Автор Тема: Mitsubishi Galant 2.3 Turbo Diesel 1983  (Прочетена 6203 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 09, 2012, 21:58:13
Прочетена 6203 пъти

Неактивен steam

  • Публикации: 25
Здравейте, колеги!
Дойде време да ви представя един автомобил, чиято история започва в Япония на седми януари преди близо 30 години. Става въпрос за Mitsubishi Galant от 1983та година. Колата е експортирана за Белгия, където е продадена и се кара няколко години, след което попада в автокъща с изпуснал амортисьор и разбито бомбе отзад вляво. Заради повредата стои в автокъщата без да се пали или движи около година, докато дядо ми я намира. Слагат и акумулатор, сипват гориво и (каква изненада :D ) колата пали от раз. Така през февруари 1992ра Галанта пристига с кораб в България на едва 60 000км и определено изпъква на фона на повечето коли по пътищата тогава. Баща ми я възстановява и оттогава колата се движи целогодишно по българските пътища като, точно в стила на японски автомобил, никога не e правила големи проблеми, или поне не през последните 20 години. :D 

Двигателят е 2354 кубиков турбодизел с предкамерно палене. Не прави колата особено пъргава, но пък за сметка на това винаги пали от четвърт оборот и има много приятен звук. Интерсното при дизела в това поколение на Галант е, че се предлага само с полуавтоматична скоростна кутия - предавките се сменят ръчно, но между двигателя и кутията има хидромуфа, която поема удара когато пуснеш рязко съединителя например, но също така убива и част от динамиката. Общо взето предразполага към плавно и спокойно шофиране, което далеч не е лошо. Всяко пътуване в Галанта, без значение дали е ходене на работа или екскурзия със семейството, доставя несравнимо удоволствие. Тази кола просто е... различна. :)

А ето я и нея:


« Последна редакция: Май 20, 2012, 11:53:18 от dido1903 »

Май 09, 2012, 22:58:08
Отговор #1

Неактивен ango

  • Публикации: 128
Красавец!Много запазен!А някакви екстри има ли?
Toyota Corona Mk 2 '74 RX12
Honda CRX "91
Subaru Legacy "92
Nissan Micra "94
Mitsubishi Pajero `92
Holden Commodore VS Ute `96

Май 09, 2012, 23:05:55
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много е колоритен  :D Тая кола няма как да остане незабелязана в сивия поток от безлични купчини метал...

Гледам с нова боя вече и освежени джанти... По мотора правил ли си нещо? Давай снимки от интериора и ъпдейтвай темата !
 Някой слънчев ден ,когато приключиш с ремонтите пиши да си направим една японска среща и да се поснимаме.Винаги съм искал да снимам моя галант до такъв  >:D

Май 10, 2012, 22:24:42
Отговор #3

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Поздравления и от мен за японката, да си я караш и правиш с много кеф ти желая и дано наистина някой ден се съберем всички самураи на едно място ;)

Май 12, 2012, 09:51:18
Отговор #4

Неактивен steam

  • Публикации: 25
@ango:

Има разни глезотийки като регулиране на височината на волана и плавно регулиране на скоростта на движение на чистачките спрямо интензивността на дъжда, но не мисля че тези неща се броят за екстри. :) Ако става въпрос за електрически стъкла, активно окачване и т.н. - не, няма.

@didotooo:

Не съм правил нищо по двигателя, нямаше нужда.
Относно японската среща - не съм забравил, но проблемът е там, че съм на 17 и ми остават още няколко месеца докато взема книжка. :) Засега мога само да я изкарвам от гаража и да карам по паркинги. Ето едно клипче от зимата: http://www.youtube.com/watch?v=F-OY96T0Xkc

Май 14, 2012, 15:32:36
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Как на 17 бе човек ,аз като те гледах все през улица роза минаваше в цветния квартал ,си беше поне на 30 и нещо   :)) Предполагам си същия човек от мицубиши форума със същия червен галант и същия ник... Нещо аз се бъркам сигурно :D Във Варна ли е колата? Някой път да мина да се запознаем и да я разгледам.


А като гледам клипа... Да не си сина му?
« Последна редакция: Май 14, 2012, 15:34:35 от didotooo »

Май 14, 2012, 16:28:19
Отговор #6

Неактивен steam

  • Публикации: 25
А като гледам клипа... Да не си сина му?
Точно така. :)

Май 14, 2012, 16:44:25
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еее браво ! Яко е ,че още има младежи като нас дето оценяват класиките и не се мятат по голфчета тройки примерно ;D  Като вземеш книжка ,идвай по ретро парадите ,ще е единствената такава!

И с това задно....  >:D  Давай снимки от салона и мотора  :)

Октомври 28, 2018, 10:44:26
Отговор #8

Неактивен steam

  • Публикации: 25
Колата се продава цяла или на части. За повече информация: https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9926.0.html