вече починалата т. нар. кралица-майка /това е била майката на Елизабет 2-ра/.
Та тази бабка докато била жива /тя умря на 100 и нещо години/, всичките си Даимлери и Рейнджове все ги поръчвала в такова Ройал лейк Блу.

Ето долу една снимка на втория ми ХЖ6.
На нея всъщност синйото му седи леко зеленикаво-електрикаво, какъвто цвят Джаг също имат, казва се Турмалин Блу, или нещо такова.
Тая снимка ми е единствената която имам от него де, и всъщност я направих таман 10 години след като продадох колата.
Снимах я пред блока на човека на вече сегашния и собственик, и тук вече Джагата изглежда малко поизоставена. Както се вижда, седеше си с отворен преден капак.

Иначе при мен го държах Джага серия 3 в гараж. Една от причините беше, че няколко години по-рано, като имах серия 1-то, се бяха опитали да го крадат, но неуспешно.
Тогава бяха объркали позицията на копчето на таблото, дето е за 2-те бенз. помпи за двата резервоара на ХЖ6 моделите /едната ми помпа не работеше, и си я оставях като не се кара колата на тази позиция, та крадците не бяха превклучили на работещата помпа.  :))
А бабката от която го купих, също я пазеше в София гаражна Джагата /а казваше че и в Америка и била гаражна/ за кола дошла от влажния климат на Флорида нямаше много ръжди.

После вече човека на която я продадох поне няколко години я държа пред блока си на открито.
Сега вече я няма на това място де, дано да я прибрал някъде, ако още си я пази.

пп. Той ХЖ 220 ката беше Бургаска кола допреди да го продадат през 2010, и ориг. беше мисля сребрист металик.
Някъде през 2008-2009 година, като дойде кризата и взеха да го продават, и накрая последната му искана цена беше много ниска за модела- кръгло 160 000 лв. му искаха последно.
После го купиха и този дето го купи, някакъв чужденец, всъщност го удари при каране веднага след купуването, и го остави в Овърдрайв за изчукване на алум. предница и впоследствие разни селски козметични тунинги.


« Последна редакция: Март 22, 2015, 21:54:34 от USfan »

Март 23, 2015, 01:39:26
Отговор #238

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Страхотна кола, дори леко занемарена класата и не може да се скрие. Интересен цвят, иначе с Адмиратли Блу цвят съм карал XJ308 Суверен с бежав салон, уникална
комбинация. А и колата си беше много динамична с 4.0 мотора. Въпросния цвят ми е много любим и другите англичанки, но предполагам името е различно. Варненският
Арнаж е подобно синьо.
Преди години и аз бях чувал за бургаски XJ 220, иначе за този в Овърдрайв в техния сайт пишеше накратко историята на колата как е попаднала в сегашния си
собственик. Била част от изплащането на дълг към настоящия собственик и той решил да я възстанови....и загрози, с Ферари стопове и тн...въпрос на вкус. Иначе цената
от 160 хиляди лв си е направо подарък за такава кола, явно кризата доста е натежала.
Иначе по темата за англичанките и тяхната подръжка във Варна, ако не намеря вариант ще отида на другата крайност с Maserati QP. Поне си имаме Аутоиталия, та те ще
се оправят с подръжката и сервиза, а англичанка остава за светлото бъдеще, когато се появи някой вещ в материята.

Март 25, 2015, 00:25:13
Отговор #239

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
щом си от Варна, свържи се с Иво Тюфекчиев или сина му Жоро, Иво сега е дори в германия и може да ти намери кола... през него минаха доста ягуари, някои бая интересни, и на тема англичанки е запознат.


иначе на Нафтекс е това е бентлито:



много истинска кола, кара я само байПетьо - шофьорът. сядал съм в тая кола, страхотна е.