Автор Тема: С днем Победы!!!  (Прочетена 53912 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 09, 2019, 21:45:58
Отговор #130

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Румба, жив и здрав баце!!
Поздравления за дългия брак,
аз те гоня с една петилетка  ;)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 09, 2019, 22:00:17
Отговор #131

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Честити празници!  :) Най-вече крепко здраве желая!
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Май 09, 2020, 10:00:02
Отговор #132

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Честит 3/4 вековен Юбилей от Деня на Победата...  :)   

&fbclid=IwAR2mbVQFfCene6iSGpEd51irPYrng-UGnGqKEa0EJ4zSwXgCqjPqdDAOWxE

Май 11, 2020, 22:40:03
Отговор #133

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Краят на Междусъюзническата война!

Ноември 11, 2021, 15:48:01
Отговор #134

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По време на развитието на света много държави, народи, и племена, са извършили ужасяващи зверства спрямо други хора, и то не само спрямо военните им врагове.
Но според мен, поне в съвременната епоха, дори и на фона на престъпленията на Сталин, японците в Азия, турците спрямо арменците, и къде ли още не, зверствата на германците на Източния фронт, и особено по отношение на жените и децата, абс. нямат стигане по гадост.

Ето един филм за убийствата на хванатите жени военнопленнички, и то са екзекутирани не от СС, а от германската редовна армия, и то не само хванатите снайперистки от тях.
Като се вметне, че дори мъжете военнопленници руснаци, ако не са били партийни членове, са ги тикали поне първоначално живи уж във военнопленически лагери, жените са ги убивали на момента.

Просто не ми се мисли, ама наистина що за ужасяващо място щяха да станат Европа и Азия, ако Германия и Япония бяха победили във ВСВ.

« Последна редакция: Ноември 11, 2021, 15:51:03 от USfan »

Ноември 11, 2021, 18:40:02
Отговор #135

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз мога да кажа от "първо лице" за какво е ставало дума в няколко немски лагера и накрая Дахау . Дядо ми е бил там и ги е преживял като ми е разказвал , а по-късно в годините съм правил обстойно проучване на това точно къде е бил и какво е правил и как са се държали с него  като военен пленник в подразделения на Дахау за военни пленници ,но и в смесени лагери. Дахау се дели на под лагери като той е бил и в STALAG XII-D както и в  подземните заводи за производство на ФАу1  и по линията Зигфрид  ( Мажино)

Като цяло пропагандата и от двете страни е огрномна както на нацистите , така и на спечелилите, а зверствата са извършвани също двустранно....

Ноември 12, 2021, 17:27:27
Отговор #136

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Ноември 12, 2021, 20:51:29
Отговор #137

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Катин е едно от поредицата чудовищни престъпления на Саветската армия което  60 години е едно огромна лъжа от СССР , че е извършено от Войски на СС. След падането на берлинската стена , падна и поредната лъжа за толкова хиляди безмилостно избити Полски военни офицери!

Има страхотен филм , който поляците направиха за тези събития , казва се KATIN от 2007ма година . Там се показва с каква систематичност ,  биват  избити толкова много хора!
„Катин“ е полски исторически филм за Катинското клане, режисиран от Анджей Вайда.

« Последна редакция: Ноември 12, 2021, 21:09:02 от fokke »

Ноември 12, 2021, 21:06:21
Отговор #138

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Каквито и факти/доказателства да се публикуват тук русофилите отричат,че не е имало народен съд,чешка пролет,унгарски събития и прочее ...  :(
п.п.Били дошли да ни освободят ... че,те минаха половин Европа без някой да ги е канил :)
п.п.Помощите от Америка през Персия (конвои камиони пълни с хранителни продукти,дрехи,леки оръжия и прочее )също не признават :(
retrobs.com

Ноември 13, 2021, 20:22:45
Отговор #139

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Като стана дума за Сталин ви пропоръчвам ето тази книга https://www.book.store.bg/p46036/stalin-biografia-bent-jensen.html . Купих я преди 2 дни и не съжалявам. Там ще прочетете нещо много различно от поднасяното до сега за комунягите. Сигурен съм, че и тук има хора, на които са им известни фактите написани в книгата, но погледа на външен за строя писател е според мен доста различен и независим.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.